LogowanieZarejestruj się
News

Niebawem ruszą płatności NFC – Polska w awangardzie

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
mastercard-paypass-tap-n-go-mobile

Przekładana premiera mobilnych płatności zbliżeniowych (NFC) w końcu się ziści. Dojdzie do niej, już niebawem, bo w połowie października. W roli głównej wystąpi T-Mobile, a w pozostałych —  Millennium, mBank, Polbank oraz  Citi Handlowy. Producentem jest Mastercard, który z projektem płatności mobilnych przez kilka lat pielgrzymował po rynku. To właśnie terminale płatnicze Mastercard znajdziemy w wielu placówkach handlowych w Polsce.

— Pracujemy nad wdrożeniem NFC. O szczegółach poinformujemy pod koniec października — stwierdza Andrzej Pomarański z biura prasowego T-Mobile.

To będzie duże wydarzenie, ponieważ jeszcze nikt na świecie nie wdrożył komercyjnie płatności mobilnych NFC. Komórki w roli karty płatniczej używane są już w kilku krajach, ale tylko w Polsce udało się utworzyć koalicję banków, telekomów, organizacji kartowych, agentów rozliczeniowych i zgrać akceptowany przez wszystkich model biznesowy. Liczba terminali (paypass) zamontowanych w Polsce jest rekordowo duża. Daje to nadzieję na zaadaptowanie nowej technologii, choć trzeba przyznać, że to wprowadzanie idzie trochę jak po grudzie (z opóźnieniem i bez pewności powodzenia, do czego przyczyniło się zachowawcze stanowisko banków).

Dodaj komentarz