LogowanieZarejestruj się
News

PC Audio od Audiotracka już w Polsce

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Audiotrack DAC

Koreańska firma Audiotrak powraca na polski rynek w oficjalnym kanale dystrybucyjnym wprowadzając do swojej oferty cztery nowe urządzenia – przetworniki cyfrowo analogowych (DAC) DR.DAC2 DX oraz karty dźwiękowe na USB PRODIGY CUBE, karty PCI – PRODIGY HD2 ADVANCE DE i karty na złącze PCI-Express PRODIGY 7.1e X-Fi Audio. Pierwsze urządzenie DR.DAC2 DX to połączenie najwyższej jakości DAC-a oraz wzmacniacza słuchawkowego wysokiej mocy. Umożliwia on połączenie poprzez złącze USB i zbudowanie systemu klasy HiFi w oparciu o komputer osobisty. Urządzenie powstało w oparciu o DAC produkcji TI – PCM1798, który posiada jedne z najlepszych parametrów na rynku – zakres dynamiki: 123dB oraz THD+N: 0.0005%, wspiera dźwięk jakości 24bits/96kHz oraz układ potrójnych OPAMP-ów przy użyciu techniki FDO (Full Differential Output) która jest wykorzystywana w najlepszych systemach audio. Posiada również najwyżej jakości kondensatory – SANYO’s OS-CON (seria SP), kondensatory WIMA’y tworzące filtr LPF (Low-Pass Filter), a także kondensatory elektrolityczne SamYoung’s Low ESR Electrolytic Capacitor (LXV series) pomagające w stabilnym zasilaniu urządzenia.

DR.DAC2 DX jest perfekcyjnie zaprojektowany aby dostarczyć najwyższej jakości doznania dźwiękowe. Następny produkt to PRODIGY CUBE. Jest to karta dźwiękowa na USB oparta o wysokiej jakości DAC marki Wolfson. Za obsługę złącza USB odpowiada chipset TENOR umożliwiający uzyskanie dźwięku klas 24bit/96kHz. Urządzenie jest zasilane bezpośrednio ze złącza USB i nie wymaga instalacji sterowników. Silny wzmacniacz słuchawkowy posiada podwójne wyjście, co umożliwia użycie słuchawek zarówno z wtykiem normalnym jak i mini bez użycia przejściówki. Wzmacniacz radzi sobie dobrze nawet ze słuchawkami 150Ohm i oferuje czysty dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie wyposażone jest wyjście cyfrowe Bit-Perfect 24bit/96kHz i posiada port optyczny oraz coaxialny. Funkcja AC3 (Dolby Digital) / DTS Pass-Through umożliwia przekazanie dźwięku przestrzennego do systemu kina domowego. Urządzenie posiada wbudowany wysokowydajny wzmacniacz mikrofonowy który można użyć do rozmów głosowych czy rozgłaszania muzyki. Aby uniknąć interferencji z wyjściem audio jest on od niego odpowiednio odseparowany.

Trzecie urządzenie to PRODIGY HD2 ADVANCE DE – to najnowszy model ze stajni Audiotraka. Oferuje on najwyższej jakości dźwięk o zakresie dynamiki 102dB. Karta powstała w oparciu o wysokiej klasy kontroler Audio od VIA (24bit/192kHz) oraz dwukanałowy DAC klasy Premium firmy AKM – AK4396. Wyjście Audio powstało w oparciu o technikę FDO (Full Differential Output) przy użyciu trzech OPAMPów. Wszystkie są umieszczone w podstawkach co umożliwia wymienienie ich przez użytkownika w celu dostosowania balansu tonalnego do własnych preferencji. Karta wyposażona jest również w układ PNK (PCI Noise Killer) którego zadaniem jest usunięcie „śmieci” mogących przedostać się przez szynę PCI. Złącze optyczne umożliwia wyprowadzenie dźwięku 5.1 do systemu kina domowego lub dekodera AC3/DTS. Karta posiada również wbudowany wzmacniacz słuchawkowy obsługujący słuchawki ponad 150Ohm (do 600Ohm). Całości dopełniają złącza RCA wyjścia liniowego oraz złącze Line-In w postaci mini-jacka stereo.

Ostatnim produktem z oferty Audiotrak jest PRODIGY 7.1e X-Fi Audio – powstał w oparciu o własną technologię. Sprzęt charakteryzuje najlepsza jakość dźwięku. Jest zoptymalizowany do środowiska multimedialnego i audio dzięki chipowi X-Fi od Creative’a. Posiada też wysokiej jakości przetwornik D/A oraz wsparcie 24bit/96kHz, 112dB dla zakresu dynamiki i oferuje stabilne projektowania obwodów oraz wbudowany w wysokiej jakości kondensator dostarczający najlepszą jakość dźwięku. 7.1. Kanałowe wyjście i Creative EAX z funkcją 3D świetnie nadają się do kina domowego i gier komputerowych. Funkcje multimedialne, takie jak wzmacniacz słuchawkowy, wyjście i wejście cyfrowe, wejście mikrofonowe i liniowe stosowane są niezależnie, by stworzyć jak najlepsze środowisko dźwiękowe dla komputera do muzyki, filmów i gier.

 

 

Dodaj komentarz