LogowanieZarejestruj się
News

Raport Specjalny Skąpiec.pl: Sprzęt RTV i AGD (patronat HD-Opinie.pl)

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
raport_agd_rtv

Serwis Skąpiec.pl przeanalizował preferencje zakupowe internautów i ustalił, które produkty z segmentu AGD i RTV cieszyły się w ostatnich miesiącach ich największym zainteresowaniem. Skąpiec.pl sprawdził również, jakimi kryteriami kierowali się użytkownicy porównywarki poszukujący nowego sprzętu. HD-Opinie.pl, podobnie jak to miało miejsce w zeszłym roku, objęło patronat medialny nad tym przedsięwzięciem. Poza tym opublikowaliśmy jeden z tekstów, poświęcony urządzeniom streamingowym, muzyce z pliku (rok wcześniej pisaliśmy o streamingu wideo, o SmartTV).

Ostatni w tym roku raport specjalny podzielony został na dwie części. Pierwsza z nich poświęcona jest popularnemu sprzętowi z segmentu RTV, czyli telewizorom, wieżom i kinom domowym. W drugiej części znajdują się informacje na temat najbardziej poszukiwanych przez internautów produktów z działu AGD (lodówki, zmywarki, kuchenki, pralki, odkurzacze, żelazka). W raporcie, poza rankingami najpopularniejszych produktów i analizą preferencji zakupowych konsumentów, czytelnicy znajdą także krótkie poradniki dotyczące wyboru sprzętu oraz komentarze dziennikarzy serwisów branżowych na temat przewidywanych trendów i nowości rynkowych.

O raporcie:

Partnerem raportu specjalnego jest serwis JakKupować.pl, natomiast patronatem medialnym objęły go: eGospodarka.pl, Meble.pl, Videotesty.pl, HD-opinie.pl, Kuchnie.pl, agdrtv24.pl, frazPC.pl oraz Opineo.pl.

Całość raportu można pobrać ze strony Skąpiec.pl:  

http://www.skapiec.pl/raport_specjalny/Raport_specjalny_rtv_agd_122012.pdf

RTV – czego szukają internauci?

Ze statystyk serwisu Skąpiec.pl wynika, że najważniejszymi kwestiami podczas wyboru telewizora są: wielkość oraz marka urządzenia. Użytkownicy porównywarki najczęściej szukali telewizorów LED oraz plazmowych firm Samsung, LG albo Panasonic. W filtrze „Częstotliwość odświeżania” najczęściej zaznaczaną opcją było 100 Hz, najpopularniejszą rozdzielczością było 1920×1080 pikseli, natomiast formatem – 16:9. Jeżeli chodzi o konkretny model urządzenia to internauci najchętniej zaopatrzyliby się w telewizor UE40ES6800 firmy Samsung (…)

Jakimi kryteriami kierowali się konsumenci poszukujący kina domowego? Zdecydowanie najważniejsza była dla nich marka sprzętu, jednak dużą wagę przykładali oni również do systemu głośników i rodzaju urządzenia. Najmniej istotnym parametrem okazała się cena. Ulubioną marką użytkowników Skąpiec.pl okrzyknięty został Samsung, a modelem – HT-E4550 tego właśnie producenta.

W okresie od 1 lipca do 30 listopada 2012 najbardziej poszukiwaną miniwieżą był produkt Philips MCD712, natomiast najpopularniejszymi markami: Philips, Sony i Yamaha. Podczas wybierania idealnego sprzętu internauci najchętniej korzystali z filtra „Producent”, jednak ważne były dla nich również takie kryteria jak: źródła dźwięku, typ urządzenia i jego moc całkowita.

Informacje o pozostałych produktach znajdziecie w linku powyżej zawierającego odnośnik do tytułowego raportu…

Dodaj komentarz