LogowanieZarejestruj się
News

Prestigio PMP5080CPRO – tablet z Androidem 4.0

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
PMP5080CPRO

Prestigio przedstawia nowy tablet PMP5080CPRO pracujący w oparciu o nowoczesny system Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). Urządzenie wyposażono w ośmiocalowy wyświetlacz TFT LCD, procesor ARM Cortex-A8 1GHz oraz 8GB wewnętrznej pamięci. Ekran mimo sporej przekątnej oferuje rozdzielczość tylko na poziomie 800×600 pikseli, co nie jest zbyt popularną wartością w formacie 4:3. Wbudowana pamięć o pojemności 8 GB to dobry start, można ją rozszerzyć przy pomocy karty micro SD o pojemności maksymalnie 32 GB. Warto też docenić 1 GB pamięci RAM, choć sam procesor Cortex A8 1 GHz nie należy do najwydajniejszych.

Android 4.0 oferuje wiele nowych, wygodnych dla użytkowników rozwiązań oraz możliwość pobierania całej gamy funkcjonalnych i pomysłowych aplikacji z platformy Google Play. Wbudowany sensor położenia 4-way G-sensor uatrakcyjni zabawę urządzeniem podczas gier i korzystania z wielu sprawnościowych aplikacji. Do dyspozycji mamy także WiFi i frontową kamerkę do wideo rozmów o rozdzielczości 0,3 Mpix, a także wyjście HDMI do podłączenie zewnętrznego wyświetlacza.

Wymiary tabletu to 203 x 153 x 11 mm przy wadze 538g. Dla wygody użytkowników tył obudowy został pokryty warstwą gumy, która umożliwia pewne ułożenie w dłoniach. Sugerowana cena detaliczna to 899 PLN. Jeszcze żeby tak nazwę wymyślili jakąś łatwiejszą do zapamiętania…

 

Dodaj komentarz