LogowanieZarejestruj się
News

Zeppelin Mini od B&W

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
mz1_ad 097

Za sukcesem Zeppelina Mini stoi ten sam zespół inżynierów, który pracował nad powstaniem pierwszego Zeppelina. Zredukowanie rozmiaru Zeppelina absolutnie nie wpłynęło na zmianę jakości brzmienia. Zeppelin Mini zachowuje wszystkie znakomite cechy swojego większego brata, między innymi zdumiewający poziom głośności i dynamikę, z których znane są wszystkie produkty B&W.
Zeppelin Mini to kompaktowy głośnik, który powstał głównie z myślą o miłośnikach iPodów i iPhone. Oczywiście można go zsynchronizować także z komputerem klasy PC lub MAC (wbudowany port USB), ale to właśnie stacji dokującej do handheldów Apple poświęcono zdecydowanie najwięcej uwagi. Jej udoskonalona konstrukcja pozwala obracać podłączonym urządzeniem 90 stopni w prawo i lewo, dzięki czemu dostęp do utworów muzycznych, posługując się menu Cover Flow, jest znacznie łatwiejszy. Wygodniej jest również oglądać pliki wideo właśnie w poziomie niż w pionie. Ostatnie prace jakie zostały podjęte przez konstruktorów z Bowers & Wilkins w obszarze technologii DSP i wykorzystania jej chociażby w systemie car-audio dla najnowszego modelu Jaguara XJ zaowocowały nie tylko poszerzeniem ich wiedzy z zakresu cyfrowych technik poprawy brzmienia, ale również albo przede wszystkim pozwoliło im nabyć unikalnego doświadczenia w tym zakresie. Stąd zastosowanie tej technologii w Zeppelinie Mini przyniosło tak znakomity efekt porównywalny do legendarnego już Nautilusa, który stał się niemalże nieodłączną częścią wszystkich głośników B&W.

Dla przykładu – jedna z głównych technologii Bowers & Wilkins – Flowport połączona z cyfrowymi technikami takimi jak Digital EQ w przypadku Zeppelin Mini zapewnia czysty, wypełniający całe pomieszczenie dźwięk z doskonałym brzmienie basowym. Zeppelin Mini to nie tylko wyśmienite brzmienie. Należy zwrócić uwagę na przywiązanie do szczegółów w wyborze materiału i sposobie konstrukcji tak charakterystycznych dla produktów B&W. Wszystkie te elementy sprawiają, że Zeppelin Mini jest godnym członkiem rodziny Zeppelinów. Ten kompaktowy głośnik do iPoda/iPhone perfekcyjnie prezentuje się w niewielkich przestrzeniach.

Specyfikacja techniczna:

3.5mm gniazdo analogowe/optyczne mini jack
30-pinowe gniazdo iPod
Głośnik niskotonowy
Głośniki średniotonowe
Głośniki wysokotonowe
Typ głośnika: pełno zakresowy 2x f75mm (3″)
Moc wzmacniacza: 2x18W
Pasmo przenoszenia w Hz: 6dB przy 38Hz i 20kHz
Pobór mocy: 15 W
Pobór mocy w stanie gotowości <0.8W
USB 2.0 (do aktualizacji oprogramowania)
Waga 2,5 kg
Wymiary w mm (Sz x W x G): 320 x 200 x 100

 

Dodaj komentarz