LogowanieZarejestruj się
News

Nowa seria amplitunerów Yamaha

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
RXV 573 cz 950

Seria RX-Vx73 to inspirujący krok w przyszłość sprzętu Audio-Video. Najnowszy rdzeń rozwiązań Yamahy w temacie kina domowego charakteryzuje się prawdziwie studyjnej jakości brzmieniem i wyrafinowaną techniką poprawy obrazu, co w połączeniu z dbałością i przywiązaniem do szczegółu w designie, daje zapierający dech w piersiach rezultat . Zespół projektowy Yamahy, odświeżając doskonale znaną serię RX-Vx71, od podstaw przemyślał każdą część, każdy detal oraz zastosowane materiały – wszystko po to, aby wybór amplitunera Yamahy był dla odbiorcy jedynym słusznym wyborem. To przywiązanie do szczegółów okazało się kluczem do unikalności cechującej każdy element nowej serii – od generowanego dźwięku po sposób kontroli, dając w efekcie świetne rozwiązanie dla domowego kina.

Premierę nowych amplitunerów AV otwiera najbardziej podstawowy model o oznaczeniu RX-V373. Chociaż jest to budżetowy model, co sygnalizuje oznaczenie, to wyposażenie funkcjonalne oraz możliwości brzmieniowe tego urządzenia są znakomite i wyznaczają nowe standardy w świecie Audio-Video. Nowy model RX-V373 zapewnia doskonały obraz i dźwięk w jakości HD, do dyspozycji oddaje użytkownikowi aż 4 wejścia i jedno wyjście HDMI z obsługą rewelacyjnej rozdzielczości 4K. Ponadto posiada wejście USB na przednim panelu dla iPoda/iPhona. Wyposażenie modelu w wielojęzyczny graficzny interfejs użytkownika GUI sprawia, iż zarówno konfiguracja urządzenia jak i jego obsługa jest bardzo prosta.

Rozwinięciem idei możliwie najlepszych rozwiązań dla kina domowego jest model RX-V473. Zaszyto w nim wiele nowoczesnych rozwiązań, obok  wyposażenia charakterystycznego dla niższego modelu, takiego jak wyjścia HDMI zodne z 4K Pass-Through dla obrazów super wysokiej rozdzielczości, zaimplementowano w nim tak ważną technologię, jak AirPlay do bezprzewodowego streamowania muzyki. Nowością w porównaniu do modelu RX-V373 jest również CINEMA DSP 3D dla niesamowicie realistycznego dźwięku.

Yamaha RX-V473

Technologia Cinema DSP 3D wykorzystana w tym modelu tworzy kilka stref dźwiękowych wokół odbiorcy. W rezultacie cała scena dźwiękowa otacza go we wszystkich trzech wymiarach i dostarcza niepowtarzalnych wrażeń podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Funkcja Silent Cinema pozwoli korzystać z dobrodziejstw technologii Cinema DSP w kreowaniu bogatej i szerokiej sceny dźwiękowej po podłączeniu słuchawek, tak aby można było oglądać filmy lub słuchać muzyki w rewelacyjnej jakości nie przeszkadzając jednocześnie innym osobom w swoim otoczeniu.

Umieszczony na panelu przednim port USB, zapewnia wygodne podłączenie dla iPhona / iPoda, a także funkcję ładowania podłączonego urządzenia. Ponieważ cyfrowy sygnał z iPhona / iPoda jest przekazywany bezpośrednio do amplitunera AV, zakłócenia są zminimalizowane, a jakość dźwięku jest znacznie lepsza. Obsługiwane dekodery dźwięku HD: Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio, Dolby Digital Plus i DTS-HD High Resolution Audio w połączeniu z systemem Direct Mode oraz inteligentnie przypisywalnym wzmacniaczem dla bi-ampingu, pozwalają na osiągnięcie maksymalnie czystego sygnału dźwiękowego i jeszcze lepszej jakości audio.

Kolejnym z prezentowanych amplitunerów nowej serii jest 7 kanałowy (7 x 115W) model Yamaha RX-V573. W  modelu tym zaimplementowano bardzo wygodną funkcję SCENE. Sprowadza ona obsługę zaprogramowanych ustawień DSP amplitunera i wyboru pożądanego źródła dźwięku do jednego, prostego wciśnięcia przycisku Power-on na pilocie. Amplituner wyposażono w  porty HDMI zgodne z 4K Pass-Through dla obrazów super wysokiej rozdzielczości oraz ze wsparciem standardu 3D i A.R.C. – Audio Return Channel. Funkcja A.R.C. umożliwia wysyłanie i odbieranie sygnału z danymi poprzez jeden i ten sam kabel HDMI, dzięki czemu można usłyszeć dźwięk z telewizora bez potrzeby wykorzystywania do tego osobnego kabla optycznego.

Yamaha RX-V573 

Ostatnim amplitunerem w mającej swoją premierę serii jest RX-V673. Jest on mocniejszym odpowiednikiem modelu, który stoi od niego oczko niżej. Dysponuje on mocą 150W na kanał w konfiguracji 7-kanałowej, a dodatkowo posiada możliwość obsługi 2 stref dźwiękowych. Dzięki wyposażeniu go w technologię AirPlay, funkcje sieciowe, zaawansowane funkcje wideo, 7 dyskretnych kanałów wzmocnienia, oraz wiele, wiele innych rozwiązań, RX-V673 z pewnością ma wszystko to, czego potrzebujesz dla wspaniałej audiowizualnej rozrywki w Twoim domu.

Yamaha RX-V673

Cała linia nowych amplitunerów Yamahy posiada wyjątkowy, przyjazny środowisku design. Charakteryzuje się on tym, że urządzenia te posiadają aż 3 tryby oszczędzania energii. Użytkownik może wybrać tryb nazwany ECO mode, który zredukuje pobór energii o 20% w porównaniu do zużycia energii, gdy tryb ten jest nieaktywny. Zużywa on także wyjątkowo małe ilości prądu w trybie gotowości do pracy. Dzięki zaimplementowaniu funkcji Auto Power Down, amplituner może wyłączyć się automatycznie po 2, 4, 8 lub 12 godzinach.

Nowa seria jest ukoronowaniem starań Yamahy o dostarczenie użytkownikom unikalnego, uniwersalnego i naprawdę dobrego rozwiązania do zbudowania doskonałego kina domowego. Poniżej podajemy cenę poglądową pierwszego modelu, który wejdzie niebawem do sprzedaży: RX-V373 – 1199zł brutto.

Dodaj komentarz