LogowanieZarejestruj się
News

Definitive Technology: numer 1 kina domowego w USA debiutuje w Polsce

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
DT_LargeDw_DT_Logo

Definitive Technology – numer 1 kina domowego w USA nareszcie w Polsce. Największy producent głośników i kolumn głośnikowych klasy premium w USA. Definitive Technology to od wielu lat najlepiej sprzedający się w USA producent audiofilskich głośników i kolumn głośnikowych klasy premium przeznaczonych do kina domowego oraz stereo. Swój niebywały sukces zawdzięcza unikalnym na skalę światową opatentowanym technologiom, które zyskały uznanie w oczach milionów klientów oraz zostały obsypane nagrodami przez amerykańską prasę (zbiór nagród na zdjęciu obok).

Wybrane modele kolumn podłogowych Definitive’a (seria BP, oraz Mythos ST/STS) zyskały status absolutnie kultowych i jako jedne z nielicznych nadal odnoszą rekordowe wyniki sprzedażowe – nieosiągalne dla jakiejkolwiek innej marki premium na świecie. Zaś sam Definitive uchodzi za producenta absolutnie topowych głośników przeznaczonych do kina domowego i stereo.

Historia Definitive Technology sięga ponad 20 lat wstecz, kiedy to świeżo upieczeni założyciele postanowili od razu zaszokować amerykański rynek wprowadzeniem do sprzedaży tanich podłogowych kolumn bi-polarnych. Sukces serii BP wyniósł markę Definitive do panteonu najlepszych producentów kolumn kina domowego i stereo. kolumny BP ze zmianami produkowane są do dnia dzisiejszego, zaś Definitive uchodzi za najlepszego specjalistę od budowania skomplikowanych konstrukcyjnie i akustycznie kolumn bi-polarnych.

Mythos SSA-42, Mythos SSA-52 - pasywne soundbary 3 i 5 kanałowe – cena od 3595 pln

Mythos XTR – ultra-płaskie (3,8cm grubości) hi-endowe głośniki kina domowego, które zdobyły nagrodę CES Innovation, największych targów elektroniki użytkowej na świecie – cena od 2245 pln/sztuka (zestaw kina domowego to min 3 sztuki))

Mythos ST/STS – topowe hi-endowe kolumny kina domowego i stereo, półaktywne z wbudowanym subwooferem 300W RMS na granitowej podstawie – zdobyły nagrodę CES Innovation – cena od 13 290 pln/para

Podstawową zaletą serii Mythos jest możliwość powieszenia na ścianie (poza ST/STS) – dzięki ultra-cienkiej obudowie grubość podstawowej serii Mythos nie przekracza 10-centymetrów.

Każda kolumna z serii Mythos posiada unikalne na skalę światową i niejednokrotnie opatentowane rozwiązania:

 • głośniki w opatentowanej technologii BDSS, z podwójnym zawieszeniem, które pozwala na dużo mocniejszy wychył głośnika przy niższym poziomie zniekształceń. W efekcie 13- centymetrowy głośnik posiada skuteczność 16-centymetrowego, co zostało potwierdzone laboratoryjnymi testami. Więcej o BDSS 
 • aluminiowa kopułka wysokotonowa obrabiana cieplnie, w wybranych wersjach pokryta dodatkowym materiałem ceramicznym.
 • obudowa z wysokiej klasy ręcznie polerowanego aluminium wykorzystywanego w lotnictwie. 
 • pasywne membrany, które znacząco poszerzają zakres basu i tonów średnich.
 • głośniki w opatentowanej technologii XTDD (tylko seria Mythos XTR) – z membranami głośników wykonanymi z anodyzowanego aluminium. Kształt membrany zaprojektowany zgodnie z krzywą łańcuchową, co pozwoliło zastosować maksymalnie cienki płat aluminium – bardzo lekki i wytrzymały. Konstrukcja głośnika XTDD została zaprojektowana całkowicie od podstaw – wszystkie użyte w nich części są unikalne i nigdy nie zostały zastosowane w jakimkolwiek innym produkcie na świecie. Więcej o XTDD

Definitive Technology SuperCube – subwoofery jak dynamit!

Subwoofery linii SuperCube to połączenie:

 • supergrubej obudowy MDF (nawet 5cm),
 • aktywnych i pasywnych membran – od 19 do 36 centymetrów
 • potężnego wzmacniacza o ciągłej mocy nawet 1800W RMS !
 • oraz zaawansowanego procesora DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym!

Seria SuperCube jako pierwsza na świecie została wyposażona w 56-bitowy procesor sygnału DSP, który optymalizuje brzmienie subwoofera w czasie rzeczywistym. Dzięki stałej kontroli nad pracą głośników procesor DSP zapobiega wpadaniu membran w nieporządane drgania, które powodują zniekształcenia dźwięku.

Co więcej, procesor DSP posiada funkcję Multiband Dynamic Range Optimizer (M-DRO), która jest w stanie zupełnie inaczej kierować poszczególnymi zakresami pasma, tak aby redukować przesterowania tylko w danym zakresie częstotliwości!

Cena od: 3 690 pln

Definitive Technology Pro-Cinema – profesjonalne kino w Twoim domu.

Linia Pro-Cinema została stworzona dla osób, które poszukują małych, łatwych do instalacji głośników – zdolnych od zastosowania w budowie bezkompromisowego kina domowego.

Serię ProMonitor projektowano w myśl zasady: „duży dźwięk z małych głośników”. Aby osiągnąć taki efekt Definitive zdecydował się na zastosowanie topowych głośników w technologii BDSS. Jej największą zaletą jest dużo wyższa skuteczność głośników np 11-centymetrowy głośnik BDSS legitymuje się skutecznością głośnika 13-centymetrowego.

Ponadto, producent opracował nową linię subwooferów ProSub dedykowaną do głośników ProCinema. W połączeniu z pasywną membraną basową w monitorach ProMonitor całość zapewnia znakomite zszycie i płynność niskich i średnich tonów, co jest największą bolączką małych głośników używanych do budowy systemów kina domowego.

Cena zestawu od: 3 499 pln


Dodaj komentarz