LogowanieZarejestruj się
News

Konkurs świąteczny na HD-Opinie! Nagrody: HTPC, głośniki, Wi-drive, słuchawki!

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
HD-Opinie

Obiecywaliśmy świąteczny (a dokładnie świąteczno-noworoczny) konkurs? Obiecywaliśmy. No i słowa dotrzymujemy. Tym razem znowu nagrody do posłuchania (no nie do końca, patrz aktualizacja :) ). Konkurs świąteczno-noworoczny pod hasłemHD-Opinie – Gdy zwykła opinia to za mało!”, hasłem które zwyciężyło w poprzednim konkursie, będzie odnośnie zasad bardzo prosty: trzy pytania, trzy odpowiedzi i sierotka losująca spośród nadesłanych, poprawnych odpowiedzi trzech szczęśliwców. A może jeszcze coś dodamy do listy „fantów”? Precedens (i to nie byle jaki) już mieliśmy przed trzema miesiącami. Zobaczymy, może i tym razem się uda? AKTUALIZACJA: Udało się! Mamy jeszcze jedną, super nagrodę! Patrz szczegóły poniżej… :)  Wszystkich Czytelników serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału. Pytania publikujemy poniżej, w rozwinięciu, do tego klikając w „czytaj dalej” zobaczycie parę obrazków prezentujących nagrody. Zaraz, zaraz – a czy ja w ogóle wymieniłem o co warto kruszyć kopie? Nie? Już nadrabiam to niedopatrzenie. Lista nagród w tej chwili przedstawia się następująco:

1. Zestaw głośników podstawkowych (monitorów) Mordaunt Short Avant 902i  (czarna okleina, o wartości 500 zł)

2. Słuchawki Klipsch Image One (o wartości 500 zł)

3. Dysk dla handheldów Kingston Wi-Drive 32GB (o wartości 400 zł) oraz słuchawki a-Jays One (o wartości 100 zł)

AKTUALIZACJA: Dodatkowa nagroda – HTPC Xtreamer Ultra – komputer typu Media Center o wartości ok. 1000 zł!

Konkurs trwa do 1 stycznia 2013 roku (do godz. 23:59). Nawet tacy „na ostatnią chwilę” oraz mocno zmęczeni sylwestrową nocą zdążą po dojściu do siebie wysłać swoje odpowiedzi.

W związku z nową, cenną nagrodą, przedłużamy konkurs do 15 stycznia (do godz. 23:59). Poniżej, w rozwinięciu, publikujemy dodatkowe pytanie. HTPC będzie można wygrać, spełniając dwa warunki:

- odpowiedzieć poprawnie na wszystkie cztery pytania (trzy wcześniej opublikowane plus pytanie dodatkowe)
- polubić nasz fanpage

Wszystkie osoby, które do tej poprawnie pory odpowiedziały na pytania rywalizują o wcześniej wymienione nagrody: głośniki, słuchawki oraz Wi-Drive z dokanałówkami. Każdy kto zachce powalczyć o HTPC, ma teoretyczną szansę na zgarnięcie dwóch nagród! Wystarczy odpowiedzieć na dodatkowe pytanie. HTPC to niespodzianka, patrząc na wartość, nasza główna nagroda w konkursie świąteczno-noworocznym.

Będziemy dodatkowo losować szczęśliwca, który otrzyma wyżej wymieniony komputer spośród wszystkich osób, które nadesłały komplet odpowiedzi. Gdyby nie udało się odpowiedzieć na nieco trudniejsze pytanie dodatkowe, względnie w ogóle nadesłać na nie odpowiedzi – nic straconego – nadal jest szansa na wygranie głośników, słuchawek lub dysku WiFi z dokanałówkami :)

Naszym Czytelnikom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Pytania konkursowe:

1. Na tegorocznym AudioShow poruszyliśmy podczas rozmowy z Chrisem Connackerem temat serwisów streamingowych. Pytanie: dlaczego (na razie) nie można liczyć w tego typu usługach na kompresję bezstratną, na granie hi-res?

2. Jakie urządzenia Matriksa przetestowaliśmy na naszym portalu, który z zrecenzowanych produktów zdobył aż cztery wyróżnienia?

3.  Jaka cecha brzmienia jest dla nas kluczowa, bez której nie ma mowy o satysfakcji płynącej z osłuchu?

4. Kiedy obchodzimy i jak się nazywa dzień walki ze zjawiskiem „loudness war” oraz – krótko – wyjaśnij na czym polega wyżej wymienione zjawisko? (pytanie dodatkowe, nagroda: HTPC Xtreamer Ultra)

 Odpowiedzi konkursowe kierujemy na adres: antoni.wozniak at hd-opinie.pl.

 POWODZENIA!

Nagrody:

1. Zestaw monitorów Mordaunt Short Avant 902i

  2. Słuchawki Klipsch Image One
  3. Dysk WiFi dla handheldów Kingston WiDrive 32GB + słuchawki a-Jays One
4. Nagroda dodatkowa: HTPC Xtreamer Ultra (poniżej krótki opis, charakterystyka komputerka wraz z linkiem do naszej recenzji):

Xtreamer ULTRA to multimedialny komputer klasy HTPC (Home Theater Personal Computer) zbudowany w oparciu o procesor Intel Atom Dual Core D525. Ta dwurdzeniowa jednostka zapewni odpowiednią moc we wszelkich zadaniach związanych z obsługa multimediów, dodatkowo jest bardzo energooszczędna – dzięki temu sprzęt jest cichy i zużywa niewielką ilość prądu. Za obsługę grafiki i dekodowane wszelkich materiałów wideo odpowiedzialny jest wydajny układ NVIDIA Ion 2. Grafika nie tylko wspomaga dekodowanie wideo, nadaje się także do mniej wymagających gier, przekształcając Xtreamera w pecetową konsolę do gier.

Urządzenie może pracować pod kontrolą systemu Windows, jednak producent zaleca korzystanie z własnego systemu Ultra OS, działającego na bazie linuksa, zoptymalizowanego do pracy z urządzeniem i wygodnej obsługi multimediów. Możliwości urządzenia zależą w głównej mierze od zainstalowanego oprogramowania. Producent dostarcza na starcie system operacyjny z podstawowymi aplikacjami do kontroli multimediów, użytkownik ma możliwość dodawania swoich programów, w tym także płatnych, które mogą rozszerzyć funkcjonalność urządzenia. Już na wstępie można skorzystać z takich, znakomitych aplikacji multimedialnych (platform multimedialnych), takich jak: Boxee czy XBMC.

W komplecie z modelem Ultra producent dostarcza m.in. pilota zdalnego sterowania (zgodnego z MCE) oraz miniaturową, radiową klawiaturę z touchpadem. To od użytkownika zależy jaki sposób obsługi wybierze (pilot na podczerwień, de facto przekształca PC w odtwarzacz stacjonarny DVD / Blu-ray – to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą poświęcać czasu na naukę obsługi zaawansowanych funkcji komputera).

Najważniejsze cechy Xtreamera Ultra:

  • Multimedialny system miniPC, zoptymalizowany pod kątem pracy jako zaawansowany Media Center
  • Procesor Intel Atom Dual-Core D525 taktowany zegarem 1.8 GHz, grafika NVIDIA ION 2
  • Wbudowana szybka pamięć RAM DDR3 o pojemności 4GB
  • Opcja instalacji wewnętrznego dysku twardego 2.5″ (HDD lub SSD – polecam, choćby niewielki dysk przy instalacji Windowsa – bardzo pozytywne doświadczenia, komputer pracuje bardzo szybko, znacznie wzrasta wydajność w trakcie używania systemów operacyjnych MS)
  • Złącze HDMI z sygnałem do 1080p i HDCP
  • Cyfrowe złącze wideo DVI (dedykowane do opcji dual view, podpięcia monitora – tutaj można pokusić się o mały, energooszczędny monitorek LCD, który pozwoli na wygodną obsługę HTPC w trybie muzycznym, tzn. bez włączania dużego HDTV).
  • Cyfrowe optyczne wyjście audio (polecam skorzystać z zewnętrznego DACa, wyprowadzając dźwięk optykiem lub via USB – to opcja dla miłośników dobrego brzmienia w wydaniu PC Audio)
  • 6 złącz host USB 2.0 (4 z tyłu, dwa na froncie), złącze eSATA (host)
  • Złącze sieci Ethernet (RJ45, 100/1000MBit), opcjonalny adapter WiFi 802.11bgn podłączany przez USB.
  • Smukła obudowa z hybrydowym chłodzeniem dysku i procesorów (sprzęt praktycznie bezgłośny)
  • System Ultra OS specjalnie optymalizowany dla urządzenia, z szeregiem aplikacji ułatwiających codzienne korzystanie ze sprzętu
  • Zgodność z systemami MS Windows (instalacja opcjonalna)
  • Możliwość uruchamiania systemu z pamięci USB
  • Pamięć 8GB (pendrive USB) w zestawie, przeznaczona do instalacji systemu operacyjnego (firmowego lub Windows 7/8).
  • Oprogramowanie multimedialne: XBMC, Boxee, zgodność z MediaPortalWindows 7 z interfejsem Aero
  • Obsługa technologii X-Aiwi MOTION GAMING umożliwiającej grę w gry z wykorzystaniem mobilnych manipulatorów (np. komórek z akcelerometrem)
  • Obsługa napędów CD/DVD/BD przez złącze USB lub eSATA (do odtwarzania wymagane jest dodatkowe oprogramowanie)
  • Obsługa technologii NVidia: NVIDIA PhysX ready, NVIDIA CUDA ready, NVIDIA PureVideo HD technology, zgodność z NVIDIA 3DTV Play
  • Możliwość instalacji dodatkowego oprogramowania dostarczanego przez producenta urządzenia lub innych producentów
  • W zestawie pilot na podczerwień zgodny ze standardem MCE (Media Center)
  • W zestawie bezprzewodowa klawiatura z wbudowanym touchpadem oraz akumulatorem Li-on

 

Charakterystyka konstrukcji HTPC Ultra:

Obudowa pełni funkcję radiatora, jest zoptymalizowana do ciągłej pracy komputera. Chłodzenie: hybrydowe, cichy wentylator procesora o regulowanych obrotach i radiatory na obudowie pozwalają na bezgłośną pracę (w przypadku odtwarzania multimediów, wentylator albo pracuje na „biegu jałowym”, albo w ogóle się nie kręci).

Wysokość: 213mm (bez podstawki)
Szerokość: 57mm
Głębokość: 142mm

Waga: ok. 1100g (bez dysku i podstawki)


Podstawowa specyfikacja:

Procesor: Intel Atom D525 (dual-core, 1.8 GHz)
Pamięć RAM: 4GB DDR3 (SODIMM)
Grafika: NVIDIA GT218-ION 2 512MB DDR3
Dźwięk: zintegrowana karta HD (ALC892)
Sieć: Realtek RTL8111E (1Gbit)

W komplecie:

  • Odtwarzacz Xtreamer Ultra (bez dysku)
  • Solidny zasilacz sieciowy AC 100~240V (EU), DC 19V 3.4A
  • Pamięć pendrive 8GB na system operacyjny
  • Pilot zdalnego sterowania (zgodny z MCE)
  • Miniaturowa, radiowa klawiatura z muszką (touchpad), z wbudowanym akumulatorem Li-ion.
  • Kabel USB do ładowania akumulatora klawiatury
  • Podstawka do pracy w pionie

Opcjonalne dodatki:

  • Dysk twardy HDD SATA 2.5″, pojemności maksymalna uzależniona od wymiarów dysku
  • Dysk twardy SSD SATA 2.5″ o dowolnej pojemności
  • Dedykowany moduł pamięci SSD 16GB
  • Dedykowany adapter Xtreamer WiFi 802.11bgn (USB)
  • Xtreamer Head Set - słuchawki bezprzewodowe
  • Uniwersalny czytnik kart pamięci (USB)

Możliwości takiego, dedykowanego multimediom, HTPC są ogromne, w praktyce nieograniczone. U nassprzęt służył do testów, był niezawodnym „wszystkomającym” centrum AV, do tego jego obsługa przez osoby nie mające zamiaru „babrać się” w systemach, formatach była zupełnie bezproblemowa (platformy multimedialne, takie jak Boxee czy XBMC to idealny front-end dla ludzi, którzy PC mają głęboko w nosie, względnie nie chcą w przypadku rozrywki, chwili relaksu, obsługiwać komputera).

W komplecie pendrive z wersją testową Windowsa 8, piloty, kable, zasilacz. Oczywiście nie ma problemu z przeniesieniem na pena oryginalnego, firmowego systemu operacyjnego (do pobrania darmowo ze strony producenta). Polecam sprawdzić, jak fajnie działają na tym sprzęcie kafelki (i jak fajnie prezentują się na ekranie telewizora). Generalnie w przypadku multimediów ósemka sprawdzi się bardzo dobrze, także jako system dla takiego właśnie PC wydaje się idealna – szkoda tylko, że za MCE trzeba będzie dodatkowo zapłacić.

Polecam szczęśliwcowi, do którego trafi Ultra, instalację dysku SSD. W redakcji sprzęt działał z 40GB modelem Intela – to znakomity wybór dla tego typu komputerka. Bezszelestna praca, bardzo szybkie działanie (wszystkie front-endy, systemy otwierają się po paru chwilach od uruchomienia urządzenia).

   

Komentarze Czytelników

  1. ElectricMan

    Jak zwykle miło, że jest nowy konkursik. Nagrody są fajne, ba SUPER.
    Tylko końcówki nie rozumiem – o co chodzi z tymi souvenirami, że niby gdzie się mają czytelnicy zgłosić? Źle czytam czy jak, a może pora spać?

  2. Antoni Woźniak

    Spokojnie, będzie jeszcze osobna informacja nt. temat. Gdzie? Pewnie pod adres podany powyżej ;)

  3. ElectricMan

    bum………. odgłos szczęki opadającej na biurko.
    No no, dodatkowa nagroda jest super. A już miałem wysyłać odpowiedzi. ;-)

Dodaj komentarz