LogowanieZarejestruj się
News

55 calowy OLED od LG jest lepszy niż się spodziewaliśmy

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
LG-CES-2012-_0237-1000px_gallery_post

Tytuł pokrótce podsumowuje pierwsze wrażenia dziennikarzy, którzy mieli przyjemność jako pierwsi na żywo obejrzeć najnowszy telewizor LG bazujący na technologii OLED. Obraz jest podobno fenomenalny, ostrość, kontrast czy kąty widzenia, są praktycznie idealne, widownia ponoć zaraz po odsłonięciu samego telewizora wprost oniemiała. Nie są to wcale odosobnione opinie i chyba wszyscy są zgodni, że OLED wprowadza na rynek telewizorów całkowicie nową jakość. Swoją drogą podczas samej konferencji, LG zachwalało swój ekran IPS True HD dla telefonów komórkowych (gęstość upakowania pikseli 329 na cal) i udowadniało, że jest on lepszy od samsungowego AMOLEDa, ale jeśli chodzi telewizor, to naprawdę ciężko znaleźć zawiedzionych.

Poza tym przy 55 calach mamy tylko 5 mm grubości, ramkę o podobnej szerokości i wagę 7,5 kg, to musi robić wrażenie. Niestety podczas targów LG nie zamierza jeszcze ogłosić jaka będzie cena tego modelu (55EM9600), ani kiedy może pojawić się na rynku.  My jednak możemy nacieszyć sobie nim oko dzięki filmowi, jaki opublikowano na portalu The Verge, a który znajdziecie w rozszerzeniu tego newsa poniżej.

 

Komentarze Czytelników

 1. Antoni Woźniak

  Szkoda, że na takie coś w domu nie ma na razie widoków. Sporo czasu upłynie zanim ta technologia stanie się realną alternatywą (dostępną). Ta technologia niewątpliwie wprowadzi fotorealizm do świata telewizji, czy może bardziej kina domowego, bo trudno sobie wyobrazić odpowiednio wysoką jakość nadawania (przełom w tej dziedzinie nastąpi w momencie wprowadzenia przez Japończyków UHDTV, ale to dopiero w trzeciej dekadzie XXIw).

  Zamiast trójwymiaru i tym podobnych „rewolucji” niech wreszcie wprowadzą następcę PDP/LCD na rynek. Jak widać jest na co czekać.

 2. Kamil Pieczonka

  Zdjęcia pewnie tego nie oddają, ale ten entuzjazm prawie wszystkich mediów daje do myślenia :) mam nadzieje, że na CeBIT LG też pokaże ten telewizor, bo chciałbym to zobaczyć na własne oczy nieco wcześniej niż za 10 lat ;)

Dodaj komentarz