LogowanieZarejestruj się
News

No i są, oficjalnie są… Sennheiser Momentum & Wireless. Nowa generacja!

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
MOMENTUM_II_Wireless_Black_High_Class

W zamyśle Niemców, mają to być topowe słuchawki bezprzewodowe, najlepsze z oferowanych przez producenta i… myślę, że tak właśnie będzie. Moim zdaniem to bardzo dobra decyzja, tzn. pozbawienie kabla akurat tego modelu (czy precyzyjniej, linii produktów z serii Momentum, bo poza tytułowymi słuchawkami, pojawi się wersja bezprzewodowa mniejszego, tańszego modelu) to strzał w dziesiątkę. Momentum to słuchawki mobilne, leciutkie, po faceliftingu także składane (patrz obrazki), które świetnie się sprawdzą w roli towarzysza podróży. Co więcej, poza modułem bezprzewodowym w najnowszych, przenośnych nausznikach znajdziemy także aktywny system redukcji odgłosów z zewnątrz NoiseGard, co przełoży się pozytywnie na brzmienie. Super! Producent mówi wyraźnie o zupełnie nowej, drugiej generacji tej linii słuchawek i faktycznie poczynione przez Niemców zmiany oznaczają, że na rynku pojawi się bardzo mocno odmieniona konstrukcja… na szczęście firma wspomina o utrzymaniu wysokiej jakości brzmienia o zbliżonej charakterystyce, cytuję: „detailed, pure and with a slight bass emphasis”.

Innymi słowy do rąk użytkowników trafią modele z kablem oraz bez kabla z wspomnianym system redukcji, ze składanymi do środka muszlami, z nowymi przetwornikami. Sam wygląd (na szczęście :) ) nie ulegnie zmianie. Dostaniemy eleganckie, lekkie słuchawki, których wygląd będzie mocnym wyróżnikiem na tle konkurencji. Odnośnie modułów transmisji, zastosowano technologie NFC do szybkiego parowania oraz najnowszą transmisję Bluetooth 4.0 z kodekiem apt-X. Producent zapowiada 22 godziny słuchania na wbudowanej baterii – to świetny rezultat, pewnie zasługa bardzo energooszczędnego modułu, jaki zastosowano w opisywanych słuchawkach.

Odnośnie komfortu, nadal będziemy mieli do czynienia z bardzo wygodnymi padami z wysokiej jakości skóry, zostaną one poddane pewnym modyfikacjom (profilowanie, pozwalające na lepsze dopasowanie do anatomii, będą także nieco większe). Stalowy pałąk pozwala na uzyskanie odpowiedniej wytrzymałości konstrukcji – tutaj nic się nie zmieni. Oczywiście pojawią się dwa kable (w wersji z kablem), w tym jeden z pilotem, co ciekawe w wariantach dla iOS oraz Androida / Windows Phone. Każdy użytkownik znajdzie wariant dopasowany do jego telefonu! W przypadku modeli bezprzewodowych możliwa będzie kontrola (obsługa odtwarzania oraz odbieranie połączeń) za pomocą przycisków na zamontowanych na lewym padzie.

Słuchawki trafią na rynek jeszcze w tym miesiącu. Nie możemy się wprost doczekać! :)

 

Komentarze Czytelników

 1. Darth Artorius

  Czy na pewno inny przetwornik będzie w wersji 2.0 ?

 2. Antoni Woźniak

  Najprawdopodobniej, także w tym, kluczowym, obszarze poczyniono zmiany. Cyt.:

  „The drivers have a quite large diaphragm allowing good frequency response over the entire audio spectrum. The sound from a larger diameter driver is usually rich and very clear and there should be no doubt about that when it comes to Sennheiser. There is no artificial boosting or attenuation at any frequency and the sounds produced are very neutral. Neutral audio response is something that is desired by most professionals and audiophiles because it lets us hear the recorded audio “as is”. A 28 Ohm impedance is something that raises the eyebrows. Usually, a lower impedance is desired to produce louder sound, but it seems that this is balanced by having high sensitivity drivers”

  Całość rozbudowanego opisu znajdziemy @ http://soundreview.org/equipment/new-sennheiser-wireless-momentum-2-0-headphones/

  Nie mam nic przeciwko, byleby brzmiało to z podobną manierą jak w 1.0. Zresztą nowe Momentum będą różniły się w oczywisty sposób od pierwszej generacji (czy na plus… sprawdzimy) dzięki wbudowanym mikrofonom / niwelacji odgłosów w ramach technologii NoiseGuard. Cena wirelessów niestety b. wysoka – 500$, u nas zatem powyżej 2k

 3. Darth Artorius

  Przyznam,że chętniej wygladam Momentum 2.0 w wersji kablowej…. Dużych. Gdyby były lepsze, zastąpiłyby może moje Black. Te całe granie bezprzewodowe… W TV, gdzie pracuję, wszedzie polegamy na kilometrach kabli. Wszelkie połączenia, nawet internetowe, intranetowe idą kablami LAN.
  Mam nadzieję,że wersja bez Wireless stanieje w końcu do normalnej ceny.

Dodaj komentarz