LogowanieZarejestruj się
News

Projektor Panasonic PT-AT6000E

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
panasonic_pt_at6000e_m_max

PT-AT6000E to efekt 11 lat prac inzynieryjnych firmy Panasonic w tej dziedzinie. Oferuje 2400 lm jasności, niezwykły współczynnik kontrastu wynoszący 500 000:1 oraz innowacyjne funkcje 3D. Panasonic PT-AT6000E zapewnia wysoki poziom jakości obrazu 2D oraz obsługuje funkcje 3D, aby można było w naturalny i wygodny sposób korzystać z zalet kina w domu.

Podczas prac firmy Panasonic nad projektorem do kina domowego najważniejszy był realistyczny wygląd obrazów. W związku z tym od 2003 r. inżynierowie z Panasonic Hollywood Laboratory (PHL) nawiązali współprace z filmowcami z Hollywood. Dzięki temu model PT-AT6000E został dopracowany, tak aby wyświetlał obrazy zgodne z zamierzeniami i podniósł standard jakości w technologiach 2D i 3D w świecie projektorów do kina domowego.

Doskonała jakosc obrazu

W projektorze Panasonic PT-AT6000E umieszczono lampe Red Rich Lamp o mocy 220W w celu uzyskania intensywniejszej czerwieni, co umozliwia wyswietlenie jaskrawszych obrazów i swietnie odwzorowanych kolorów. Nowy projekt pryzmatu i soczewki o lepszej zbieznosci pomaga uzyskac wysoka jasnosc o wartosci 2400 lumenów. Oprócz wiekszej jasnosci projektora Panasonic PT-AT6000E generuje głebsze czernie i charakteryzuje sie współczynnikiem kontrastu na poziomie 500 000:1. Dzieki wyzszemu kontrastowi zapewnia wieksza głebie, drobniejsze detale i bogactwo kolorów. Technologie Pure Contrast Plate, Pure Color Filter Pro i Smooth Screen firmy Panasonic w modelu PT-AT6000E pozwalaja uzyskac jedna z najlepszych jakosci obrazu w tej klasie.

Zaawansowane funkcje 3D

Starania firmy Panasonic majace na celu umozliwienie uzytkownikom wygodnego i naturalnego ogladania obrazów 3D w domu wyraznie odrózniaja ja od konkurencji. Panasonic PT-AT6000E jest jeszcze bardziej zaawansowany niz jego poprzednik – PT-AT5000E – poniewaz charakteryzuje sie mniejszym przenikiem i generuje o 20% jasniejsze obrazy dla komfortu ogladania.

Co wiecej nowy 3D Motion Remaster poprawia nienaturalny ruch w 3D, który wynika z zastosowania systemu migawkowego. Technologia migawkowa 3D polega na otwieraniu i zamykaniu przesłony na zmiane dla lewej i prawej soczewki, co powoduje powstawanie obrazów trójwymiarowych. Jednoczesnie jednak istnieje niewielkie opóznienie wynoszace 1/120 s miedzy kazdym okiem, co tworzy nienaturalna paralakse. Aby rozwiazac ten problem, projektor interpoluje obraz, kompensujac opóznienie 1/120 s, wiec ruch na obrazie 3D jest płynny. Nowe funkcje 3D Viewing Monitor i 3D Picture Balance zapewniaja jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze ogladanie obrazów w trójwymiarze. 3D Viewing Monitor graficznie wskazuje na to, czy paralaksa obrazów 3D miesci sie w bezpiecznym zakresie ustalonym przez komisje 3D Consortium, poniewaz wartosc paralaksy rózni sie w zaleznosci od rozmiaru ekranu. Przy uzyciu funkcji 3D Viewing Monitor mozna równiez wyróznic paralakse dodatnia i ujemna na kazdym obrazie.

Funkcja 3D Picture Balance umozliwia wyswietlenie obok siebie obrazu dla prawego i lewego oka w celu uzgodnienia kolorów. Udoskonalone funkcje Detail Clarity Processor 4 i Frame Creation 2 zoptymalizowano pod katem obrazów trójwymiarowych. Tak jak w obrazach dwuwymiarowych pomagaja one podkreslic naturalne, drobne szczegóły oraz zapewniaja wyrazistosc i ostrosc w scenach szybkiego ruchu. Dodatkowo funkcja Frame Creation 2 jest teraz dostepna podczas konwersji obrazu 2D na 3D. Oprócz swietnych funkcji 3D podczas wyswietlania obrazu trójwymiarowego mozna korzystac z korekcji zniekształcen trapezowych, szybko działajacego przyblizania i oddalania oraz zarzadzania kolorami.

Projektor Panasonic PT-AT6000E wyposażono we wbudowany emiter podczerwieni o zasięgu 6 m, którego można używać z oryginalnymi okularami 3D firmy Panasonic – TY-EW3D3M – lub z okularami 3D na podczerwień innych firm, np. XpanD X104. Dostępny jest także opcjonalny emiter podczerwieni umożliwiający komunikacje w odległości do 10 m.

 

Dodaj komentarz