LogowanieZarejestruj się
News

Witamy MrSpeakers w Polsce. High-endowe nauszniki z Kalifornii nad Wisłą

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
Logo

To jedna z tych marek, o której wielu z nas słyszało, ale – właśnie – słyszało, ale nie słuchało, bo słuchawki w samej Europie trudne do namierzenia, u nas do tej pory nie tylko bez dystrybucji, ale nawet jako ciekawostka przyrodnicza właściwie nie występowały. Szczerze to nie wiem, czy ktokolwiek w .pl te nauszniki ma/miał, a nawet jeżeli to zazdrośnie się nie ujawniał… byłem na paru nieformalnych imprezach słuchawkowych i jakoś nigdy. No ale w końcu doczekaliśmy się oficjalnego wprowadzenia na nasz rynek i ta high-endowa marka będzie u nas dystrybuowana. Sama firma jest dość młoda, natomiast stoi za nią człowiek z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży (Dan Clark). Producent ma w ofercie poza przeróbkami Forteksów (Alpha Dog, Mad Dog), swoją linię produktową – Ether. Ethery to planary, trochę formą przypominające HiFiMANy (nie mają z nimi nic wspólnego, poza takimi luźnymi skojarzeniami btw), wyposażone w autorskie technologie, występujące w dwóch podstawowych wariantach (otwarty i zamknięty).

To konstrukcje zbalansowane, obecnie trwa wprowadzanie nowej generacji tych słuchawek na rynek tj. linii Flow (premiera). Ceny? Od 1500$ w górę. High-endy. Słuchawki przyjęte przez recenzentów bardzo entuzjastycznie, z licznymi nagrodami, dodatkowo powszechnie chwalone za komfort, co w przypadku dużych, zazwyczaj ciężkich nauszników stratosferycznych nie zawsze idzie w parze (z wybitnym dźwiękiem).

Otwarte

Cóż, pozostaje poczekać na możliwość przetestowania tych słuchawek na HDO, skonfrontowania tych wszystkich zachwytów, peanów z własnym uchem. Fajnie, że są już w Polsce (miałem w notatkach jeszcze w zeszłym roku napisane – posłuchaj Etherów…), fajnie że z oficjalną dystrybucją (MIP), fajnie że nie przekraczamy magicznej granicy 10 tysięcy złotych (poniżej, w inf. prasowej, szczegóły). Audeze, wspomnianym HiFiMANom przybywa groźny konkurent. Zobaczymy, a raczej usłyszymy co z tego wyniknie (będzie można dokonać bezpośredniego porównania z naszymi red. LCD-3 oraz HiFiMANami 400). W rozwinięciu macie sporo informacji na temat samych słuchawek, o zastosowanych patentach, o polskich cenach…

Zamknięte

 

Nowa linia Flow 

Informacja prasowa

Nazwa MrSpeakers większości nie mówi zbyt wiele, ale dla tych, co obserwują rynek słuchawkowy od lat, MrSpeakers to firma fenomen i guru audio słuchawkowego. Dan Clark – założyciel firmy jest pasjonatem z wieloletnim doświadczeniem i jednym z celów jakie wytyczył na swej drodze – to mieć idealne słuchawki. Niestety nie mogąc nigdzie takowych kupić, zaczął modować dostępne na rynku. Światowy rozgłos przyniosło mu zmodowanie modelu Fostex T50RP MK2 i już w niedługim czasie firma zaczęła prace nad własnym modelem. Dziś mamy zaszczyt podjąć współpracę dystrybucyjną z firmą MrSpeakers – producentem prawdopodobnie najlepszych słuchawek na świecie. Może znajdą się malkontenci, którzy twierdzą inaczej, ale my zapraszamy ich na konfrontacje z produktami MrSpeakers – pokażcie nam lepsze słuchawki!

MrSpeakers ETHER oraz Ether Flow to linia własna słuchawek firmowanych przez MrSpeakers, wzbogacona o modele zamknięte słuchawek ETHER C oraz Ether C Flow. Ta najnowsza linia sygnowana przyrostkiem Flow to rozwinięcie pierwotnych produktów, okraszona nowatorską technologią autorstwa samego właściciela i stawiająca je na samym czubie słuchawkowej piramidy. Przy tworzeniu swoich słuchawek Dan Clark postawił sobie trzy cele: najlepsze możliwe brzmienie, bardziej komfortowe/wygodniejsze niż obecne słuchawki na rynku oraz ponadczasowy design, który nie pozwoli słuchawkom z linii Ether zestarzeć się. Cel został osiągnięty.

Dźwięk – Wiele długich nocy spędzono nad bardzo szczegółowym, jeszcze bardziej naturalnym i wręcz organicznym brzmieniem. Etherowe słuchawki nie posiadają wielkich ilości basu, średnich lub wysokich tonów, ale są przekonujące i prawdziwe. Doświadczenia, którym poddany jest słuchacz są najbliższe ideałowi. Kiedy słyszysz muzykę na żywo chcesz powiedzieć „wow, ja tu jestem!”. Emocje i poczucie uczestniczenia w sztuce – to właśnie dostajemy od MrSpeakers. Słuchawki angażują, wciągają i czarują niemal jak z bajki Alicja w Krainie czarów.

Technologia - Sercem Etheru jest autorski przetwornik V-Planar ™. Przetwornik V-Planar jest tak skonstruowany, aby zmniejszyć zakłócenia, poprawić emisje transjentów oraz rozszerzyć zakres częstotliwości. Nowe słuchawki Ether Flow oraz C Flow są wyposażone dodatkowo w technologię Trueflow, która wygładza ścieżkę powietrza poruszającego się w słuchawce znacznie zmniejszając zniekształcenia i poprawiając dynamikę.

Komfort - Słuchawki wyróżniają się niską wagą i wygodnym dociskiem. Mają niemal idealny rozkład masy, dzięki czemu mogą być noszone przez wiele godzin bez efektu zmęczenia. W czasie normalnego użytkowania słuchawki będą pewnie “siedzieć” na głowie, ale nie będą miały ujemnego wpływu na szczęki i uszy z powodu siły docisku.

Ponadczasowe wzornictwo – Dla uzyskania dużej trwałości i jakości dźwięku, Ether są niemal całkowicie metalowe, mimo to są niezwykle lekkie i wygodne. Zespół tworzący słuchawki długo pracował, aby zmniejszyć wagę produktu bez utraty na jakości materiałów, wykonania oraz samego komfortu. Jedynym rozwiązaniem okazało się użycie, po raz pierwszy w branży, Nitinolu „metalu z pamięcią”. Wykorzystano go do budowy pałąka. Element ten jest super lekki i ultra nowoczesny. Aby utrzymać muszle w miejscu i uszczelnić przyleganie do głowy dostarcza odpowiedni poziom docisku. Ogromnie trudno to osiągnąć, ale ta metoda jest niezawodna. Uzupełnieniem konstrukcji są lekkie nauszniki z owczej skóry. Nauszniki są niezwykle trwałe i wygodne.

Kable - to jeden z najważniejszych elementów. Istnieje możliwość indywidualnego doboru przewodów słuchawkowych zgodnie z potrzebami klienta. Do wyboru mamy aż 6 różnych opcji, które wybiera klient już przy zakupie. Dobierana jest długość przewodu oraz zakończenia w postaci wtyków zgodnych z systemem audio klienta. Najwyższej jakości przewody DUM są doskonałym uzupełnieniem słuchawek MrSpeakers.

Kable DUM to nie magia, nie korzystamy z czarodziejskiego pyłu i przedziwnych technologii. Kable DUM to rasowe przewody na bazie kabla OFHC najwyższej czystości. Każdy kabel posiada 24 żyły umieszczone w elastycznej otulinie. Dzięki DUM dźwięk staje się pełniejszy, czystszy i bardziej szczegółowy.

Upgrade - Ciekawą możliwością, którą oferuje producent jest opcja upgradu serii podstawowej do wersji Flow. Jeśli więc użytkownik zdecyduje się na zakup modelu Ether bądź Ether C lub jest już posiadaczem któregoś z nich, może w przyszłości za opłatą różnicy w cenie dokonać upgrade do serii Flow.

Efekt pracy MrSpeakers został doceniony na całym świecie, same słuchawki trafiły na listy najlepszych produktów tego typu. Między innymi prestiżowy Hall of Fame – InnerFidelity wprowadził produkty MrSpeakers do grona najlepszych na świecie. Wyróżnienia i nagrody posypały się od periodyków audio, blogów audio i zwykłych użytkowników.

Zapraszam do zapoznania się z tymi opiniami: https://mrspeakers.com/press/?v=f24485ae434a

 

Na portalu headphonics.com gdzie testowane są słuchawki, model Ether uzyskał najwyższą notę w historii portalu. Portal ten jest źródłem najbardziej miarodajnych i sprawdzonych informacji o słuchawkach.

Dziś MrSpeakers trafiają do Polski. Teraz i my mamy szansę obcować z idealnymi słuchawkami stworzonymi przez pasjonatów dla pasjonatów. GET THE FRESH AIR – to hasło przewodnie, które przyświeca produktom MrSpeakers. Już teraz zapraszamy na polską stronę dedykowaną tej marce mrspeakers.pl

Ceny słuchawek ustalono odpowiedni w okolicach 7000zl za serie podstawową oraz ok. 9000zl za serie Flow. Premiera słuchawek odbędzie się już 10.12.2016 w sklepie MP3Store w Łodzi, gdzie będzie można zobaczyć również wiele innych nowinek produktowych.

Słuchawki MrSpeakers do sprzedaży trafią jeszcze przed samymi Świętami, będzie można je kupić w wybranych sklepach, a także odsłuchać w sklepach Audiokracja w Polsce.

Dodaj komentarz