LogowanieZarejestruj się
News

Zanim kupisz, przeczytaj. Sprzęt z aktualizacją ICS (Android 4.0)

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
01-Ice-Cream-Sandwich-tablet

Cóż, w przypadku Androida, androidowych urządzeń niestety trzeba liczyć się z dwiema rzeczami – po pierwsze nie zawsze otrzymamy szybko aktualizację do nowej wersji OS, czasami trzeba będzie poczekać,po drugie (to wariant dużo mniej przyjemny) niektóre modele smartfonów względnie tabletów nie zostają przez producenta objęte wsparciem. Czasami taka sytuacja potrafi nieźle zirytować, szczególnie gdy dotyczy w miarę nowoczesnych urządzeń, które z powodzeniem działałby na nowym software. Oczywiście zdarza się, że to czego nie zrobi producent, zrobią za niego użytkownicy, nieoficjalne wsparcie pozwala nierzadko wydłużyć czas życia telefonu (pewnie niebawem tabletu), jednak wiąże się to z pewnymi niedogodnościami, przede wszystkim nie ma co liczyć na gwarancję, na pomoc firmy, która wyprodukowała nasze urządzenie. No dobrze, wiemy zatem że warto przed zakupem dowiedzieć się czy sprzęt jest „przyszłościowy”, obecnie rzecz sprowadza się do odpowiedzi na proste pytanie: będzie Ice Cream Sandwitch (Android 4.0) czy nie będzie? Poniżej lista producentów (będziemy starali się w miarę możliwości aktualizować dane) wraz ze sprzedawanymi obecnie (albo zaraz) handheldami pozwalająca rozeznać się nieco w kwestii: komu Androida 4.0, komu, bo idę do domu…

ASUS
Oficjalne stanowisko:
W skrócie, będziemy starali się zaktualizować wszystkie urządzenia z serii Eee Pad, jak również nasze nowe telefony. Plan aktualizacji będzie dostępny niebawem…

Potwierdzono:
Padfone
Transformer Prime
Eee Pad Transformer

Bez aktualizacji:
Brak

HTC
Oficjalne stanowisko:
W skrócie – będziemy starali się aktualizować najnowsze modele handheldów, przy czym zależy nam na pełnej integracji naszej nakładki Sense (co pewnie wydłuży czas oczekiwania – dop.)

Potwierdzono:
HTC Rezound
HTC Vivid

Bez aktualizacji:
Nexus One

LG
Oficjalne stanowisko:
W skrócie – zaprzeczamy że LG Optimus 2X nie otrzyma stosownej aktualizacji. To nieprawda! Pracujemy obecnie nad wdrożeniem ICS do Optimusa 2X oraz innych, topowych telefonów jakie oferujemy.

Potwierdzono:
Optimus 2X

Bez aktualizacji:
Brak

Meizu
Oficjalne stanowisko:
Nasze MX oraz M9 niebawem otrzymają aktualizację do 4.0 (Jack Wong, CEO).

Potwierdzono:
Meizu MX, M9

Bez aktualizacji:
Brak

Motorola
Oficjalne stanowisko:
Potwierdzamy, że następujące modele mogą liczyć na upgrade: DROID RAZR/ Motorola RAZR, DROID BIONIC oraz Motorola XOOM (wszystkie wersje). Na razie nie informujemy które urządzenia nie otrzymają ICS.

Potwierdzone:
Droid RAZR (oraz Motorola RAZR)
Droid Bionic
Xoom
Xoom 2, Xoom 2 Media Edition

Samsung
Oficjalne stanowisko:
Obecnie nie chcemy podawać informacji jakie urządzenia otrzymają upgrade do wersji Android 4.0. Poinformujemy naszych klientów w stosownym momencie o aktualizacji.

Potwierdzono:
Galaxy Nexus
Nexus S
Galaxy S II Skyrocket

Sony Ericsson
Oficjalne stanowisko:
Na razie nasza linia produktów Xperia (smartfony z rocznika 2011) otrzymują planowo aktualizacje do wersji Gingerbread 2.3.4. W planach jest kolejny upgrade, który zostanie wprowadzony w późniejszym czasie. (innymi słowy wygląda na to że, jak zwykle, użytkownicy SE sobie poczekają)

Potwierdzono:
Modele smartfonów Xperia z 2011

ZTE
Oficjalne stanowisko:
ZTE nie ma na razie w planach informowania o upgrade do wersji Ice Cream Sandwich odnośnie swoich obecnych oraz przyszłych produktów. Jednakże blisko współpracujemy z Google nad jak najlepszym wsparciem dla naszych klientów.

Dodaj komentarz