LogowanieZarejestruj się
News

Pierwsze amplitunery Denona z rocznika 2012

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Denon_logo

Firma od jakiegoś czasu konsekwetnie stawia na integrację swoich nowych urządzeń audio oraz audio-video z mobilną elektroniką spod znaku Apple. To właśnie Denon jako pierwszy wprowadził w swoich produktach technologię Air Play, umożliwiającą na bezprzewodowy transfer kontentu z iTunes, jabłkowych smatfonów oraz tabletów do systemu audio, albo A/V. Firma znacznie uprościła obsługę swoich jednostek centralnych kina domowego. Obecnie można za pomocą graficznego, półprzeźroczystego GUI szybko skonfigurować urządzenie. Interfejs umożliwia wpięcie amplitunera wraz z kolumnami w czasie znacznie krótszym niż to miało miejsce jeszcze parę lat temu. Dodatkowo można sterować oraz ustawiać parametry za pomocą mobilnej aplikacji dostępnej na App Store.  Niektóre rozwiązania pozwalają na rozpoczęcie, np. odsłuchu ulubionej muzyki po naciśnięciu jednego przycisku. Wszystko to powoduje, że nawet zupełnie niedoświadczony użytkownik będzie mógł z łatwością obsłużyć najnowsze amplitunery AVR 1513 oraz 1713. Dobrze, że firma dostrzegła także potrzeby tych, którzy korzystają z konkurencyjnego rozwiązania, z androidowej platformy na swoich tabletach/smartfonach. Poniżej możecie przeczytać informację prasową dotyczącą tytułowego sprzętu…

 Informacja prasowa

Denon, jeden z wiodących na świecie producentów wysokiej jakości urządzeń służących domowej rozrywce, zaprezentował pierwsze z serii nowych amplitunerów, zaczynając od modeli podstawowych, AVR-1513 i przygotowanego do pracy w sieci AVR-1713. Co warte podkreślenia, nowa seria przedstawia całkowicie nową koncepcję wzorniczą. Sztuką jest stworzenie zaawansowanych urządzeń w technologii surround, będących jednocześnie tak prostymi w użyciu. Sztuką jest także stworzenie wizerunku produktu, który jest wartością z punktu widzenia wzornictwa. Nowe amplitunery Denon łączą te dwa obszary doskonale.

Celem Denona od samego początku było stworzenie nowej jakości w użytkowaniu urządzeń. Intuicyjnych, przejrzystych, prostych zarówno w kategorii wzornictwa jak i użyteczności. Rezultatem takiego podejścia jest przejrzysty interfejs użytkownika GUI, mniejsza liczba przycisków na przednim panelu, a nawet uproszczone rozmieszczenie przycisków na pilocie zdalnego sterowania. Wyświetlacz z dużymi czcionkami oferuje teraz bardzo dobrą czytelność wskazań amplitunera, dostępną nawet z odległej sofy. Sprytnie zaprojektowane przyciski szybkiego wyboru pozwalają użytkownikowi na wybór ulubionej muzyki na wyciągnięcie ręki.

Od strony technicznej, AVR-1513 posiada w pełni dyskretny wzmacniacz dostarczający legendarnego brzmienia Denon w najwyższej jakości poprzez 5 kanałów, każdy o mocy 110 W. Umieszczone z przodu gniazdo wejściowe HDMI
pozwala na łatwe podłączenie tabletu, kamery czy aparatu fotograficznego. Już od lat standardem w Denonie są, obecne również tutaj, dekodery Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio. Compressed Audio Restorer znacząco poprawia jakość skompresowanych plików muzycznych, takich jak MP3 lub WMA przepuszczonych przez obwody elektroniczne urządzenia.

AVR-1713 błyszczy parametrami mocy 120 W w 5-ciu kanałach i dodatkowo pozwala na użycie wielu funkcji sieciowych. Funkcje te pozwalają na słuchanie za darmo tysięcy internetowych stacji radiowych lub odtwarzanie plików muzycznych zapisanych na sieciowym dysku domowym (NAS) lub w komputerze PC. Ponieważ AVR-1713 wspiera także AirPlay, użytkownicy mogą słuchać muzyki z bibliotek iTunes zapisanych na takich urządzeniach jak iPad, iPhone, iPod touch lub komputerach PC/Mac w sieci. Dodatkowo jest możliwe użycie tych urządzeń do sterowania podstawowymi funkcjami AVR-1713 za pomocą aplikacji Denon Remote App dla iPada, iPhona lub iPoda touch (aplikacja na platformę Android będzie dostępna nieco później, w tym roku). Muzyka ze smartfonów z platformą Android może być przesyłana strumieniowo przez dedykowane aplikacje do AVR-1713, który ma certyfikację na zgodność z DLNA. Przy użyciu dodatkowego wzmacniacza zewnętrznego AVR-1713 wspiera również operacje w wielu strefach, pozwalając na cieszenie się zawartością podłączonych dwóch różnych źródeł w oddzielnych pomieszczeniach, w tym samym czasie.

Ponieważ Denon jest zwolennikiem redukowania niepotrzebnego zużycia energii, nowe amplitunery w trybie Stand-by pobierają jej jeszcze mniej. Co więcej, posiadają teraz funkcję automatycznego wyłączenia dla dalszej oszczędności energii.

AVR-1513 i AVR-1713 będą dostępne w kolorze czarnym począwszy od maja. Sztuka dźwięku i obrazu. Stworzona przez Denon.

W skrócie:

Amplituner AVR-1513 to m.in.:

• 110 W x 5 kanałów (6 Ohm)
• Wysokiej jakości dyskretny wzmacniacz mocy dla doskonałego brzmienia
• Dekodery Dolby TrueHD i dts-HD Master Audio
• 3 wejścia (plus 1 z przodu) HDMI ze wsparciem 3D
• Compressed Audio Restorer
• Przycisk szybkiego wyboru (Quick Select Button) dla bezpośredniego dostępu do ulubionych źródeł
• GUI ułatwiające obsługę i ustawienia
• Wyświetlacz z dużymi czcionkami
• Przednie wejście HDMI
• Automatyczne wyłączenie zasilania dla oszczędności energii

Amplituner sieciowy AVR-1713 oferuje dodatkowo:

• 120 W x 5 kanałów (6 Ohm) – w pełni dyskretne i symetrycznie rozłożone stopnie mocy
• Audyssey MultEQ XT
• Setup Assistant i GUI dla łatwego ustawiania i sterowania
• Audyssey Dynamic Volume and Dynamic EQ
• 4 wejścia (plus 1 z przodu) HDMI ze wsparciem 3D, ARC i wsparcie CEC
• Zaawansowane funkcje sieciowe
o Certyfikacja DLNA 1.5
o Streaming audio z sieci, w tym plików FLAC HD
o Streaming audio poprzez AirPlay
o Wsparcie dla serwisu muzycznego last.fm*
o vTuner Internet radio
o Flickr Photo Streaming
• Wejście USB z przodu: cyfrowe, kompatybilne z iPod/iPhone (dod. aplikacja mobilna)

 

Dodaj komentarz