LogowanieZarejestruj się
News

Nowe dyski sieciowe Iomega

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
iomega_ez_media_hiangle2

Firma Iomega Corporation zaprezentowała nowy jednodyskowy dysk sieciowy (NAS) dla użytkowników domowych Iomega EZ Media & Backup Center. Z jego pomocą można łatwo archiwizować i współdzielić pliki danych, zdjęcia, wideo i muzykę pomiędzy komputerami podłączonymi do domowej sieci oraz dzielić się nimi z rodziną i przyjaciółmi za pomocą Iomega Personal Cloud oraz mobilnych aplikacji Iomega Link dla Apple iOS (dostępnych bezpłatnie do pobrania z Internetu).

Instalacja urządzenia składa się z kilku prostych czynności i nie wymaga dysku CD. Iomega EZ Media & Backup Center wykorzystuje wbudowany serwer UPnP™ AV Media Server (z certyfikatem DLNA) oraz serwer iTunes™, dzięki czemu pliki mogą być łatwo współdzielone pomiędzy komputerami i innymi cyfrowymi urządzeniami, takimi jak konsole do gier, cyfrowe ramki do zdjęć czy telewizory sieciowe. Użytkownicy z łatwością mogą wysyłać pliki na portale typu Facebook®, YouTube® czy Flickr®, a także korzystać z funkcji Iomega Active Folders tworząc personalizowane pokazy czy grupowe mailingi. Dla użytkowników komputerów Apple przygotowano mechanizmy współpracy z Time Machine. NAS współpracuje też z serwerami torrent.

Nowe dyski Iomegi wykorzystują technologię Iomega Personal Cloud do ochrony plików, zapewniając jednocześnie dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie. Iomega Personal Cloud zapewnia dostęp do wszystkich domowych zasobów przez Internet. Umożliwia pobieranie plików zdalnie przez Sieć oraz tworzenie bezpiecznego łącza do współdzielenia plików z rodziną i przyjaciółmi. Wszystko to bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Iomega EZ Media & Backup Center będzie dostępny w wersjach o pojemnościach 1 TB, 2 TB i 3 TB, odpowiednio w cenach: 179, 229 i 319 euro.

Dodaj komentarz