LogowanieZarejestruj się
News

Nowe zestawy kina domowego Harman Kardona

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
HK

Czasami gotowy zestaw kina domowego z pudełka (jednostka centralna plus komplet głośników) potrafi pozytywnie zaskoczyć. I nie chodzi tutaj o jakość obrazu, która zazwyczaj, bez wyjątków, jest co najmniej dobra, a o dźwięk, brzmienie. Z tym bywa różnie, w końcu często w takich systemach chodzi głównie żeby to wyglądało, żeby sprzęt dopasować do nowoczesnego salonu. W takiej sytuacji jakość reprodukcji audio schodzi na dalszy plan, co dla niektórych konsumentów jest nie do zaakceptowania. Firmą, która niezmiennie dba o to, by sprzęt zagrał jak należy, o to by brzmienie jak najbardziej przypominało to co słyszymy z dobrego stereo jest Harman Kardon. Najnowsza seria jego urządzeń pokazuje, że firma pozostaje wierna swoim zasadom – kino domowe ma nie tylko być nośnikiem dla efektów dźwiękowych ścieżki w jakimś filmie akcji, ale także pozwolić na komfortowy odsłuch muzyki, na dobre wrażenia z oglądania i słuchania koncertów etc. W przypadku nowej serii BDS x70 niespotykaną wcześniej sprawą jest odejście od obowiązkowej w przypadku HK czerni na rzecz modnej bieli (to znaczy czarny zestaw oczywiście jest także oferowany, ale po raz pierwszy w katalogu jest dostępna biel). To prawdziwa rewolucja, bo firma słynie z przywiązania do opracowanego lata temu stylu, designu, który nieodłącznie kojarzy się z czernią oraz typowym dla tego producenta kształtem obudów oraz podświetlaniem. W rozwinięciu dokładne informacje o serii.

Harman Kardon wprowadza na rynek flagową serię kompaktowych systemów kina domowego 3D Blu-ray Disc – BDS x70, które gwarantują najwyższej klasy brzmienie, typowe dla oddzielnych komponentów, w kompaktowym i stylowym opakowaniu. Opierając się na sukcesie poprzedniej linii BDS, Harman Kardon wzbogacił nowe jednostki centralne o możliwość odczytu płyt Blu-ray 3D. Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, seria BDS x70 jest idealnym partnerem dla każdego płaskiego telewizora; trzy wejścia video HDMI™ 1.4a pozwalają podłączyć kilka źródeł takich jak np. konsole do gier. Najnowsze telewizory są bardziej płaskie niż kiedykolwiek, co nie wpływa dobrze na ich brzmienie. Nowe BDSx70 wyposażono w kanał zwrotny audio (HDMI Audio Return Channel), który zdecydowanie poprawia jakość dźwięku, pozwalając użytkownikom słuchać dźwięku z telewizora bezpośrednio przez głośniki z systemu BDS. W skład linii BDS x70 wchodzi 6 modeli, 2.1-kanałowe BDS 370 i BDS 470, zestaw w konfiguracji 3.1, czyli BDS 670 oraz 5.1-kanałowe BDS 770, BDS 776 i BDS 870. Wszystkie systemy to kombinacja doskonałego brzmienia i pięknego wyglądu.

Model BDS 776 będzie pierwszym systemem BDS w błyszczącej białej obudowie. BDS 270 to serce systemów 2.1 o mocy 2 x 65W, natomiast w modelach 5.1 zastosowano BDS 570, również o mocy 65W na kanał. Dodatkowo, BDS 570 wyposażono w technologię automatycznej kalibracji dźwięku EzSet/EQ™, ułatwiającą użytkownikowi proste dostosowanie poziomów głośności poszczególnych głośników do warunków panujących w danym pomieszczeniu. BDS 270 oraz BDS 570 będą także w sprzedaży oddzielnie, jako idealne rozwiązanie dla klientów, którzy mają już zestaw głośników. Dla konsumentów, preferujących kompletne rozwiązania, mamy zestawy z głośnikami w różnych rozmiarach i konfiguracjach. W systemie BDS 370 są eleganckie głośniki HKTS 2, a stylowy zestaw HKTS 200 wchodzi w skład BDS 470. Soundbar z subwooferem SB 10 jest częścią systemu BDS 670, który można rozbudować do konfiguracji 5.1, dokładając parę głośników HKTS 30SAT. Zwolennikom dźwięku 5.1 Harman Kardon proponuje głośniki HKTS 9 i białe HKTS 16, występujące w systemach BDS 770 oraz BDS 776. Flagowy model BDS 870 może się poszczycić wyróżnionym nagrodą EISA zestawem głośników 5.1 HKTS 60. “Seria BDS x70 to niesamowita kombinacja doskonałego brzmienia i pięknego designu”, powiedział Nadin Mulder, szef marketingu Harmana.

“Te zestawy są idealnym partnerem dla każdego płaskiego telewizora, stanowią stylowe rozwiązanie dla konsumentów, dla których ważna jest wysoka jakość bez plątaniny kabli.” Systemy BDS x70 przez gniazdo USB odtwarzają także muzykę i obrazy przechowywane na kompatybilnych urządzeniach, stacja dokująca iPoda/iPhone’a Bridge IIIP jest dostępna oddzielnie. Ceny i dostępność Systemy kina domowego Harman Kardon BDSx70 będą dostępne w sprzedaży w grudniu, natomiast jednostki centralne BDS270 i BDS570 na początku przyszłego roku. Adresy dealerów Harman Kardon są dostępne na www.jbl.pl.

Sugerowane ceny detaliczne: BDS 370 czarny – 5199 zł BDS 370 biały – 5299 zł BDS 470 czarny – 5599 zł BDS 670 czarny – 5599 zł BDS 770 czarny – 6199 zł BDS 776 biały – 6599 zł BDS 870 czarny – 7199 zł

Kluczowe cechy:

• Odtwarzanie płyt 3D Blu-ray Disc
• Trzy wejścia video HDMI v. 1.4a z Deep Colour
• Jedno wyjście HDMI z kanałem zwrotnym audio (Audio Return Channel)
• Możliwość podłaczenia iPoda/iPhone’a przez Bridge IIIP
• Odtwarzanie pilków przez USB • Wejście Component Video
• Technologia Digital Amplifier • Automatyczna kalibracja EzSet/EQ™
• Trigger subwoofera
• Dekodery dźwięku surround DTS® oraz Dolby® Digital
• Akutalizacja oprogramowania przez port USB
• Tuner FM
• Dźwięk Virtual Surround
• Pilot z funkcją uczenia się

Dodaj komentarz