LogowanieZarejestruj się
News

Korektor parametryczny w Spotify. Użytkownicy chcieli Equalizera w usłudze, no to mają…

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
EQ iPhone

Spotify wprowadził przedwczoraj equalizer do aplikacji dostępowych na iOSie oraz Androidzie. Od teraz użytkownicy serwisu będą mogli skorzystać z 22 predefiniowanych trybów dźwiękowych. Możliwa jest także indywidualna konfiguracja według własnych preferencji. To istotne usprawnienie, które pozwoli na uzyskanie lepszego jakościowo dźwięku, szczególnie w przypadku osób słuchających muzyki na zazwyczaj kiepskich słuchawkach dołączanych w komplecie do smartfona, odtwarzacza przenośnego.

“Wiele osób korzystających ze Spotify prosiło o wbudowany korektor dźwięków. To jedna z najbardziej pożądanych funkcji naszej aplikacji dla urządzeń z systemem iOS” – mówi Sten Garmark, wiceprezes do spraw produktu w Spotify.

Dobrze, że wsłuchano się w prośby użytkowników, ciekawe czy Spotify w następnym kroku nie zaoferuje czegoś na kształt WiMP HiFi. Myślę, że wiele osób powitałoby z radością możliwość strumieniowania muzyki o jakości CDA, szczególnie że operatorzy konsekwentnie zwiększają pulę GB dostępnych w ramach abonamentu (niedawno standardem był 1GB, 2GB w wyższych planach, teraz coraz częściej na starcie jest 3GB – np. w sierpniu tyle swoim klientom zaoferuje niskokosztowy operator NjuMobile). Taka ilość GB pozwala na swobodniejsze (choć o pełnej swobodzie nie ma jeszcze mowy) korzystanie z usługi strumieniowania muzyki o wysokiej jakości. W sumie można powiedzieć, że trzykrotnie większa paczka danych, przy trzykrotnie większym transferze (ok. 1000 kbps) oznacza, że obecnie użytkownik takiej usługi może z niej korzystać w podobny sposób, jak wcześniej korzystał z usługi oferującej muzykę w kompresji stratnej (przy 1GB limicie).

Więcej informacji na temat EQ w Spotify, znajdziecie poniżej w materiale prasowym…

Informacja prasowa

Equalizer – korektor dźwięku od dziś dostępny w Spotify

Od dziś użytkownicy Spotify korzystający z urządzeń iOS mogą jeszcze bardziej dopasować muzykę do swojego gustu. Wszystko dzięki nowej aktualizacji aplikacji Spotify na urządzenia iPhone i iPad, wzbogacającej ją w funkcję Equalizer – wbudowany korektor dźwięku.

Equalizer Spotify został wyposażony w 22 predefiniowane tryby, w tym odpowiedni dla muzyki klasycznej czy akustycznej, Electric, Hip Hop, dopasowany do niewielkich głośników czy podwyższający głośność. Możliwe jest także wprowadzenie ustawień manualnych według własnych preferencji.

Aby skorzystać z funkcji Equalizer, wystarczy zaktualizować aplikację Spotify dla urządzeń iOS. Equalizer jest dostępny w menu Ustawienia > Odtwarzanie > Equalizer.

„Wielu naszych użytkowników prosiło o wbudowany korektor dźwięków. To jedna z najbardziej pożądanych funkcji aplikacji dla urządzeń z systemem iOS” – mówi Sten Garmark, wiceprezes do spraw produktu w Spotify.

„Equalizer pozwala na dostosowanie ustawień dźwięku w oparciu o rodzaj muzyki, którego aktualnie słuchasz lub do urządzenia, z którego korzystasz. Dzięki temu masz większe możliwości idealnego dopasowania słuchanych utworów do swoich preferencji” – dodaje Garmark.

Powyższa funkcja jest kolejną, która została wprowadzona z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych. Poprzednie aktualizacje obejmowały nowe opcje sortowania i filtrowania playlist, zarządzanie kolejką odtwarzanych utworów czy wyszukiwanie w trybie offline. Również funkcja Odkrywaj została przeniesiona do zakładki Przeglądaj dla uproszczenia i wzbogacenia procesu odkrywania muzyki.

Aktualizacja aplikacji Spotify będzie dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem iOS już dzisiaj.

 

Dodaj komentarz