LogowanieZarejestruj się
News

Nowy sposób dystrybucji mediów przez WD, WB, FOX i SandDisk

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Logos

Firmy Twentieth Century Fox Home Entertainment, Warner Bros. Home Entertainment Group, SanDisk (Nasdaq: SNDK) i Western Digital (NYSE: WDC) poinformowały dziś o trwających pracach nad inicjatywą „Project Phenix”, która zapewni klientom szybsze i łatwiejsze zarządzanie, przechowywanie oraz przenoszenie między różnymi urządzeniami filmów i seriali w wysokiej jakości (włącznie z nowościami, w rozdzielczości do 1080p). Materiały te zostaną zapisane na dysku lokalnym, a ponadto ich kopia zapasowa będzie utworzona przy pomocy ustandaryzowanego systemu UltraViolet, jak również innych usług opartych na chmurze.

Nad rozwojem projektu czuwa nowoutworzone stowarzyszenie SCSA (ang. Secure Content Storage Association – Stowarzyszenie Bezpiecznego Magazynowania Treści). Stowarzyszenie przyjęło formę spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która będzie zajmować się tworzeniem oraz licencjonowaniem rozwiązań zabezpieczeń dla treści w wysokiej jakości oraz innych materiałów chronionych prawami autorskimi, przechowywanych na stacjonarnych i przenośnych dyskach twardych oraz na pamięciach fleszowych, takich jak klucze USB, karty SD™ i dyskach SSD. Materiały pobrane na dysk twardy lub pamięć fleszową będzie można odczytać, zarówno w trybie online jak i offline, na dowolnym urządzeniu, zgodnym z wymogami SCSA, w tym na telewizorach, laptopach, odtwarzaczach Blu-ray™, tabletach, telefonach komórkowych lub konsolach do gier. Zoptymalizowaną zawartość będzie można łatwo nabyć kilkoma sposobami, m.in. jako plik do pobrania z Internetu, jako plik cyfrowy zapisany na fizycznym nośniku, w specjalnych kioskach umieszczonych w sklepie, lub w inny bezpieczny sposób bezpiecznej dystrybucji cyfrowej.

„Rozwiązania zapewniające konsumentom łatwy dostęp do materiałów cyfrowych w wysokiej jakości oraz wygodę ich magazynowania są niezbędnym elementem rozwoju rynku cyfrowych materiałów rozrywkowych”, twierdzi Darcy Antonellis, Prezes oddziału ds. Działań Technicznych firmy Warners Bros. „SCSA przyspieszy rozwój produktów ułatwiających pobieranie, przechowywanie i odtwarzanie filmów oraz seriali w wysokiej jakości 1080p. Dzięki tej inicjatywie, konsument będzie mógł odtworzyć zakupione materiały na każdym urządzeniu zarówno domowym, jak i przenośnym obsługującym ten system.”

„Tworzone rozwiązanie ma umożliwić użytkownikom przechowywanie, odtwarzanie i zapisywanie w chmurze kopii zapasowych zarówno własnych, jak i profesjonalnie przygotowanych materiałów”, twierdzi Mike Dunn, prezes firmy Twentieth Century Fox Home Entertainment. „Odtwarzanie materiałów odbywa się 10-krotnie szybciej w porównaniu do standardowych rozwiązań przesyłania treści przez Internet. Project Phenix jest dla nas kluczowym elementem nowopowstającego ekosystemu materiałów cyfrowych.”

Rozwiązania SCSA zostaną zaprojektowane pod kątem współpracy z ekosystemem UltraViolet (UV), który jest wspierany przez branżę rozrywkową, i będą uzupełniały istniejące technologie ochrony materiałów w wysokiej jakości, takie jak Intel® Insider™. Stowarzyszenie SCSA zamierza rozpocząć licencjonowanie przygotowanych rozwiązań jeszcze w tym roku.

„SCSA ma zapewnić klientom system obsługi cyfrowych filmów i seriali, który jest tak prosty w obsłudze, jak odtwarzacz płyt DVD lub Blu-ray”, twierdzi Bert Hesselink, Dyrektor Generalny ds. Technologii działu produktów Western Digital. „Rozwiązania stworzone przez Stowarzyszenie SCSA umożliwią zakup materiałów w wysokiej rozdzielczości, w tym kopie niektórych płyt DVD, a także przechowywanie materiałów w cyfrowej bibliotece, która pozostanie własnością użytkownika, na jego dysku twardym, wraz z osobistymi zdjęciami, muzyką oraz klipami wideo. Zawartość biblioteki cyfrowej z łatwością odtworzymy zarówno w domu – na telewizorze, komputerze lub tablecie – bądź zabierzemy ją ze sobą na urządzeniu mobilnym, dzięki czemu będziemy mieli dostęp tych materiałów również w miejscach, w których połączenie z Internetem jest niemożliwe lub niewystarczające, w tym w samochodzie, samolocie, pociągu.”

„Konsumenci z całego świata otrzymają możliwość korzystania z materiałów wysokiej jakości (i rozdzielczości sięgającej 1080p) za pomocą szerokiej gamy urządzeń elektronicznych”, twierdzi Sumit Sadana, starszy wiceprezes i Dyrektor Generalny ds. Strategii w firmie SanDisk. „Współpraca z największymi studiami filmowymi z Hollywood oraz liderami z branży dysków twardych i pamięci fleszowych zaowocowała stworzeniem otwartego licencyjnie rozwiązania, które umożliwi wprowadzenie na rynek urządzeń o nowych możliwościach, nowych modeli biznesowych i zapewni większe korzyści konsumentom. Firma SanDisk z ogromna przyjemnością uczestniczy w tym przełomowym sojuszu.”

Dodaj komentarz