LogowanieZarejestruj się
News

Nowy, polski, sieciowy serwis muzyczny już niebawem?

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
polsat

Takie wnioski płyną z wypowiedzi Dominika Libickiego, prezesa Cyfrowego Polsatu. Ostatnie przejęcie za 150 mln złotych ipli ma przynieść duże zmiany na rynku usług streamingowych audio-video w Polsce. Ipla jest obecnie największym graczem na tym, de facto dopiero startującym rynku w naszym kraju. To właśnie ten zespół (ipla) ma być odpowiedzialny za stworzenie nowego serwisu muzycznego, konkurenta dla takich usług jak Deezer, Spotify, MOG czy Last.fm. Ciekawe czym nas rodzima konkurencja (dla wymienionych powyżej, zagranicznych serwisów) zaskoczy?

Z całą pewnością serwis będzie korzystał z konsekwetnie rozwijanej strategii internetowej Polsatu, która opiera się na dostarczeniu całego wachlarza usług (dostęp do sieci w tech. LTE, różnorodny kontent nie tylko własny w ramach IPTV / serwisów VOD, wszelkie usługi cyfrowe w ramach jednego pakietu etc). Ipla stanowi tu jeden z kluczowych elementów i jak widać poza tym co znamy, pojawią się niebawem zupełnie nowe produkty, w dużej mierze dopiero debiutujące na naszym rynku. W przypadku streamingowego serwisu muzycznego mowa jest o początku drugiego półrocza, kiedy to planowane jest uruchomienie usługi.

Ciekawe jaki kontent znajdziemy w polsatowskim serwise? Szybki Internet mobilny jaki oferuje Polsat, umożliwia dostarczenie muzyki o lepszej jakości niż mocno skompresowane mp3, dodatkowo można zaoferować przykładowo teledyski, dodatkowe materiały multimedialne związane z muzyką (takie jak np. koncerty). Streaming na żywo wydarzeń muzycznych byłby niewątpliwie atrakcyjny, szczególnie przez wzgląd na liczne koncerty organizowane w naszym kraju, wielkie imprezy, takie jak choćby gdyński Heineken Opener.

Dodaj komentarz