LogowanieZarejestruj się
News

NEC wprowadza do oferty kolejne projektory 3D

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
NEC _V300X_slant

NEC Display Solutions Europe wprowadził na rynek nową serię projektorów V, która jest następcą niskobudżetowych projektorów NP115/210/216. Seria V debiutuje sześcioma modelami, zaprojektowanymi specjalnie do podstawowych zastosowań w takich miejscach jak niewielkie sale konferencyjne oraz klasy lekcyjne.

Seria V zaspokoi potrzeby szerokiego grona użytkowników. W jej skład wchodzą modele o rozdzielczości 800×600 (SVGA), 1024×768 (XGA) oraz 1280×800 (WXGA), kontraście 2000:1 oraz jasności od 2300 do 3000 ANSI lumenów. Wszystkie projektory z serii V wyróżniają się znakomitą reprodukcją kolorów dzięki technologiom: BrilliantColor™ oraz VIDI. Dzięki technologii 120Hz DLP mogą wyświetlać obraz 3D, umożliwiając prowadzenie prezentacji, które bardziej zaangażują odbiorców i zapewnią im lepsze zrozumienie tematu. Dodatkowo modele o jasności 3000 ANSI lumenów zapewniają zgodność ze standardem NVIDIA 3D Vision.

Nową serię projektowano biorąc szczególnie pod uwagę wpływ na środowisko i niski koszt posiadania, co potwierdza certyfikat TCO dla modeli XGA (projektory WXGA czekają obecnie na potwierdzenie zgodności z wymogami certyfikacyjnymi). Żywotność lampy przy pracy w trybie ECO została wydłużona aż do 5 tysięcy godzin. Praca w trybie ekonomicznym dodatkowo ogranicza zużycie energii. Na pilocie został umieszczony zielony przycisk ECO Mode, który umożliwia natychmiastowe przejście w tryb pracy ECO oraz pracuje w połączeniu z licznikiem carbon footprint. Licznik ten dostarcza zweryfikowane dane o ilości dwutlenku węgla, która dzięki pracy w trybie ECO nie dostała się do atmosfery zarówno podczas danej sesji, jak i całkowity wynik od początku pracy projektora. Dla zwiększenia swobody i rozwiązania odwiecznego problemu zagubionego pilota, NEC Display Solutions dodał unikalne oprogramowanie wirtualnego pilota umożliwiające obsługę projektora poprzez kabel VGA.

Szeroki wybór złączy, wliczając w to HDMI i gniazdo sieciowe, pozwala użytkownikom na wyświetlanie kontentu z kilku urządzeń lub źródeł bez konieczności ciągłego podłączania i odłączania kabli. Port HDMI zapewnia wysoką jakość obrazu i dźwięku przy wykorzystaniu tylko jednego kabla.

“Projektory z nowej serii V oferują doskonały współczynnik jakości do ceny i pokrywają szeroki zakres zastosowań: od sal lekcyjnych do mobilnych lub stałych instalacji w pomieszczeniach konferencyjnych. Mogą być używane także do gier i podczas spotkań towarzyskich” mówi Ulf Greiner, Product Line Manager Business Projectors w NEC Display Solutions Europe. „Nauczyciele i użytkownicy profesjonalni docenią obraz panoramiczny, wysoką jasność, port HDMI i wirtualnego pilota, cechy które sprawiają, że seria ta jest uniwersalna i funkcjonalna, zapewniając efektywną komunikację z odbiorcami bez konieczności sięgania głęboko do kieszeni.”

Dostępność i gwarancja

Pierwsze cztery modele projektorów z serii V: V260, V230X, V260X oraz V300X są już dostępne na rynku. Modele V260W i V300W pojawią się w sprzedaży na początku trzeciego kwartału 2011 r. Sugerowane ceny detaliczne netto wynoszą odpowiednio: dla V260 – 1199 zł, dla V230X – 1549 zł, dla V260X – 1669 zł oraz dla V300X – 1899 zł. W zestawie z każdym projektorem znajduje się pilot, kabel sygnałowy mini D-SUB, kabel zasilający oraz płyta CD z instrukcją obsługi. Projektory są objęte standardową, trzyletnią gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin) okresem gwarancyjnym na lampę. Wybrane modele (V260X, V260W, V300X oraz V300X) są również objęte gwarancją EDU wydłużającą bezpłatnie dla podmiotów edukacyjnych okres gwarancyjny na lampę projektora do 3 lat lub 3000 godzin.

Dodaj komentarz