LogowanieZarejestruj się
News

Popcorn Hour C-300 – powrót króla?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
C-300 HDD Rack(M)

W drugiej połowie stycznia br. na polski rynek trafią pierwsze egzemplarze odtwarzacza multimedialnego Popcorn Hour C-300. Model ten jest najbardziej zaawansowanym urządzeniem w ofercie producenta – firmy Syabas i jednocześnie najbardziej wydajnym i wszechstronnym sieciowym odtwarzaczem multimedialnym, dostępnym na rynku. Popcorn Hour C-300 zbudowano w oparciu o nowy procesor Sigma Designs SMP8647 taktowany zegarem 800MHz, który zapewnia wsparcie dekodowania wszelkich formatów audio i wideo oraz wyjątkowo wydajną pracę w sieci. Ze względu na zastosowane rozwiązania techniczne oraz możliwość swobodnego kształtowania konfiguracji urządzenia przez instalację dysków twardych 2.5”, 3.5” oraz napędów optycznych, spełni ono oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Popcorn Hour C-300, wraz ze swoim młodszym bratem, modelem A300, są pierwszymi odtwarzaczami na rynku, wykorzystującymi najnowszy procesor Sigma Designs SMP8647 (800MHz), gwarantujący bezproblemowe odtwarzanie plików wideo Full HD i SD w wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, MKV3D SBS/TaB) oraz obrazów płyt Blu-ray i DVD z plików na dysku. Procesor obsługuje materiały wideo o przepustowości do 100Mbit/s. Wielokanałowe filmowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, Dolby Digital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do 2 kanałów dla systemów kina domowego bez konieczności używania odpowiedniego amplitunera. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE), również w jakości 192kHz/24bit. Pozwala na uruchomienie prezentacji zdjęć w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z efektami przejść i muzyką w tle.

Po zamontowaniu czytnika płyt optycznych, C-300 może działać jak klasyczny odtwarzacz CD/DVD/BD, oferując pełną obsługę nośników audio i wideo. Obudowa odtwarzacza Popcorn Hour C-300 ma szerokość 43 cm i jest wzorniczo dopasowana do komponentów klasy Hi-Fi. Wykonana została z czarnego aluminium i jest chłodzona pasywnie. Nowością jest kolorowy ekran LCD o przekątnej 3.3” umieszony na froncie. Pozwala on na nawigację po plikach i zasobach, a także na dostęp do wszystkich funkcji odtwarzacza bez korzystania z zewnętrznego ekranu TV. Jest to szczególnie użyteczne w sytuacjach, gdy urządzenie ma być wykorzystywane do odtwarzania muzyki.

Do sterowania odtwarzaczem służy podświetlany pilot, działający w paśmie radiowym, a więc bez konieczności kontaktu „wzrokowego” z urządzeniem. Dla użytkowników chcących korzystać z uniwersalnych pilotów na podczerwień producent zamontował na froncie czujnik IR. Do sterowania urządzeniem można także wykorzystać telefon lub tablet z systemem iOS lub Android i dedykowane oprogramowanie dostarczane przez producenta. Obudowa modelu C-300 pozwala na zamontowanie wewnętrznego dysku twardego w rozmiarze 2,5” (do 1000GB), drugiego dysku 3.5” (do 3000GB) w łatwo dostępnej kieszeni. Dodatkowo użytkownik może zamontować czytnik płyt CD/DVD/BD typu slim lub, po zdemontowaniu przedniej kieszeni na dysk, pełnowymiarowy, komputerowy czytnik płyt optycznych.

Podłączenie zewnętrznych nośników danych i pamięci oraz komunikacja z otoczeniem jest możliwa dzięki wyposażeniu odtwarzacza w cztery złącza host USB oraz złącze sieci LAN pracujące w standardzie 1Gbit. Dzięki ulepszonej obsłudze sieci w nowym procesorze, odtwarzacz zapewnia transfery z rzeczywistą prędkością dochodzącą do 25 MB/s. Urządzenie opcjonalnie można wyposażyć w kartę Wi-Fi (802.11b/g/n, 300Mbps) z trzema antenami. W sieci lokalnej C-300 pozwala na wydajne udostępnianie i współdzielenie filmów, muzyki i zdjęć z wbudowanego dysku. Wykorzystując protokoły Samba, FTP, NFS, UPnP i HTTP może pełnić funkcję serwera mediów dla innych urządzeń. Opcji pracy w sieci dopełniają wbudowany klient BitTorrent oraz klient grup Usenet. Urządzenie jest zgodne z UPnP DMR, Windows Media Connect, Windows Media Player NSS oraz Bonjour dla komputerów z systemem Mac OS.

Oprogramowanie odtwarzacza Popcorn Hour C-300 zawiera przyjazny dla użytkownika, graficzny interfejs wykonany w technologii Flash, służący do przeglądania, odtwarzania oraz zarządzania dużymi bibliotekami plików multimedialnych z filmami, muzyką i zdjęciami. Networked Media Jukebox w najnowszej wersji v2, szybko indeksuje dane i pobiera opisy filmów z internetu. Nowością, którą z pewnością docenią polscy użytkownicy, jest funkcja wyszukiwania i pobierania napisów do filmów z internetu. Kolejną interesującą i unikalną częścią oprogramowania odtwarzacza jest Market Aplikacji z dodatkowymi programami i serwisami internetowymi. Aktualnie w Markecie znajduje się ponad 60 różnych aplikacji, stworzonych specjalnie dla odtwarzacza.

Cena podstawowej wersji Popcorn Hour C-300 to 1799 zł. Opcjonalna karta Wi-Fi (model MN-200) dostępna jest w cenie 210 zł. Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata. Więcej informacji o odtwarzaczu można znaleźć na stronach http://www.popcorn-hour.pl/popcornhour_C300.html.

Dodaj komentarz