LogowanieZarejestruj się
News

Nowy soundbar Philipsa

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
philips_htl5120

Projektory dźwiękowe to coraz popularniejszy element kina domowego. Coraz więcej klientów decyduje się na ten prosty w montażu, ustawieniu substytut zestawu wielokanałowego. Dźwięk pseudoprzestrzenny wydobywający się z najlepszych „belek” potrafi zaskoczyć (in plus), dodatkowo projektory świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, podczas oglądania telewizji. Wtedy wielokolumnowe zestawy przeważnie nie są w stanie pokazać swoich zalet, wiele systemów dźwięku przestrzennego w ogóle nie ma zastosowania (w praktyce telewizja to 5/1 w standardzie Dolby Digital, czasami Dolby Digital Plus). Taki soundbar brzmi sto razy lepiej od głośników w HDTV, które zazwyczaj do niczego się nie nadają.

Na rynek trafił właśnie nowy głośnik Philipsa HTL5120 ze zintegrowanym głośnikiem niskotonowym i łącznością Bluetooth. Urządzenie jest wyposażone w łączność Bluetooth. To obecny trend, powalający na bezprzewodową transmisję audio ze smartfona, tabletu i każdego innego urządzenia obsługującego ww standard łączności. Głośnik Soundbar firmy Philips wyposażony jest w inteligentną technologię, która pozwala mu rozpoznawać, czy leży poziomo na półce lub szafce pod telewizor, czy został zamocowany na ścianie. Stosując inteligentne metody kompensacji dźwięku, głośnik automatycznie dostosowuje swoje działanie tak, aby zapewniać najlepszy dźwięk w każdej pozycji. Przypomina mi to zastosowany przez Panasonica system poprawy brzmienia z wbudowanych w TV głośników. Muszę przyznać, że rzecz działa nieźle, na pewno dobrze się sprawdza w przypadku niewielkich przetworników, pracujących w niewielkiej przestrzeni szczupłej obudowy odbiornika. Sprzęt wyposażono w dwa porty HDMI, które pozwalają na podłączenie dwóch urządzeń AV do soundbara.

philips_soundbar_max

Komentarze Czytelników

  1. Misiek

    Muszę przyznać, że nowy sprzęt Philipsa naprawdę robi wielkie wrażenie. Szczególnie w telewizorach serii 7 i wyżej gdzie zastosowano ciekawe rozwiązanie. Głośniki są z tyłu telewizora, i jeżeli wisi on na ścianie, lub jest postawiony blisko niej, powstaje pewnego rodzaju pudło rezonansowe, które daje niesamowite wrażenie. Pomysł jak dla mnie świetny. Oby tak dalej.

Dodaj komentarz