LogowanieZarejestruj się
News

Zdalne nagrywanie w dekoderach cyfrowych UPC

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
UPC

Zapowiadana usługa została właśnie uruchomiona (od dzisiaj, tzn. od 10 maja). Umożliwia zdalne ustawianie timera nagrywarki (via EPG – za pomocą przewodnika po programach). To spore udogodnienie dla abonentów korzystających z usług tego kablowego operatora. Od paru sezonów podobną usługę oferuje telewizja n. Zdalne Nagrywanie w Telewizji Cyfrowej UPC pozwala na zaplanowanie nagrywania ulubionych programów z dowolnego miejsca za pomocą telefonów komórkowych, iPhone, Pada i strony WWW. W przypadku handheldów Apple mamy możliwość ściągnięcia dedykowanej aplikacji, co do tej pory nie było oferowane przez rodzimych operatorów pay-TV. W przypadku innych urządzeń programujemy za pośrednictwem otwieranej w przeglądarce witryny z elektronicznym przewodnikiem po programach telewizyjnych. Ciekawe, czy operator opracuje aplikację dla popularnego Androida?


Aby planować nagrania i przypomnienia poprzez stronę internetową, należy wejść na stronę: nagrywanie.upc.pl, a następnie zalogować się do Internetowego Przewodnika TV. Posiadacze iPhona i iPada za pomocą wspomnianej, darmowej aplikacji z App Store, uzyskują dostęp do bieżącego programu telewizyjnego i funkcji planowania nagrań oraz przypomnień. Dodatkowo aplikacja daje możliwość zapoznania się z najciekawszymi propozycjami filmów i programów z danego dnia w sekcji UPC Poleca, jak również prezentuje najciekawsze zwiastuny filmów z oferty UPC NA ŻĄDANIE. Zaplanowanie nagrania możliwe jest także poprzez przeglądarkę internetową na każdym telefonie komórkowym pod adresem m.nagrywanie.upc.pl, niezależnie od marki i systemu operacyjnego. Każdy użytkownik nowej usługi może aktywować opcję wysyłania wiadomości e-mail na podany przy rejestracji adres internetowy, potwierdzającą zaplanowanie nagrania danego programu oraz wiadomość o jego statusie. Jak widać z powyższego, abonent może za pomocą mobilnego terminala w pełni obsłużyć funkcje PVR w swoim dekoderze, dzięki dostępowi on-line do EPG może w każdej chwili i w każdym miejscu (byle z dostępem do Internetu). Miejmy nadzieję, że inni operatorzy pójdą za przykładem UPC oraz telewizji n i uruchomią podobną funkcjonalność na swoich dekoderach. Nie ma wątpliwości, że jest to jedna z bardziej użytecznych usług, ułatwiająca życie, szczególnie tym, którzy z racji wykonywanego zawodu, obowiązków, nie mają czasu na zbyt częstą zabawę pilotem.

Komentarze Czytelników

  1. munio

    Bardzo sobie chwalę tą aplikację – zdecydowanie ułatwia życie, a co najważniejsze jest przyjazna w użytkowaniu. Już parę razy było tak, że korzystałem ze zdalnego nagrywania i za każdym razem wszystko poszło super.

Dodaj komentarz