LogowanieZarejestruj się
News

Androidowy Xtreamer – najnowszy Prodigy w testach na HDO

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
Xtreamer Prodigy (9)

Najnowszy odtwarzacz Xtreamera wyposażony w Androida (2.2) trafił do naszej redakcji. Urządzenie prezentuje się całkiem nieźle. Głównym „winowajcą” jest aluminiowy płat przykrywający górę oraz boki urządzenia. Wygląda to bardzo schludnie i elegancko. Trochę mniej podoba nam się przód z święcącym pokrętem/przyciskiem ale i tak sprzęt można bez obaw (natury estetycznej) postawić na stoliku RTV, nie musząc (jak to niejednokrotnie bywa) uciekać się do chowania skrzyneczki gdzieś, gdzie wzrok nie sięga. To tyle na temat tego co widać przed podłączeniem sprzętu do telewizora. Producent zastosował, naszym zdaniem bardzo sensowne, rozwiązanie opierając oprogramowanie odtwarzacza na standardowym firmware stosowanym w innych Xtreamerach, dodając do wykorzystywanego w swoich urządzeniach interfejsu tytułowego Androida (w formie dodatkowej zakładki). To bardzo dobry pomysł, w końcu nie każdy chce korzystać z dodatkowych możliwości jakie oferuje mobilny system Google, poza tym czasami chcemy po prostu obejrzeć jakiś film bez konieczności wybierania jednej z dziesiątek aplikacji. No właśnie – aplikacji – to kolejny odtwarzacz sieciowy z dodatkowymi programami, w tym wypadku bazujący na ogromnej bibliotece software dostępnego dla systemu Google. W sklepie znajdziemy wiele pozycji, w tym także płatne aplikacje.

Poza tym Prodigy pozwala na szybkie buszowanie po Internecie za pomocą wbudowanej, w pełni funkcjonalnej i całkiem szybkiej przeglądarki WWW. Wraz z możliwością podłączenia klawiatury oraz myszy via USB pozwala to na wygodne surfowanie po zasobach globalnej sieci na ekranie HDTV. Sprzęt reaguje jakby żwawiej na komendy od poprzedników, wygląda na to że przyłożono się do optymalizacji działania oprogramowania odtwarzacza. Nie czekamy nie wiadomo na co, wybierając poszczególne opcje, czuć wyraźną poprawę. Trochę szkoda, że zakładka sieciowa koncentruje się wyłącznie na Androidzie, nie mamy dostępu do sukcesywnie rozbudowywanej platformy firmowej z dodatkiem usług, materiałów proponowanych przez użytkowników. Tak czy inaczej pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Niebawem (jeszcze w tym miesiącu) będziecie mogli przeczytać na naszych łamach pełną recenzję Xtreamera Prodigy. Poniżej kilka zdjęć prezentujących odtwarzacz oraz jego interfejs…

 

Komentarze Czytelników

 1. sulek

  a juz myslalem ze pelny test :p, mozna sprawdzic na szybko jak sie sprawuje w airplay ? czy wogole xtreamer prodigy wspiera airplay ? nie chodzi mi o pelny mirroring tylko wyslanie zdjec, filmow bezposrednio do playera.

 2. Antoni Woźniak

  Niestety AirPlay to nie ten adres… odtwarzacze Koreańczyków wspierające AP to iXtreamer oraz Sidewinder 2. Prodigy to Android. Na marginesie – z tego co mi wiadomo, po ostatnich poprawkach w fw, AP w wymienionym powyżej SW2 działa znacznie lepiej niż podczas testów jakie prowadziliśmy w redakcji.

 3. sulek

  wyczytalem ciekawa rzecz… podobno od softu 3.5 ktory ma sie ukazac w lutym ma wspierac airplay, http://www.xtreamer.net/2012/xtreamer-firmware-version-3.5.html

 4. Antoni Woźniak

  Fakt, jakoś mi to umknęło. Informacja pierwotnie pojawiła się już w lutym zeszłego roku przy okazji zapowiedzi tego modelu. Bardzo pozytywnie. W związku z tym chyba poczekamy ze zwrotem odtwarzacza dystrybutorowi na ten firmware by jeszcze sprawdzić tego Androida z iOSem ;-) i wprowadzić aktualizację do zapowiadanej recenzji.

 5. Antoni Woźniak

  A i widzę, że poza AP wprowadzą własny kontent, będzie to co w innych odtwarzaczach plus PVR. W sumie bez tej aktualizacji test Prodigy będzie mocno niekompletny. Widać że im się spieszyło bardzo i na rynek trafił sprzęt pozbawiony wielu kluczowych funkcji (w sumie po odpaleniu wyglądało to jakoś podejrzanie …ubogo, no to mamy wyjaśnienie dlaczego).

 6. sulek

  i teraz mam wielki dylemat, kupic czy szukac czegos lepszego ze wsparciem airplaya, ostatecznie kupie appletv i xtreamera :) swoja droga swietny serwis, gratulacje! jestem tu juz stalym gosciem, pozdrawiam!

Dodaj komentarz