LogowanieZarejestruj się
News

Google TV w telewizorach LG

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
2012 LG Smart TV_02

Na targach CES (Consumer Electronics Show) w Las Vegas, firma LG Electronics zaprezentowała swój długo oczekiwany telewizor LG Smart TV z funkcją Google TV. Łączy on zalety popularnego systemu operacyjnego Android firmy Google oraz innowacyjnych technologii LG 3D i Smart TV, dzięki czemu użytkownicy uzyskują dostęp do nowej, atrakcyjnej formy domowej rozrywki. „Firma LG zawsze dokładała wszelkich starań, aby zaoferować użytkownikom jak najszerszy wybór intuicyjnych w obsłudze i opartych na najnowocześniejszych technologiach produktów z segmentu domowej rozrywki,” — powiedział Havis Kwon, prezes i dyrektor generalny firmy LG Electronics Home Entertainment. „W nowym telewizorze z funkcją Google TV połączyliśmy popularny system operacyjny Android firmy Google z naszymi innowacyjnymi technologiami 3D i Smart TV. Dzięki temu klienci mogą korzystać z telewizji w nowy, fascynujący sposób”.

Największymi zaletami Google TV są: prosty interfejs użytkownika, oparty na systemie Android oraz współpracujący z platformą, zaprojektowany przez LG pilot Magic Remote Qwerty. Dzięki tym rozwiązaniom osiągnięto wysoką intuicyjność i wygodę obsługi. Interfejs i główny ekran systemu Google TV został specjalnie zaprojektowany w sposób, który ma ułatwiać przeglądanie treści i usprawnić ich wybór. Ponadto użytkownik może wykonywać wiele zadań równocześnie, np. korzystać z wyszukiwarki internetowej, portali społecznościowych i oglądać telewizję. Pomaga w tym Magic Remote Qwerty — wygodny w obsłudze pilot LG Magic Remote z klawiaturą QWERTY.

Firma LG wyposażyła nowy telewizor w technologię CINEMA 3D, dzięki której Google TV  zapewnia wyjątkowo wciągającą rozrywkę. Okulary CINEMA 3D, oparte na opracowanej przez LG technologii Film Patterned Retarder (FPR), są lekkie, wygodne i nie wymagają ładowania. Ich niewielki koszt sprawia, że programy 3D w telewizorze z platformą Google TV można oglądać w zarówno w kręgu rodziny, jak i licznych przyjaciół. Dzięki wbudowanemu modułowi konwersji, wystarczy nacisnąć dedykowany przycisk w pilocie, aby dowolny program lub film 2D obejrzeć w wersji trójwymiarowej.

 

Równolegle z nowymi funkcjami w telewizorach Google TV, firma LG nadal udoskonala swoją platformę Smart TV opartą na technologii NetCast. Firma zastosuje ją w ponad 60% płaskich telewizorów, które planuje wprowadzić na rynek w 2012 r. Platforma ta, udostępniając  coraz bogatszy zasób treści oraz usług i aplikacji, nadal stanowić będzie źródło wyjątkowych wrażeń i doskonałej rozrywki. Pierwszy pokaz telewizora LG z platformą Google TV odbył się na konferencji prasowej LG Electronics zrealizowanej w dniu 9 stycznia w ramach targów CES.

Dodaj komentarz