LogowanieZarejestruj się
News

Selektor głośników Taga Harmony TVS-4

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
taga_harmony_tvs4_m_max

To, potencjalnie, bardzo przydatne urządzenie, pozwalające na podłączenie pod dwa wzmacniacze (zazwyczaj wzmacniacz stereo oraz amplituner kina domowego) jednej, albo więcej par głośników. Bardzo często użytkownicy rozbudowanych systemów audio-wideo chętnie wykorzystaliby posiadane kolumny w dwóch osobnych aplikacjach – jako źródło dźwięku stereofonicznego oraz w systemie kina domowego, w roli kolumn frontowych. Takie przełączniki pozwalają na tego typu połączenia. W przypadku Taga Harmony TVS-4 mamy do czynienia z bardzo rozbudowanym urządzeniem. Nie tylko potrafi przełączać między aż 4 parami głośników (przyda się chyba wyłącznie w placówkach handlowych, ewentualnie u osób z branży, które słuchają zawodowo/testują), ale dodatkowo ma możliwość ustawienia głośności (z tym że nie jest to żadne wzmocnienie sygnału, całość realizowana jest w sposób całkowicie pasywny). W przypadku TVS-4 mówimy o produkcie, który sprawdzi się jako element systemu multiroom (do czterech stref). Zastosowano proste terminale zaciskowe… cóż większe by się po prostu nie zmieściły. Oczywiście podstawowym kryterium oceny takiego sprzętu jest jego przezroczystość, brak szkodliwej ingerencji w dźwięk podłączonych komponentów. Jak jest w przypadku omawianego produktu okaże się po lekturze recenzji. Na marginesie dodam, że obecnie w redakcji testujemy pasywny selektor Beresforda TC-7220.

Informacja prasowa

Taga Harmony prezentuje TVS-4: 2-źródłowy, 4-strefowy selektor głośników z niezależną regulacją poziomu głośności dla każdej z stref.

Taga Harmony TVS-4 ma dwa wejścia dla wzmacniaczy, co pozwala na wybór dwóch różnych źródeł odtwarzania. Dodatkowo każda strefa może być niezależnie włączana lub wyłączana z przedniego panelu.

Urządzenie wykorzystuje wysokiej jakości autotransformatory impedancyjne, które zapewniają właściwe obciążenie impedancyjne wzmacniacza i umożliwiają dystrybucję maksymalnej mocy do głośników. Współpracuje z głośnikami o impedancji 4 i 8 ohm – konfiguracja obciążenia impedancyjnego jest możliwa
poprzez zworki, które znajdują się wewnątrz.

Dane techniczne:

- 4 niezależne strefy z regulacją głośności
- Podwójne wejście głośnikowe (A/B)
- Maksymalna moc na kanał – 200 W
- 100 W RMS na kanał
- Wyjścia głośnikowe akceptujące okablowanie do 14 AWG
- Trwałe, matowe, czarne wykończenie
- Wymiary 432 x 160 x 63mm
- Waga: 3,5 kg
- Dostępne kolory: Czarny

Cena: 699 zł

Dodaj komentarz