LogowanieZarejestruj się
News

Testujemy smartfona z Play – pierwsze wrażenia

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
huawei_u8500_06

Wczoraj udało mi się odebrać jednego z pierwszych smartfonów jakie Play udostępnił swoim klientom w ramach programu TestujSmartfona. Jednego z pierwszych, bo telefon który dostałem był dopiero przy mnie rozpakowany i nikt wcześniej go nie użytkował co jest dosyć komfortową sytuacją. Cała procedura odbioru telefonu trwa 15-20 minut, przy założeniu, że w salonie nie ma kolejki ;-) . Wszystko sprowadza się do podpisania dwóch dokumentów, umowy wypożyczenia smartfona oraz karty udostępniania danych. Play nie robi promocji na darmo i zbiera wszystkie najważniejsze informacje na nasz temat, chcąc odebrać telefon musimy się na to zgodzić, ale nie musimy zgadzać się na wszystkie podpunkty, w których jest między innymi mowa o umieszczeniu naszych danych w publicznym spisie abonentów czy na otrzymywanie informacji marketingowych. Poza telefonem, o którym napisze za chwile, otrzymujemy też starter Play Fresh z kwotą 5 PLN do wykorzystania oraz 1 GB danych do transmisji. Karta bez doładowania ważna jest przez 30 dni, ale już jedno doładowanie przedłuża ten okres o kolejne 365 dni. Starter po okresie testów zostaje dla nas, więc z powodzeniem można z niego korzystać.

Jeśli zaś chodzi o sam telefon, Huawei Ideos U8500 jest całkiem zgrabny, choć nie powiedziałbym aby był wykonany idealnie. Plastik nie jest najwyższych lotów, co wyczuwa się szczególnie na przyciskach fizycznych umieszczonych pod ekranem. Nie mniej jednak sam telefon wyposażony w Androida w wersji 2.2.1 działa całkiem sprawnie mimo nie najlepszej konfiguracji (procesor 528 MHz, 256 MB pamięci RAM, 512 MB ROM). Ekran jest wystarczająco czuły i przynajmniej na początku wrażenie jest całkiem niezłe. W zestawie jest bateria o pojemności 1150 mAh, ładowarka z kablem USB oraz karta pamięci microSD o pojemności 1GB. Nawiasem mówiąc moja ładowarka podczas pracy wydaje dziwny syczący dźwięk, w pewnym momencie nie dało się już tego słuchać i szczerze powiedziawszy nie wyobrażam sobie abym mógł spać ładując telefon przy łóżku. Postaram się to jeszcze nagrać i wrzucić filmik w jakimś kolejnym newsie.

W międzyczasie zachęcam do obejrzenia filmiku z rozpakowywania U8500 z moim komentarzem oraz kilku zdjęć. Jest to również premierowy film na kanale YouTube – HD-Opinie.pl, zachęcam do subskrypcji bo postaramy się co jakiś czas wrzucić tam ciekawe materiały.

Dodaj komentarz