LogowanieZarejestruj się
News

Nowości Definitive Technology: streaming, strefy… następcy SB Touch!

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
WAmp_Studio_6-24-2014_020

To się porobiło… W przypadku nowych produktów Amerykanów mamy do czynienia nie tylko z całym systemem HiFi, ale także od razu z opcją stworzenia na bazie odtwarzaczy sieciowych oraz wzmacniaczy z wbudowanym odtwarzaczem sieciowym systemu wielostrefowego. Patrząc na ten sprzęt widzę (wreszcie!) godnego następcę Squeezeboksa (przede wszystkim Touch’a). Dlaczego? Ano po pierwsze ceny – 2000 lub 2500 zł za skrzyneczkę. To więcej, niż wołał Logitech, ale znacznie mniej od wielu konkurencyjnych rozwiązań. Po drugie wsparcie – po raz pierwszy na rynek trafia rozwiązanie obsługujące wszystkie liczące się serwisy streamingowe: jest Tidal, jest Spotify, jest Deezer. To ważne, bo jedynym obecnie systemem wielostrefowym z pełną, bezproblemową obsługą wspomnianych usług jest wspomniany SB Touch. Jedyny do teraz. Super!

Genialną sprawą jest także to, że DT może stanowić element toru w przypadku kina domowego. Mamy integrację z odtwarzaczami Blu-ray, obsługa dźwięku w filmach, serialach nie będzie stanowiła problemu dla tytułowego rozwiązania, do tego możliwość podłączenia subwoofera, zarządzanie podpiętymi zestawami głośnikowymi. Firma postawiła na współpracę z DTS, opracowując autorski system Play-Fi. Patrząc na możliwości nowych odtwarzaczy, wzmacniaczy, na integrację (pełną) z źródłami komputerowymi, handheldami oraz źródłami internetowymi (w tym, płatnymi serwisami streamingowymi dostępnymi w Polsce, z opcją strumieniowania w jakości bezstratnej), obsługę plików hi-res, na wygodną aplikację, widzę w nowości Definitive Technology godnego następcę nieodżałowanego Sqeezeboksa. W końcu, wreszcie doczekaliśmy się czegoś, co w pełni realizuje ideę, którą przed laty wprowadziło na rynek Slim Devices, a następnie w ramach linii SB oferował Logitech. Poniżej notka prasowa z szczegółowym omówieniem obu urządzeń: W-AMPa oraz W-ADAPTa. Musimy rzecz przetestować u nas, porównać z naszym głównym źródłem – SB Touch. Koniecznie…

Cena: W-Amp – 2499zł, W-Adapt – 1999zł

 

Informacja prasowa

Definitive Technology, największy amerykański producent kolumn klasy premium hi-fi wprowadza do sprzedaży w Polsce wzmacniacz strumieniowy W-Amp oraz odtwarzacz strumieniowy W-Adapt, które oparte są o najnowszy standard bezprzewodowej transmisji dźwięku – Play-Fi – wprost z laboratoriów DTS.

Definitive Technology W-Amp

W-Amp to sieciowy wzmacniacz stereo multiroom, czyli odpowiedź Definitive Technology na rosnącą popularność streamingu plików, usług sieciowych oraz rozwiązań multiroom.

Wyposażony w wejście cyfrowe optyczne oraz analogowe 2xRCA dla telewizorów, odtwarzaczy CD/DVD/Blu-ray oraz dekoderów tv, mini-jack dla smartfonów i tabletów, oraz wyjście liniowe 2xRCA dla innych wzmacniaczy. Wyjście subwooferowe to dodatek skierowany do miłośników muzyki opartej o niskie tony oraz w kinie domowym.

Wzmacniacz pracuje w pełni w domenie cyfrowej i łączy w sobie wysokiej klasy odtwarzacz strumieniowy z przetwornikiem DAC oraz końcówki mocy 2x150W RMS/4 ohm (2x70W RMS / 8 ohm) zdolne do napędzenia praktycznie każdej kolumny podłogowej lub monitora w podobnym zakresie cenowym.

Elementem dopełniającym nowoczesną funkcjonalność i niecodzienne rozwiązania technologiczne jest design wzmacniacza oparty o twarde geometryczne formy i płaską obudowę idealnie pasującą do nowoczesnych wnętrz i płaskich telewizorów.

W kwestii stylistyki W-Amp zdecydowanie zrywa z tradycją klasycznego hi-fi o potężnych gabarytach. Potężna pozostaje tylko moc, detaliczność i wolumen dźwięku – zdecydowanie przewyższające klasyczne wzmacniacze hi-fi w tej samej cenie.

Definitive Technology W-Adapt

W Adapt to urządzenie, którego celem jest uzupełnienie aktualnie posiadanego systemu stereo lub kina domowego o niezbędne w dzisiejszych czasach funkcje sieciowe:

 • odtwarzanie plików cyfrowych
 • usługi streamingowe
 • radio internetowe
 • oraz funkcje przetwarzania sygnału cyfrowego na formę analogową lub odwrotnie (funkcja DAC oraz ADC)

Dzięki bogatemu wachlarzowi wejść i wyjść cyfrowych oraz analogowych W Adapt jest jednym z najbardziej funkcjonalnych urządzeń na rynku, nie tylko w swojej cenie. Urządzenie to może z powodzeniem pełnić rolę centralnej magistrali zarządzającej i przetwarzającej sygnał audio z telewizora, dekodera tv, odtwarzacza cd, Blu-ray, DVD, komputera, tabletu, smartfona oraz innych urządzeń. Następnie sygnał może zostać przesłany w formie analogowej do wzmacniacza lub cyfrowej do innego urządzenia DAC.

W-Adapt to wysokiej klasy odtwarzacz strumieniowy, gwarantujący jakość dźwięku na poziomie najlepszych przetworników DAC w cenie ok 2000zł. Przy tym oferuje bogatą funkcjonalność pozwalającą korzystać praktycznie z każdej usługi sieciowej w domowym systemie stereo lub kina domowego. Charakter dźwięku W-Adapta opiera się na niezwykle bogatej, selektywnej i rozdzielczej górze pasma, bardzo dużej dynamice z pewnie i szybko prowadzonym basem i dobrze wypełnioną średnicą.

Podstawowa funkcjonalność aplikacji:

 • przełączanie stref
 • grupowanie głośników (także w tryb stereo) i urządzeń
 • odtwarzanie plików audio z komputerów, laptopów, tabletów, smartfonów i innych urządzeń DLNA
 • odtwarzanie radia internetowego, w tym wszystkie polskie radia (także Trójka)
 • odtwarzanie usług streamingowych: Deezer, Spotify, Tidal i inne
 • wyświetlanie okładek albumów w katalogach,
 • wyświetlanie muzyki wg katalogów, artystów, tytułów albumów, tytułów utworów, gatunków i wiele innych wg sortowania alfabetycznego
 • płynna regulacja głośności,
 • przewijanie i pauzowanie utworów

  Funkcjonalność sieciowa

  Jak wszystkie inne urządzenia z serii Wireless Play-Fi także W-Amp oraz W-Adapt umożliwiają bezprzewodowy Wi-Fi streaming plików w formatach: MP3, M4A, FLAC, WAV w jakości do 24bit/192kHz poprzez DLNA, a także dostęp do radia internetowego oraz usług muzycznych takich jak Deezer, Spotify czy Tidal. Dodaj komentarz