LogowanieZarejestruj się
News

Nowe ekrany projekcyjne firmy Lumene

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
ekran projekcyjny Lumene

Ekran to podstawa. Nie inaczej, w przypadku zakupu projektora musimy liczyć się z wydatkowaniem co najmniej kilkuset złotych na ekran, względnie zainwestować w odpowiednią farbę (specjalnie dostosowaną do projekcji) oraz ewentualnie wycekolować ścianę ;-] Choć wyświetlanie na ścianie ma swoich zwolenników, to jednak dobrej klasy ekran wydaje się nieodłączonym kompanem …dobrej klasy projektora. Napisałem o kilkuset złotych – to kwota minimum. Optymalnie trzeba liczyć się z kosztami rzędu 1000-3000 złotych, a wszystko uzależnione jest od rodzaju projektora (lepsze modele pozwolą na uzyskanie wyższej jakości, pod warunkiem zastosowania droższego, doskonalszego ekranu). Do tego dochodzą dodatki, w stylu automatyki, poszczególne rozwiązania montażowe etc. Dobrze zdać się na kogoś, kto od lat oferuje tego typu produkty na rynku. Jedną z takich firm jest tytułowy producent rodem z Francji – Lumene. Na rynek trafiają dwa nowe modele zachowujące wszystkie właściwości uznanych już ekranów Movie Palace Premium.

Pierwszy z nich to bardzo interesujący Movie Palace Premium Curve, specjalnie wyprofilowany (wygięty) ekran ramowy do instalacji na ścianie, z powierzchnią w formacie 16:9. Pozwala to na utrzymanie tej samej odległości między projektorem, a dowolnym punktem ekranu. Rezultatem jest bardzo wyraźny obraz i optymalna jasność. Zastosowany do powierzchni projekcyjnej materiał gwarantuje doskonałą kolorymetrię, a precyzyjne systemy napinania zapewniają doskonałą gładkość. Pozwala to także zastosować omawiany produkt w nietypowych wnętrzach, gdzie zastosowano łukowato wygięte ściany, nie obawiano się wprowadzić asymetrii etc. Tego typu ekrany to prawdziwa rzadkość na rynku.

Drugi z ekranów – Movie Palace Premium Multi pozwala dostosować powierzchnię „płótna” do formatu oglądanego np. filmu. Dzięki regulowanym panelom świetnie nadaje się zarówno do high-endowej projekcji 2.35:1, jak i do tradycyjnych formatów 4:3 lub 16:9. Umożliwia współpracę z projektorami z obiektywami anamorficznymi. To także niezbyt często spotykane na rynku rozwiązanie.

Dookoła ekranów znajduje się specjalnie zaprojektowana aluminiowa rama pokryta czarną aksamitną powłoką, której celem jest absorpcja overscanningu oraz zwiększenie kontrastowości obrazu. Ekrany posiadają wygodny i prosty sposób montażu, co jest niezwykle ważnym kryterium wyboru dla instalatorów systemów AV.

Ekrany są dostępne w trzech wymiarach szerokości: 200 cm, 240cm i 300cm.

Innowacyjne rozwiązania i stylowy design znakomicie dopełnią każde kino domowe lub profesjonalną instalację AV.

Ceny:
Movie Palace Premium Curve – od 2899
Movie Palace Premium Multi – od 4149

Dodaj komentarz