LogowanieZarejestruj się
News

PopBox v8 – kolejny produkt Syabas

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Popbox V8 Front Side(M)

W pierwszych dniach października firma Human Media wprowadzi do sprzedaży w Polsce nowy odtwarzacz multimedialny PopBox v8. Urządzenie miało swoją premierę na tegorocznych targach IFA w Berlinie, a za cały projekt odpowiada firma Syabas, producent znanych odtwarzaczy Popcorn Hour przeznaczonych dla zaawansowanych użytkowników. Popbox to linia prostych w obsłudze odtwarzaczy multimedialnych, które oprócz opcji odtwarzania wszelkich plików audio i wideo na ekranie telewizora Full HD, oferują bogate możliwości dostępu do treści pobieranych i odtwarzanych online z internetu. Od roku 2009 marka Popbox obecna jest już na rynku amerykańskim, model V8 jest pierwszym modelem, który został przygotowany dla rynku europejskiego. Sprzęt, dzięki uprzejmości dystrybutora, firmy Human Media, trafił już do naszej redakcji. Niebawem możecie spodziewać się recenzji na łamach HD-Opinie.pl.

Popbox v8 jest jednym z pierwszych na rynku odtwarzaczy, który wykorzystuje najnowszy procesor Sigma Designs SMP8670 (700MHz). Zastosowane rozwiązania sprzętowe gwarantują bezproblemowe odtwarzanie plików wideo wielu popularnych formatach (m.in. AVCHD/H264, M2TS, MOV, WMV, MKV, BD ISO, DVD ISO), w rozdzielczościach Full HD oraz SD z opcją skalowania i usuwania przeplotu. Wielokanałowe ścieżki audio w formatach DTS, DTS-HD, Dolby Digital czy Dolby TrueHD odtwarzane są w pełnym formacie 7.1 kanałów lub są dekodowane do 2 kanałów dla systemów kina domowego bez amplitunera wielokanałowego. Odtwarzacz obsługuje wiele popularnych muzycznych formatów audio (MP3, FLAC, WMA, OGG, WAV, APE), również w rozdzielczości 96 i 192kHz/24bit. Pozwala na uruchomienie prezentacji zdjęć w formatach JPG, BMP, PNG, GIF, z atrakcyjnymi efektami przejść i muzyką w tle.

Popbox v8 obsługuje także filmowe pliki 3D zakodowane w formatach SBS i TAB w plikach MKV (MK3D), M2TS czy AVI, wykorzystując przy tym komendy sterujące odbiornikiem TV właściwe dla złącza HDMI 1.4.

Techniczne zaawansowanie urządzenia pozwoliło na przygotowanie atrakcyjnego menu ekranowego, opartego na technologii Flash, które zapewnia szybką i intuicyjną obsługę wszelkich funkcji odtwarzacza. Przy projektowaniu Popboxa producent zwrócił szczególną uwagę na prostotę obsługi, która w połączeniu z bogactwem oferowanych funkcji i atrakcyjną ceną sprawa, że v8 jest idealnym urządzeniem dla użytkowników rozpoczynających swoją przygodę z odtwarzaczami multimedialnymi.

Oprogramowanie i menu Popboxa podzielono na dwie główne części. Pierwsza pozwala na przeglądanie i odtwarzanie plików multimedialnych znajdujących się na pamięciach i dyskach podłączanych przez złącza USB lub dostępnych na komputerach i serwerach w sieci lokalnej.

Druga część obejmuje aplikacje i serwisy internetowe dostępne przez Market Aplikacji.

Aktualnie w Markecie znajduje się około 60 różnych programów, stworzonych specjalnie dla odtwarzacza przez producenta i firmy zewnętrzne. Wśród najbardziej popularnych serwisów dostępne są: YouTube, Facebook, Twitter, Channels.com, Mevio, Revision3, MotoRZ, CNET TV, Picasa, Flickr, SHOUTcast Radio. W Markecie znajdują się także aplikacje udostępniające setki materiałów audio i wideo (typu podcast) podzielonych tematycznie (muzyka, technika, gry, sport, motoryzacja itd.).

Planowany jest intensywny rozwój Marketu i uzupełnianie oferty o nowe aplikacje, darmowe, oraz klasy premium, z wideo na żądanie (VOD) i zawartością płatną. Jedną z pierwszych aplikacji która będzie wymagała wykupienia konta dla pełnego dostępu będzie Viewster (www.viewster.com), zapowiadany na listopad 2011. Więcej informacji o markecie zamieszczono pod adresem http://www.popcorn-hour.pl/popcornhour.html?2.

Kolejnym unikalnym i wartościowym dla użytkowników elementem funkcjonalności Popboxa jest możliwość pobierania informacji o filmach z internetowych baz danych. Po zaznaczeniu pliku z filmem i naciśnięciu przycisku INFO, na ekranie wyświetlany jest opis, okładka i grafika dla filmu. Dane te pobierane są tylko w celu wyświetlenia, ale mogą też na życzenie zostać zapisane na nośniku z filmem i są wtedy dostępne nawet wtedy, gdy odtwarzacz nie jest podłączony do internetu. Użytkownik ma także możliwość wyboru i zmiany grafik z puli dostępnej w bazie danych. Przy wyszukiwaniu oprogramowanie uwzględnia wprowadzone ustawienia językowe i w pierwszej kolejności wyszukuje opisy i okładki właściwe dla kraju użytkownika. Innym bardzo cennym i unikalnym dodatkiem, który z pewnością docenią polscy użytkownicy, jest funkcja wyszukiwania i pobierania napisów do filmów. Odtwarzacz wyszukuje napisy w internecie, z uwzględnieniem opcji językowych, wyświetla znalezione wersje i pozwala na pobranie pliku w taki sposób, że napisy są gotowe do działania bez dodatkowych konwersji.

Obudowa Popboxa została wykonana w całości z metalu, chłodzona jest pasywnie (bez wentylatora). Urządzenie jest małe i lekkie (128mm x 100mm x 31mm, 255g), jest łatwe w instalacji i transporcie.

Zestaw dostępnych złącz obejmuje gniazdo HDMI, optyczne złącze audio SPDIF, wyjście wideo komponent i kompozyt, analogowe wyjście audio, złącze sieci LAN Ethernet 100Mbit oraz dwa złącza USB, jedno na froncie a drugie z tyłu obudowy. Do gniazda USB można podłączyć opcjonalną kartę Wi-Fi pracującą w standardzie 802.11gn, a także zewnętrzne dyski twarde i pamięci flash, czytniki kart pamięci, aparaty, kamery cyfrowe itd.

Cena odtwarzacza Popbox v8 wyniesie 599 zł. Adapter Wi-Fi (model WN-150) kosztuje 79zł. Gwarancja na urządzenie wynosi 2 lata. Więcej informacji o odtwarzaczu można znaleźć na stronach www.popcorn-hour.pl/popbox_V8.html.

Dodaj komentarz