LogowanieZarejestruj się
News

Nowy standard 3D od LG

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
lg_logo

LG Electronics planuje przejąć inicjatywę na rynku technologii 3D wprowadzając najnowszą linię telewizorów LG CINEMA 3D, które mają szansę ustanowić nowy standard oglądania treści w trzecim wymiarze. W związku z tym firma entuzjastycznie przyjęła wypowiedzi reżysera Jamesa Camerona dotyczące jego preferencji względem okularów polaryzacyjnych, które mogą „przyczynić się do szybszej ekspansji rozrywki i technologii 3D w domach”.

James Cameron, występujący w roli prelegenta podczas zeszłotygodniowej konferencji Narodowego Stowarzyszenia Nadawców (National Association of Broadcasters — NAB) 2011 w Las Vegas, jest ojcem sukcesu filmu „Avatar” — mega produkcji 3D, która zarobiła prawie 3 miliardy USD na całym świecie, zyskując status najbardziej kasowego filmu wszechczasów.

W odniesieniu do korzyści oferowanych przez technologię LG CINEMA 3D, opartej na zastosowaniu okularów polaryzacyjnych, Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny działu LG Home Entertainment Company, powiedział: „Obecnie narasta już rywalizacja między producentami technologii wyświetlania obrazu 3D z wykorzystaniem drogich okularów migawkowych, a producentami oferującymi ekrany z technologią FPR (Film Patterned Retarder). LG zależy na stworzeniu możliwości komfortowego oglądania rozrywki 3D w domowych warunkach i w tak dużej grupie przyjaciół jaką tylko pomieści salon”.  Przy technologii aktywnej 3D nie jest to możliwe, dlatego telewizory LG CINEMA 3D zostały pozbawione wad występujących w urządzeniach konkurencyjnych. Dzięki zastosowaniu specjalnego filtra polaryzacyjnego zintegrowanego z ekranem (technologia FPR), możliwe jest wyeliminowanie drogich okularów migawkowych, które trzeba ładować przed wykorzystaniem. Technologia LG CINEMA 3D daje widzom większy komfort i wygodę, jak również jaśniejszy i bardziej wyrazisty obraz, bez efektu migotania i jakichkolwiek zakłóceń.

Dodaj komentarz