LogowanieZarejestruj się
News

Nowe przenośne głośniki Sony z serii X z technologią NFC

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
SRS-BTX500_ChargeTablet-1200

Sony wprowadza do oferty nowy, 2.1-kanałowy głośnik bezprzewodowy SRS-BTX500 o mocy 40 W. Producent zastosował w nim swoją najnowszą technologię „DMC”, której zadaniem jest zapewnienie maksymalnie naturalnego brzmienia przy słuchaniu najróżniejszych rodzajów muzyki. Odpowiednią dawkę basu gwarantują dwie membrany bierne, a procesor Clear Phase DSP troszczy się o przywrócenie klimatu występu na żywo, wierne brzmienie instrumentów i zachwycającą reprodukcję partii wokalnych.

Wykorzystanie technologii cieczy magnetoreologicznej, opracowanej pierwotnie przez amerykańską agencję kosmiczną NASA, pozwoliło Sony stworzyć pierwsze na świecie pełnozakresowe głośniki „bez amortyzatorów”, które wyróżniają się mniejszym poziomem zniekształceń i zauważalnie większą czystością dźwięku. „Kosmiczna” konstrukcja tych głośników cechuje się ponadto większą sprawnością energetyczną, co przekłada się na większe poziomy głośności niż ze zwykłych głośników o takiej samej mocy.

 

Precyzja brzmienia, elegancki wygląd i bezprzewodowa łączność z ulubionymi nagraniami.

  • Luksusowo wyglądające głośniki bezprzewodowe zapewniające mocne, bogate, dynamiczne brzmienie
  • Przeznaczony dla domu model SRS-BTX500 o dużej mocy oraz lekki, przenośny głośnik SRS-BTX300 do zabrania na każdą imprezę
  • Unikatowa technologia cieczy magnetoreologicznej: wyjątkowa czystość brzmienia i wyraźny, szczegółowy bas
  • Technologia NFC do bezprzewodowego, strumieniowego przesyłania nagrań „od jednego dotknięcia”
  • Rozmawianie przez smartfon w trybie głośnomówiącym i ładowanie go przez port USB

SRS-BTX500

Unikatowy system przetwarzania Sony DSEE poprawia brzmienie muzyki poddanej kompresji. Jego działanie polega na przywracaniu ważnych dla jakości dźwięku wysokich częstotliwości – traconych przy słuchaniu muzyki na urządzeniach przenośnych.

Smuklejszy i lżejszy dwukanałowy model BTX300 o mocy 20 W doskonale nadaje się do zabrania na spotkanie z przyjaciółmi w plenerze czy na dłuższy wyjazd. Wyróżnia się jakością brzmienia, która jest zasługą między innymi mocnego basu reprodukowanego przez membranę bierną.

SRS-BTX300

Łatwa strumieniowa transmisja dzięki technologii NFC do bezprzewodowego łączenia „od jednego dotknięcia”

Smukłe, atrakcyjnie wyglądające głośniki BTX500 i BTX300 doskonale radzą sobie z mocną reprodukcją nagrań z urządzeń mobilnych.

Wszystko sprowadza się do jednego dotknięcia: wystarczy bowiem na chwilę przyłożyć smartfon lub tablet do obudowy głośnika, a technologia NFC (Near Field Communication) błyskawicznie połączy go z drugim urządzeniem – bez kabli, wybierania ustawień ani wpisywania kodów dostępu Bluetooth®.

SRS-BTX500

Oba głośniki współpracują również ze smartfonami bez technologii NFC: dzięki łączu Bluetooth® można je w zwykły sposób sparować z telefonem iPhone/iPadem, telefonami komórkowymi i tabletami Android oraz wieloma innymi urządzeniami.

Smukłe, nowocześnie wyglądające głośniki BTX500 i BTX300 można z powodzeniem zapakować do torby podróżnej i zabrać na weekendowe wypady za miasto. Nawet jeśli w pobliżu nie będzie żadnego gniazdka sieciowego, wytrzymały akumulator wystarczy na maksymalnie 8 godzin (BTX300) / 6 godzin (BTX500) słuchania.

Dla dodatkowej wygody oba głośniki pozwalają na prowadzenie rozmów telefonicznych z wolnymi rękami – jak przez samochodowy zestaw głośnomówiący. Wbudowany port USB pozwala z kolei na podładowanie smartfona, gdy w pobliżu nie ma żadnego gniazdka sieciowego.

SRS-BTX300

Dodaj komentarz