LogowanieZarejestruj się
News

ASUS O!Play TV Pro – tuner DVB-T, odtwarzacz i nagrywarka PVR

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
O!Play-TV-Pro_07

ASUS wprowadza do swojej oferty nowe urządzenie z serii O!Play, TV Pro to bardzo uniwersalny produkt, który pozwala na odbiór kanałów naziemnej telewizji cyfrowej i posiada rozbudowane funkcję odbiornika PVR, dając możliwość zapisywania audycji na wbudowanym dysku 3.5 cala, który niestety trzeba osobno dokupić. Poza tym mamy tutaj takie funkcje jak TimeShift czy możliwość odtwarzania innych mutlimediów, zapisanych na pamięciach USB czy dyskach sieciowych, bo O!Play TV Pro można podłączyć do sieci Ethernet lub WiFi. Obecnie urządzenie nie jest jeszcze dostępne w sprzedaży i nie znamy jego ceny detalicznej.

O!Play TV Pro posiada wbudowany cyfrowy tuner DVB-T dający dostęp do wysokiej jakości programów cyfrowych. Użytkownicy mogą odpowiednio zaplanować oglądanie i nagrywanie dzięki elektronicznemu przewodnikowi po programach (Electronic Program Guide – EPG), który pozwala na zaplanowanie wszystkiego z tygodniowym wyprzedzeniem. Programy można nagrywać na wbudowanym dysku 3.5″ (opcjonalne wyposażenie) przy pomocy dołączonego urządzenia PVR. Firma ASUS wyposażyła urządzenie w technologię TimeShift, która umożliwia zatrzymywanie i ponowne odtwarzanie programów, dzięki czemu użytkownicy nigdy nie przegapią swoich ulubionych seriali.

Kompatybilność jest bardzo ważna w przypadku odtwarzaczy multimedialnych, dlatego O!Play TV Pro bez problemu obsługuje ponad 50 najważniejszych formatów, w tym m.in. ISO, MKV, RM/RMBV, MVA, AVI, MPEG1/2/4 i MP4. Dzięki zastosowaniu standardu H.264 MV (TS, M2TS i BD-ISO), urządzenie jest kompatybilne z większością dostępnych na rynku formatów filmów trójwymiarowych. Odtwarzanie, strumieniowanie i udostępnianie zawartości HD jest teraz dużo łatwiejsze dzięki zastosowaniu technologii O!Easy, która pozwala na połączenie O!Play TV Pro z innymi urządzeniami i siecią domową. Oprogramowanie daje natychmiastowy dostęp do różnych funkcji:

  • O!Capture: udostępnianie multimediów i programów telewizyjnych na portalu Facebook
  • O!Replay: ponowne odtwarzanie ostatnich siedmiu sekund programu
  • O!Direct: odtwarzanie zawartości z komputera stacjonarnego lub notebooka na ekranie telewizora
  • O!MediaShare: bezprzewodowe strumieniowanie plików z urządzeń mobilnych na ekranie telewizora
  • AutoPlay: możliwość podłączenia i natychmiastowego odtworzenia filmów z dysków USB lub kart pamięci SD/MMC/MS/xD  bez instalowania dodatkowego oprogramowania

O!Play TV Pro to doskonały produkt zapewniający stały dostęp do zawartości i usług online za pośrednictwem połączenia Gigabit Ethernet lub Wi-Fi. Urządzenie maksymalizuje przepustowość redukując opóźnienia i latencję, co przekłada się na szybsze pobieranie plików i strumieniowanie multimediów. Urządzenie zostało fabrycznie skonfigurowane, aby umożliwiać natychmiastowy dostęp do serwisów Acetrax, Facebook, YouTube Leanback, DailyMotion, Flickr i Picasa. Firma ASUS zapewnia regularne aktualizacje urządzenia i usług, dzięki czemu użytkownicy mogą liczyć na coraz większy zakres dostępnej zawartości.

Zestaw ASUS O!Play TV Pro sprawia, że strumieniowanie, nagrywanie i odtwarzanie zawartości HD staje się niezwykle łatwe dzięki ekskluzywnemu, intuicyjnemu interfejsowi ASUS O!Easy. Obsługuje ponad 50 formatów multimedialnych (w tym filmy trójwymiarowe) i pozwala na sprawdzenie programu telewizyjnego na najbliższy tydzień. Dzięki obsłudze dysków 3.5″ bardzo łatwo można zwiększyć ilość pamięci do przechowywania zawartości. Urządzenie umożliwia również szybki dostęp do serwisów YouTube Leanback, Facebook, DailyMotion i wielu innych.

Specyfikacja:

Funkcja

Opis

Formaty video MPEG1/2/4, H.264, VC-1, RM/RMVB, XVID
Rozszerzenia plików video .mp4, .mov, .avi, .asf, .wmv, .flv, .mkv, .ts, m2ts, .dat, .mpg, .vob, .mts, .iso, .trp,M1V,M2V,M4V
Formaty 3D video H.264, MVC, .ts, m2ts
Formaty audio MP3, WAV, AAC, OGG, FLAC, AIFF, Dolby® Digital AC3m, DTS Digital Surround™, Dolby® Digital Plus, PCM/LPCM, Dolby® TrueHD, ID3 Tag
Formaty zdjęć JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF
Formaty napisów .srt, .sub, .smi, idx+sub, .ssa, .ass
Systemy plików FAT16/32, NTFS, HFS/HFS+, ext3
System TV Telewizja cyfrowa: DVB-T
Łączność bezprzewodowa Wi-Fi 802.11b/g/n
Pamięć masowa 3,5” (do 3TB)
Jakość nagrywania Dysk twardy (do 3TB, nagrywanie TS)
I/O 1 x Włącznik
1 x Wejście DC
1 x USB 3.0
2 x USB 2.0
1 x USB 3.0 (PC Link)
1 x Gigabit LAN (1000Mbps)
1 x HDMI (HDMI 1.4)
1 x Komponent (YPbPr)
1 x Analogowe wyjście audio
1 x Analogowe wyjście video
1 x Cyfrowe wyjście audio (OPTYCZNE)
1 x Cyfrowe wyjście audio (KONCENTRYCZNE)
1 x Czytnik kart combo SD/MMC/MS/xD (4 w 1)
Wejście anteny RF (przez port)
Wyjście anteny RF
Wymiary i waga 30cm x 24,3cm x 4cm
1100g (wraz z pojemnikiem)
Zasilanie 12V, 3A
Temperatura pracy 5°C-35°C

Dodaj komentarz