LogowanieZarejestruj się
News

Outlook na tabletach z Windowsem RT?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
surface-lg2

To jeden z najbardziej rażących braków. Windows RT nie ma sztandarowego klienta poczty MS. Dla wielu osób, szczególnie tych planujących zastosowanie tabletów z mobilnym systemem Microsoftu w pracy, to podstawowa kwestia, która może warunkować zakup urządzenia. MS zdaje sobie z tego sprawę, stąd intensywne prace mające na celu jak najszybsze wprowadzenie Outlooka do RT. Niestety na razie całą przygodę z tabletowymi okienkami można podsumować jednym słowem: porażka.

Producenci tabletów z tym systemem właśnie obniżyli ceny produkowanych przez siebie urządzeń. I nie robią tego raczej w ramach promocji, tylko po prostu chcą pozbyć się magazynowych zapasów. Dell obniżył cenę modelu XPS dość zachowawczo – jedynie o 50 USD, do 449 USD (za model 32 GB), Asus swojego VivoTab RT 32 GB przecenił znacznie mocniej. Teraz kosztuje 382 USD podczas gdy niedawno kosztował blisko 600. Lenovo IdeaPad Yoga 11 kosztuje teraz 599 USD, czyli o 200 mniej niż w momencie premiery. Jak widać sprzedaż w ogóle nie idzie. Ludzie tego nie kupują. Samsung w ogóle zrezygnował z produkcji oraz promowania swoich tabletów z tym systemem.

Microsoft na razie nabrał wody w usta i mówi tylko o gigantycznej pracy jaka stoi przed nimi odnośnie RT (to akurat prawda). Jednak nie komentuje kiepskich wyników, nie obniża ceny swoich Surface (a wg. mnie powinien to zrobić jak najszybciej, skupiając się na promowaniu RT – model PRO został znacznie cieplej przyjęty przez rynek). Na pewno rozszerzenie możliwości systemu o kluczowe programy będzie pomocne, ale najważniejszym zadaniem MS jest przekonanie klientów co do sensowności zakupu sprzętu z tabletowymi okienkami. Na razie to się nie udało, jak już ktoś chce tabletu z Windowsem, wybiera Surface albo któryś z modeli opartych na Atomie (niektóre bardzo udane, gwarantują znacznie lepsze możliwości niż urządzenia z Win RT).

Dodaj komentarz