LogowanieZarejestruj się
News

Projektory InFocus – nowe otwarcie na polskim rynku

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
DLP infocus

Infocus to pionier w dziedzinie projektorów multimedialnych, cieszący się dużą popularnością na rynkach zachodnich i wschodnich. W Polsce Infocus pozostawał do tej pory z dość niewielkim udziałem w rynku. Wynik ten jest zaskakujący, biorąc pod uwagę szeroką gamę projektorów w ofercie Infocus, która obejmuje niemal wszystkie pozycje – od prostych modeli SVGA, XGA, WXGA ,ultra mobilnych , ST, LED i UST (ultra short throw – do zastosowań edukacyjnych) po specjalistyczne projektory instalacyjne – w technologii zarówno DLP jak i LCD w rozdzielczości 1080p. Są to projektory oferowane w bardzo konkurencyjnej cenie.

- Planujemy szybki wzrost udziału marki Infocus na polskim rynku. W innych krajach Europy udział InFocusa jest prawie trzy razy wyższy niż u nas – komentuje Adam Albiński, właściciel firmy InterAlnet, będącej dystrybutorem projektorów multimedialnych InFocus w Polsce.

Oferta Infocusa jest skierowana do klientów, którzy szukają dobrej jakości obrazu w rozsądnej cenie. W ofercie są modele przeznaczone dla kina domowego Full HD -  IN8606HD oraz 2 inne modele Full HD z mocniejsza lampą do zastosowań komercyjnych.  Model IN8606HD prezentuje się wyjątkowo dobrze na tle bezpośredniej konkurencji. Wyróżniają go przede wszystkim: bardzo dobre odzwierciedlenie barw, na czym szczególnie zależy użytkownikom kin domowych oraz fanom gier, niewielkie gabaryty, nowoczesne wzornictwo, doskonałe właściwości techniczne zarezerwowane dotychczas dla drogich sprzętów multimedialnych oraz przystępna cena (cena rynkowa to ok. 3,300 pln brutto). Modele IN3128 oraz IN3138 nadają się idealnie do zastosowań w pubach , restauracjach czy małych salach konferencyjnych, gdzie istotnym elementem jest wyświetlanie obrazu wysokiej rozdzielczości 1080p (np. mecze piłkarskie).

Postaramy się przetestować jeden z najnowszych modeli z oferty amerykańskiego producenta…

Wśród projektorów LED w ofercie InFocus na uwagę zasługuje mały IN1142. Ważący zaledwie 800g projektor posiada znaczącą jasność (750ANSI) i panoramiczną rozdzielczość (WXGA) oraz umożliwia podłączenie jako źródła obrazu pamięci USB lub karty SD. Żywotność urządzenia osiąga 30.000 godzin, co przekłada się na ponad 10 lat użytkowania przy założeniu, że pracuje ono ok. 8 godzin dziennie. Biorąc pod uwagę cenę 1700 zł brutto, jest to najtańszy projektor LED z rozdzielczością WXGA o takiej jasności dostępny na rynku. Ciekawą propozycją jest również model SVGA IN112a ,który dzięki niskiej cenie i wysokim parametrom technicznym w tej klasie projektorów powinien zyskać uznanie klientów.  Warto podkreślić, że InFocus oferuje również projektory z dodatkowymi lampami w zestawie, jak w przypadku modeli IN112ac, IN114ac, IN116ac.

Projektory amerykańskiej marki InFocus sprawdzają się także w innych segmentach rynku. Przede wszystkim należy wyróżnić projektory instalacyjne oraz projektory edukacyjne. -  InFocus to projektory naprawdę dobrej jakości. Testowaliśmy wszystkie modele i jesteśmy mile zaskoczeni – zapewnia Maciej Turalski z InterAlnet i dodaje  - warto wspomnieć, że projektory InFocus objęte  także są bardzo szybkim serwisem. W 72 godziny od zgłoszenia usterki, firma przysyła nowy (refurbished) projektor w miejsce uszkodzonego. Oferta InFocusa jest równie ciekawa dla użytkowników końcowych, subdystrybutorów, jak i dla resellerów.  Infocus zyskuje na popularności na polskim rynku, co jest też dobrą wiadomością dla resellerów – wyjaśnia Adam Albiński.

Komentarze Czytelników

 1. Hania

  W pracy kupili nam właśnie tego IN1142 do pracy w terenie. Muszę przynać że jest leciutki i bardzo mobilny. Bez problemu radzi sobie z odtwarzaniem dowolonych dokumentów. Jako atechniczna kobieta nie mam problemów z jego obsługą xD

 2. kocio

  Właśnie pozyskałem droga kupna z prono.com.pl. Model IN112aC. Było najtaniej i dodatkowo dostałem gratis lampę więc teraz już o nic się nie martwię. Gdyby kogoś interesowało to projektor rzuca jasny i bardzo przyjemny dla oka obraz.

 3. foch77

  Art. chyba jest stary. Ja mam jeden z najnowszych modeli INF119HDX. Rozdzielczość full hd z dużym kontrastem oraz lampą generującą 3200 lumenów. Obraz jest boski. Mocno się poprawili.

 4. salmopol

  Do @foch77: Nie wiem czy zauważyłeś ale ten model Infocus ma również bardzo niskie koszty zużycia. Lampa gwarantuje żywotność na wiele lat. Ostatnio wiele osób w sieci poleca IN119 i inne projektory z tej serii

Dodaj komentarz