LogowanieZarejestruj się
News

Nowe projektory Sony: stylowy wygląd, niewielkie wymiary, przystępna cena

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
vpl-ex275

Sony zaprezentowało dwie nowe serie projektorów: VPL-D100, przeznaczoną dla małych firm i dużych przedsiębiorstw, oraz VPL-E200, z funkcjami zoptymalizowanymi pod kątem zastosowań w szkolnictwie. W obu seriach zastosowano szereg wygodnych, proekologicznych rozwiązań, które zmniejszają zużycie energii i wydłużają okres eksploatacji. Do wspólnych cech obu serii należy funkcja automatycznego zmniejszania jasności lampy. Pozwala ona na inteligentne wykrywanie statycznego obrazu i zmniejszanie jasności lampy o 70% po wybranym przez użytkownika czasie. W momencie zmiany wyświetlanego obrazu natychmiast przywracana jest pełna jasność.

Dla uniknięcia zbędnego zużycia energii nowe projektory mają także funkcję automatycznej regulacji jasności, dostosowującą jasność lampy do jasności wyświetlanego obrazu. Przykładowo, przy wyświetlaniu ciemniejszych obrazów, które nie wymagają dużej jasności, natężenie światła z lampy automatycznie się zmniejsza. Wspólną cechą wszystkich projektorów jest także tryb Eco. Umożliwia on sterowanie poborem mocy przez wybór trzech trybów jasności (dużej, standardowej i małej), a w rezultacie przyczynia się do zwiększenia trwałości lampy i samego projektora. Nowy, zoptymalizowany system chłodzenia osłabia ponadto matowienie lampy i wydłuża jej czas pracy – przy odpowiednio dobranych ustawieniach nawet do 7000 godzin.

Obniżenie kosztów eksploatacji i wydłużenie czasu pracy lampy umożliwia także nowa funkcja wygaszania obrazu, której włączenie zmniejsza zużycie energii do 30% standardowej wartości. Dzięki niej nie trzeba na przemian włączać i wyłączać zasilania, z czym wiąże się dodatkowe zużycie energii, a często również dość długie oczekiwanie.

Zastosowany w nowych modelach 12-bitowy, cyfrowy system korekty gamma 3D zmniejsza poziom szumów i poprawia płynność przejść tonalnych. Wszystkie modele są wyposażone w panele nieorganiczne nowej generacji (Sony BrightEra), które w połączeniu z systemem projekcji 3LCD zapewniają wyższą jakość obrazu, o wiele większą jasność, lepszą sprawność energetyczną, większy kontrast, stabilność wyświetlanych kolorów oraz większą trwałość.

Wyposażenie modeli z serii E200 obejmuje ponadto głośnik o dużej mocy (16 W), 2 wejścia RGB, wejście HDMI, S-Video, RS-232C, RJ-45 i mikrofonowe. Seria ta jest ponadto przystosowana do współpracy z siecią bezprzewodową (wymagany jest zakup dodatkowego modułu).

Do zdalnego sterowania wieloma projektorami można wykorzystać sieć przewodową (LAN). Możliwe jest także wyświetlanie obrazu przesyłanego przez sieć przewodową lub bezprzewodową. Uzyskanie łączności bezprzewodowej wymaga użycia sprzedawanego oddzielnie, podłączanego do portu USB modułu IFU-WLM3.

Modele VPL-DX120 i VPL-DX140 są pierwszymi reprezentantami nowej serii Sony D100, przeznaczonej dla małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. Łączą one atrakcyjny wygląd z pełnym zestawem funkcji potrzebnych w sprzęcie dla tego segmentu, a ich wyposażenie obejmuje wejścia RGB, HDMI i wideo.

— Projektory z nowych serii E i D są funkcjonalne, niezawodne i uniwersalne — mówi Robert Meakin, menedżer produktów biznesowych i edukacyjnych w Sony Professional Solutions Europe. — Można ich z powodzeniem używać w praktycznie każdej firmie czy placówce dydaktycznej. Konstruktorzy tych modeli zadbali, by były one przyjazne dla środowiska, dzięki czemu ich nabywcy mogą używać ich na co dzień ze świadomością, że pobór mocy jest ograniczony do niezbędnego minimum. Nowe serie VPL-D100 i VPL-E200 pojawią się w połowie tegorocznego lata i będą obejmowały następujące modele:

- VPL-DX140 (XGA/3200 lm)
- VPL-DX120 (XGA/2600 lm)
- VPL-EW225 (WXGA/2600 lm)
- VPL-EX275 (XGA/3700 lm)
- VPL-EX245 (XGA/3200 lm)

Dodaj komentarz