LogowanieZarejestruj się
News

HiMedia HD 900B – odtwarzacz z dwoma systemami

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
hd900B(1)

C4i  przedstawiciel marki HiMedia w Polsce, rozpoczyna sprzedaż najnowszego modelu odtwarzacza sieciowego HiMedia HD 900B.  Urządzenie posiada dualny system operacyjny Realtek oraz Android, pozwalający korzystać zarówno ze zgromadzonych bibliotek plików multimedialnych w kinie domowym, jak i z aplikacji Androida,  np. wygodnie sterować zdalnie odtwarzaczem.

Odtwarzacz jest modernizacją bardzo popularnego odtwarzacza HiMedia HD 600B, z podobną elegancką obudową z czarnego szczotkowanego aluminium, łatwo odprowadzającego ciepło wydzielane przez procesor  i z podobnym interfejsem użytkownika. Innowacyjny i wyjątkowo wygodny sposób montażu twardego dysku wymaga właściwie tylko otwarcia klapki w obudowie. W menu odtwarzacza można zadeklarować automatyczne uśpienie dysku twardego po  upływie określonego czasu,  dzięki czemu wydłuża się żywotność dysku oraz zmniejsza zużycie energii.

Dzięki wbudowanemu wyraźnemu próżniowemu fluoroscencyjnemu wyświetlaczowi stan urządzenia albo czas odtwarzania można bez problemu odczytać z odległości kilku metrów. Dotykowe  przyciski na przednim panelu pozwalają w wygodny i nowoczesny sposób sterować odtwarzaczem. Najnowszy procesor Realtek RTD1186 oferuje szybszy zegar: 750MHz, więcej pamięci RAM, obsługę sieci LAN GB Ethernet, dysków  twardych SATA i i SATA III o pojemności do 3TB . Złącze HDMI 1.4 pozwala na obsługę obrazu 3D Full HD (frame packed 3D). Jest to obecnie jeden z dwóch modeli odtwarzaczy na świecie, potrafiący wyświetlić obrazy ISO dysku BD Full HD 3D.

Odtwarzacz posiada podwójny przełączany  system operacyjny, pozwalając na  jednoczesne załadowanie systemu  Realtek oraz Android 2.2 , dzięki czemu  uzyskuje się możliwość dostępu do Android Marketu lub wgrania pakietu aplikacji Androida przez USB. System Android można wyłączyć i uruchamiać odtwarzacz  tylko w trybie Realtek, co oszczędza zasoby pamięci.

Odtwarzacz generuje pełny wielokanałowy cyfrowy dźwięk  7.1 w formatach: Dolby Digital, Dolby True HD, DTS, DTS-HD oraz DTS-MA. Zależnie od potrzeby potrafi również zdekodować dźwięk do dwóch kanałów stereo. Bez najmniejszego problemu obsługuje pliki muzyczne w znanych formatach: MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE,  również w jakości 96kHz i 192kHz/24bit. Ponadto w tle można uruchomić prezentację zdjęć z efektami przejść w formatach JPG, BMP, PNG, GIF.

Hi  Media  obsłuży formaty wideo Full HD lub SD takie jak:  AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, MKV3D,  obrazy płyt DVD, Blu-ray i Blu-ray 3D (Frame packed) , SideBySide (Left/Right), Over/Under(Above/Below) wraz z obsługą menu BD. Odtwarzacz odczyta wraz z filmem  napisy z polskimi znakami w formatach PGS, SRT, SUB, IDX+SUB, SSA, SM.

Media które odczytuje odtwarzacz mogą znajdować się na wbudowanym dysku twardym 3,5” o pojemności do 3 TB, na nośniku pamięci USB (również w wersji 3.0) lub na dysku sieciowym –komputerze albo urządzeniu NAS . Funkcje sieciowe odtwarzacza  przy wykorzystaniu karty sieciowej w standardzie Gigabit Ethernet  zawierają obsługę popularnych protokołów transmisji, takich jak: FTP, UPnP/DLNA, SAMBA/CIFS, NFS .

Urządzenie jest dostępne także w wersji z wbudowanym adapterem Wi-Fi pracującym w standardzie 802.11bgn. Panel tylny urządzenia  zawiera wyjście HDMI ver. 1.4a, port  LAN GB Ethernet, analogowe wyjście komponent YPbPr, kompozyt, analogowe i cyfrowe wyjścia audio,  port USB 3.0 do podłączenia komputera PC. Panel boczny zawiera dwa porty USB 2.0 , miejsce na kartę SD oraz złącze SATA. Odtwarzacz umożliwia zdalne sterowanie i wybór plików przez iPhone’a, iPoda, iPada urządzenie z systemem Android przy użyciu oprogramowania ImediaShare lub Eyecon albo przez komputer PC. Funkcja DLNA DMR umożliwia współdzielenie i wyświetlanie na ekranie telewizora np. zdjęć czy filmów robionych smartfonem z systemem iOS/Android jak i sterowanie za jego pomocą odtwarzaczem.

Odtwarzacz współpracuje z klawiaturą i myszą USB, ułatwiającymi poruszane się po Internecie. Cena detaliczna urządzenia w podstawowej wersji bez adaptera Wi-Fi wynosi brutto 847 zł. Opcjonalny adapter Wi-Fi dostępny jest w cenie 99  zł. Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata. HiMedia jednocześnie z odtwarzaczem HD 900B wypuściła na rynek bliźniaczy odtwarzacz: HD 900A który różni się tym że nie posiada możliwości montażu wewnątrz dysku twardego, nie ma wyświetlacza oraz portu USB 3.0. Cena Odtwarzacza HD 900A to 629 zł brutto. Informacje o urządzeniu HD 900B znajdują się na stronie.

Kliknij na zdjęciu aby powiększyć

Dodaj komentarz