LogowanieZarejestruj się
News

ASUS Xonar Essence One – znamy już cenę, testy wkrótce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Xonar_Essence One_2

O Xonar Essence One pisaliśmy już prawie 2 miesiące temu, teraz wreszcie sprzęt ten nabiera rzeczywistego kształtu, według najnowszej prasówki, już w połowie listopada powinien być dostępny w sprzedaży w Polsce, a jego sugerowana cena detaliczna to 1499 PLN. Mamy też jeszcze lepszą wiadomość, ASUS wysłał nam już testowy egzemplarz, który jak dobrze pójdzie, przetestujemy dla Was jeszcze zanim będziecie mieli okazję go w naszym kraju kupić. O postępach i pierwszych wrażeniach Antek, który będzie go testował, na pewno Was poinformuje. W dalszej części newsa znajdziecie pełną treść informacji prasowej.

Podczas, gdy typowe przetworniki USB zwiększają próbkowanie każdego źródła do poziomu 192kHz, Xonar Essence One zwiększa próbkowanie źródła sygnału 192/ 176,4 /352,8kHz do poziomu 384kHz,a próbkowanie źródła 48/96/192kHz do 384kHz w sposób symetryczny, zachowując pierwotne brzmienie muzyki. Zwiększa też szybkość transmisji do 32bit.

Dzięki bardzo wysokiemu stosunkowi sygnału do szumu (>120dB) Xonar Essence One zapewnia czystsze brzmienie dźwięku i znacznie zredukowane szumy, natomiast dla porównania dodać należy, że standardowy stosunek sygnału do szumu typowego przetwornika wynosi 110dB.

Xonar Essence One posiada wbudowany wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy, który zapewnia ulepszone działanie wszystkich słuchawek wyższej klasy, nawet przy impedancji rzędu 600 Ohmów. Dodatkowo Xonar Essence One daje możliwość konfiguracji tonów dzięki 11 przełączalnym wzmacniaczom operacyjnym. Po raz pierwszy w historii funkcja ta pojawia się w przetworniku USB. Wzmacniacz operacyjny wzmacnia sygnał analogowy w karcie dźwiękowej i ma wpływ na charakter tonów (ciemne, jasne, itp.). Xonar Essence One umożliwia ustawienie niemal wszystkich wzmacniaczy operacyjnych.

Xonar Essence One posiada też zrównoważone wyjścia (XLR). Jest to wyjście audio wyższej jakości, które eliminuje niepożądane szumy i zakłócenia. Ponieważ zrównoważona linia zawiera dwa przewody sygnałowe o tym samym rozmiarze, ale o innych biegunach, szumy pojawiające się w obu przewodach wzajemnie się redukują. Zrównoważone linie są więc ważne przy profesjonalnych zastosowaniach z długimi połączeniami, w których szumy mogłyby powodować problemy. Złącze XLR należy podłączyć w następujący sposób: Pin 1- Uziemienie; Pin 2- Gorący (faza wchodząca); Pin 3- Zimny (faza odwrócona). Wewnętrzny zasilacz jest kompatybilny z napięciami wszystkich krajów na świecie, posiada też dużą tolerancję na zaniżone lub zawyżone poziomy napięcia. Zapewnia czyste zasilanie odporne na wszelkie zakłócenia.

W Xonar Essence One sygnał dźwiękowy przechodzi z komputera poprzez Bit-perfect. Jeśli użytkownik korzysta z Bit-perfect oraz ASIO, muzyka będzie brzmiała tak, jak została nagrana na płytę CD. Sterownik ASIO 2.2 upraszcza przetwarzanie wielu strumieni dźwięku omijając problemy związane z latencją w systemie Windows, zapewniając tym samym niską latencję i wysoką wierność odtwarzania pliku dźwiękowego. Większość urządzeń USB audio wykorzystuje tryb synchronicznego przesyłania danych, aby skonfigurować wewnętrzny zegar tak, żeby zrównoważyć różnice w szybkości transmisji danych pomiędzy komputerem, a urządzeniem USB. Jednak odchylenia są dużo większe jeśli szybkość transmisji danych jest znacznie inna w komputerze i w urządzeniu. ASUS Xonar Essence One obsługuje tryb asynchronicznego przesyłania danych. Mechanizm ten przekazuje stan buforu do systemu, który w oparciu o te dane dostosowuje prędkość przesyłania danych, co przekłada się na niski poziom odchyleń częstotliwości.

ASUS Xonar Essence One wyposażono w dwa dedykowane kontrolery głośności odpowiednio dostosowane do obsługi słuchawek i głośników. W przeciwieństwie do większości przetworników, które używają tylko jednego kontrolera głośności (lub wcale nie umożliwiają zmiany głośności), Xonar Essence One umożliwia użytkownikom oddzielne sterowanie głośnością słuchawek i głośników.

ASUS Xonar Essence One wyposażono w komplet wejść cyfrowych – koncentryczne i Toslink – które umożliwiają podłączenie różnych źródeł sygnału. Cyfrowe wejścia przyjmują formaty danych o częstotliwości próbkowania do 192 kHz.

ASUS Xonar Essence One dostępny będzie na polskim rynku w drugiej połowie listopada br., a jego sugerowana cena detaliczna to 1499 PLN.

Dodaj komentarz