LogowanieZarejestruj się
News

Solaris i Blade DualCorder HD – nowe odtwarzacze Evolve

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
EVOLVE_Solaris_1(M)

Human Media Sp. z o. o. została autoryzowanym dystrybutorem urządzeń marki Evolve i wprowadza do swojej oferty dwa nowe odtwarzacze multimedialne: Solaris oraz DualCorder HD. Urządzenia oferują rozbudowane możliwości odtwarzania wszelkich materiałów audio i wideo HD oraz przeglądania stron WWW na ekranie telewizora. Posiadają bogate funkcje połączeń i obsługi zewnętrznych nośników danych, zasobów sieciowych i internetowych, mają także opcję instalacji dysku twardego wewnątrz obudowy. Standardowo sterowane są pilotem, opcjonalnie także bezprzewodową klawiaturą i myszką. Evolve Solaris pracuje pod kontrolą systemem Android, łącząc w sobie cechy sieciowego odtwarzacza multimedialnego Full HD z komputerem pracującym pod kontrolą systemu operacyjnego, pozwalającym na swobodną rozbudowę i instalację dodatkowych aplikacji. Evolve Blade DualCorder HD to kompletnie wyposażony odtwarzacz z nowym procesorem Realtek, podwójnym tunerem DVB-T, obsługą sieci 1Gbit, wbudowaną kartą Wi-Fi, czytnikiem kart pamięci i złączem USB 3.0. Cena detaliczna urządzeń w wersji bez dysku dla Solarisa wynosi 459 zł, dla DualCordera HD 659 zł.

Evolve Solaris jest odtwarzaczem działającym w oparciu o system operacyjny Android 2.2. Urządzenie umożliwia odtwarzanie filmów, muzyki oraz zdjęć z dysku wewnętrznego, zewnętrznych dysków i pamięci USB oraz kart pamięci, obsługuje strumieniową transmisję wideo i audio poprzez sieć komputerową i internet. Procesor Skyviia zapewnia sprawną obsługę plików multimedialnych, muzyki, zdjęć i filmów wideo, w tym plików MKV i AVC w rozdzielczości Full HD 1080p, a także kopii płyt Blu-ray z plików ISO z dźwiękiem wielokanałowym. Pełna lista obsługiwanych formatów obejmuje pliki MKV, AVC, H.264, WMV9, BD ISO, DVD ISO, TS, MPG, AVI, MOV, MP3, WMA, FLAC, OGG, JPG, BMP, PNG. W pełni obsługiwane są wielokanałowe formaty dźwięku DTS oraz Dolby Digital.

Solaris odczytuje napisy do filmów w wielu popularnych formatach, wbudowane w pliki wideo (np. MKV, ISO) oraz pobierane z plików zewnętrznych, także z plików TXT. Urządzenie zapewnia obsługę polskiego menu oraz poprawną obsługę polskich znaków w  napisach do filmów. Obudowę urządzenia wyposażono w dwa złącza host USB 2.0, złącze PC USB 3.0 do łączenia z komputerem, złącze sieci LAN 10/100Mbit oraz czytnik kart pamięci SD/SDHC. Sygnał audio-wideo odtwarzacz przesyła do telewizora przez złącze HDMI, z maksymalną jakością Full HD. Z tyłu obudowy znalazło się miejsce na cyfrowe koncentryczne wyjście S/PDIF oraz analogowe stereofoniczne wyjście audio.

Do sterowania urządzeniem wykorzystuje się pilota, dla wygodnej obsługi przeglądarki internetowej zalecane jest skorzystanie ze myszki i klawiatury USB. Wśród opcjonalnych akcesoriów podłączanych do portu USB znajduje się także karta Wi-Fi pracująca w standardzie 802.11n. Zastosowanie systemu operacyjnego Android pozwala na rozszerzanie funkcjonalności odtwarzacza przez instalację dodatkowych aplikacji. Użytkownik może pobierać oprogramowanie z podłączonego marketu aplikacji KuDroid, lub instalować je bezpośrednio z plików APK.

 

Evolve Blade DualCorder HD to bogato wyposażony odtwarzacz, zbudowany w oparciu o jeden z nowszych procesorów Realtek RTD1185 500MHz. Oprócz podstawowych funkcji multimedialnych, obejmujących odtwarzanie filmów wideo w rozdzielczości Full HD z wielokanałowym dźwiękiem, odtwarzanie muzyki i prezentacji zdjęć, urządzenie oferuje rozbudowane opcje dostępu do internetu za pośrednictwem wbudowanej przeglądarki internetowej i dedykowanych serwisów multimedialnych.

Na liście obsługiwanych formatów wideo znajdują się AVCHD/H264, MKV, obrazy ISO płyt DVD i Blu-ray, WMV9, MOV, RMVB i inne. Materiały w niskiej i standardowej rozdzielczości są  automatycznie skalowane do 1080p. Urządzenie oferuje pełną obsługę formatów audio HD (DTS-HD 7.1, Dolby TrueHD 7.1) w trybie dekodowania i przesyłania oryginalnego strumienia do dalszej obróbki do amplitunera. DualCorder umożliwia oglądanie zdjęć i słuchanie muzyki z plików, włączając w to wsparcie dla materiałów wielokanałowych i formatów FLAC i WAV o jakości płyty SACD (192kHz/24bit).

Źródłem danych dla odtwarzacza może być wbudowany dysk twardy, dysk zewnętrzny lub sieciowy, pamięć USB, karta pamięci, podłączony do domowej sieci komputer oraz zasoby internetowe. Aby otrzymać jak najlepszą jakość obrazu i dźwięku, odtwarzacz standardowo przesyła sygnał przez złącze HDMI. Z tyłu obudowy znalazło się również miejsce dla optycznego, koaksjalnego i analogowego wyjścia audio oraz kompozytowego i komponentowego sygnału wideo.

DualCorder HD wyposażono w podwójny cyfrowy tuner DVB-T obsługujący stosowane w Polsce kodowanie MPEG4 dla kanałów nadających w HD i w standardowej rozdzielczości. Urządzenie pozwala na nagrywanie programów telewizyjnych na dysk, czasowe programowanie nagrywania, obsługuje EPG (elektroniczny przewodnik po programach) oraz posiada funkcje Timeshift pozwalającą na oglądanie bieżącego programu z przesunięciem czasowym. Zastosowanie podwójnego tunera pozwala na jednoczesne nagrywanie dwóch kanałów lub oglądanie jednego programu w trakcie nagrywania innego.

Odtwarzacz obsługuje protokoły sieciowe: FTP, UPnP/DLNA, SAMBA/CIFS, NFS pozwalając na łatwą wymianę danych z komputerami i serwerami NAS pracującymi w tej samej sieci lokalnej. Wbudowany klient Torrent umożliwia pobieranie dużych plików z internetu. Urządzenie wyposażone zostało w szybką kartę sieciową 1Gbit oraz wbudowaną kartę bezprzewodową Wi-Fi pracującą w standardzie 802.11n, która zapewnia płynny transfer plików wideo odtwarzanych z dysków sieciowych.

Oprócz interfejsu sieciowego, DualCorder HD posiada czytnik kart pamięci oraz dwa porty USB obsługujące pamięci typu pendrive, zewnętrzne dyski twarde i napędy płyt CD/DVD. Złącza USB pozwalają także na podłączenie komputerowej klawiatury i myszki, ułatwiających obsługę przeglądarki internetowej. Opcja montażu wewnętrznego dysku SATA 3,5” o pojemności do 3000GB umożliwia przechowywanie danych multimedialnych wewnątrz urządzenia. Dostęp do dysku zapewniają protokoły sieciowe, oraz szybkie złącze USB 3.0, służące do bezpośredniego podłączenia urządzenia do komputera PC.

Cena detaliczne urządzeń w wersji bez dysku dla Solarisa wynosi 459 zł, dla DualCordera HD 659 zł. Na polskim rynku dostępne będą również zestawy z twardymi dyskami. Każdy z produktów objęty jest 24-miesięczną gwarancją.

Informacje o odtwarzaczu Solaris można znaleźć na stronie  http://www.humanmedia.pl/Evolve_Solaris.html, a o DualCorder HD na stronie http://www.humanmedia.pl/Evolve_DualCorderHD.html.

Strony producenta: http://www.evolve.com.pl

 

Dodaj komentarz