LogowanieZarejestruj się
News

Atacama prezentuje nową serię podstawek do głośników centralnych

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
atacama

Estetyczne, sztywne i neutralne akustycznie podstawki to znak rozpoznawczy Atacamy, renomowanego producenta podstawek do urządzeń audio-wideo. Obecnie Brytyjczycy rozszerzają swoją ofertę i prezentują nową serię produktów dedykowanych głośnikom centralnym. Seria Centre Channel (CC) składa się z dwóch wersji: Atacama CC 01 i Atacama CC 02. Obie różnią się wielkością górnej płyty. Pierwsza ma 42 cm szerokości i 20 cm głębokości. Druga jest o 8 cm szersza i o 3 cm głębsza. Wszystkie podstawki CC, niezależnie od wersji, dostępne są w pięciu wysokościach: 20 cm, 30 cm, 40, cm, 50 cm i 60 cm. Dużym udogodnieniem wprowadzonym przez projektantów jest możliwość odchylania podstawek do tyłu o kąt ok. 20 stopni. Pozwala to na indywidualne dopasowanie i zmaksymalizowanie właściwości sonicznych głośnika. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest ułatwienie znalezienia odpowiedniej lokalizacji do ustawienia przetwornik a w nawet bardzo trudnym do zagospodarowania miejscu.

Atacama zawsze dbała o to, by jej produkty w możliwie najmniejszym stopniu wpływały na jakość dźwięku generowanego przez kolumny głośnikowe. , które zapobiegają poślizgowi głośnika. Dodatkowo materiał, z którego wykonano podkładki, chroni kolumny przed mechanicznym uszkodzeniem, a ponadto eliminuje nawet najdrobniejsze drgania. To kolejny dowód na to, że dbałość o walory dźwiękowe w przypadku produktów Atacamy zawsze stoi na pierwszym miejscu. Niezależnie od podkładek we wszystkich wersjach podstawek CC dodatkowo można obciążyć wypełniaczem Atabites główną pionową kolumnę, co znakomicie poprawia stabilność i redukuje odgłosy soniczne.

Dopasowanie podstawek do wystroju wnętrza umożliwia wybór jednego z czterech kolorów: czarnym (satin black), srebrnym (silver metallic),białym (diamond white) i czerwonym (rosso red). Dzięki temu właściciel bez problemu będzie mógł wybrać wersję, która idealnie dopasuje się do wystroju wnętrza. Standardowo podstawki dostarczane są w kolorze czarnym lub srebrnym. Biały i czerwony są opcjonalne i wymagają dopłaty 129 zł. Podstawki CC 01 i CC 02 zostały wycenione na 999 zł (wysokości od 20 cm do 40 cm). Podstawki o wysokościach 50 cm i 60 cm są droższe o 100 zł.

Dodaj komentarz