LogowanieZarejestruj się
News

Grajek HiFiMANa dla tych co lubią sobie pobiegać, poskakać, pojeździć…

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
hm700-min1

No proszę, my tu właśnie testujemy topową konstrukcję, a na rynek trafia produkt, który zrywa z dotychczasową formą prezentowaną przez odtwarzacze przenośne HiFiMANa. To model HM-700, z wyglądu mocno lifestyle’owy, lekki, kompaktowy, w niczym nie przypomina walkmana z lat 80 tych, czy niewielkiej radiostacji przenośnej stanowiącej wyposażenie żołnierza Wietkongu ;-) Tutaj jest zupełnie inaczej – odtwarzacz prezentuje się nowocześnie, lekko, ładny design, ciekawe jak to wygląda z bliska… postaramy się zdobyć sprzęt do testów (coś czuję, że z przetestowanymi u nas Westone Adventure odtwarzacz HiFiMANa tworzyłby zgrany duet). Poniżej pełna treść notki prasowej z wszelkimi danymi dotyczącymi playera. Dodam tylko, że dystrybutor – firma Rafko – podała ceny odtwarzacza uwzględniające firmowe słuchawki (zakup w komplecie). Biorąc pod uwagę niezwykle filigranową (co nie oznacz, że delikatną) konstrukcję testowanych właśnie RE-600 taki zestaw może być strzałem w dziesiątkę. Jeżeli uda nam się zdobyć rzecz do testów, sprawdzimy jak to gra z dużo przystępniejszymi cenowo RE-400. Ceny przedstawiają się następująco: 1259zł odtwarzacz HM-700 w zestawie ze słuchawkami HiFiMAN RE-400 oraz 2379zł w zestawie ze słuchawkami HiFiMAN RE-600. Więcej, poniżej…

Informacja prasowa

HiFiMAN wprowadza na polski rynek najnowszy przenośny odtwarzacz plików audio zbudowany z myślą o osobach uprawiających sport lub inne aktywności, przy których słuchanie muzyki wymaga superlekkiego, wytrzymałego i małego odtwarzacza plików. HM-700 wyróżnia przy tym jedna cecha – skierowany jest do osób, które nie uznają kompromisów w jakości dźwięku. HM-700 to unikalne połączenie cech takich jak mobilność i jakość dźwięku. Stworzony przez zespół odpowiadający za skonstruowanie najlepszych i najdroższych na świecie odtwarzaczy przenośnych klasy total hi-end takich jak HM-901, HM-801, HM- 802, których cena liczona jest w tysiącach dolarów HM700 zaskakuje niską ceną, skromną wagą i genialną jakością brzmienia.

Superlekki.

W przeciwieństwie do swoich droższych kuzynów uznanych na całym świecie za urządzenia absolutnie referencyjne HM-700 waży tylko 82 gramy, zaś jego grubość to 12mm. W komplecie do urządzenia producent dołącza naramiennik dedykowany dla osób, które uprawiają sport lub aktywnie spędzają dzień. Czas pracy baterii to aż 15 godzin, przy ładowaniu z portu USB nie przekraczającym 4 godzin.

Zbudowany po audiofilsku.

Pomimo tego, że HM-700 jest najtańszym przenośnym playerem w ofercie HiFiMANa podzespoły elektroniczne użyte do jego budowy wykraczają poza możliwości producentów popularnych „empetrójek”. Producent postawił na zaawansowaną sekcję wzmacniaczy słuchawkowych od Analog Devices, które z powodzeniem były używane w innych ponad dwukrotnie droższych modelach. Propozycja łączenia HM-700 z audiofilskim modelem RE-600 to coś więcej niż kaprys – odtwarzacz HiFiMANa dysponuje zbalansowanych gniazdem słuchawkowym 3.5mm, co pozwala uzyskać faktyczne, bardzo duże korzyści z podłączenia dokanałowych słuchawek zbalansowanych. Ponadto HM-700 napędzi dowolne przenośne słuchawki nauszne, zarówno otwarte jak i zamknięte, a także większość audiofilskich słuchawek stacjonarnych, takich jak HiFiMAN HE-300.

Analogowa góra, potężne wokale, silny bas.

Efekt dodania do zaawansowanej sekcji wzmacniacza kompletu referencyjnych w swojej cenie słuchawek dokanałowych poskutkowało znakomitym brzmieniem opartym na barwnej, bogatej w detale średnicy, która generuje potężne lekko ocieplone wokale. Drugą charakterystyczną cechą HM-700 jest rewelacyjny bas – dynamiczny, silny, bardzo dobrze kontrolowany, zdolny do oddawania różnorodności barw i skali instrumentów pracujących w niskich zakresach częstotliwości. Łagodna i analogowa góra pasma bardzo dobrze uzupełnia dźwięk, dodaje mu przestrzenności i pozwala na wielogodzinne głośne odsłuchy bez grama utraty komfortu lub przyjemności.

 

 

Dodaj komentarz