LogowanieZarejestruj się
News

Telewizory Panasonic z coraz bardziej rozbudowaną zawartością SmarTViera

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip

Panasonic SmarTViera to platforma oparta na chmurze, dzięki której użytkownik telewizora otrzymuje dostęp do szerokiej gamy aplikacji oraz usług online. Aby z niej skorzystać należy podłączyć odbiornik do łącza internetowego – poprzez przewód Ethernet lub do sieci WLAN.

Oferta platformy SmartTViera zawiera serwisy VOD (wideo na życzenie), gry czy usługi społecznościowe. W SmarTViera znajdziemy także przeglądarkę internetową, która obsługuje standard HTML5. W przypadku VOD, firma Panasonic nawiązała współpracę z platformami Ipla, Iplex, TVN Player oraz Woomi. Usługi społecznościowe to przede wszystkim Facebook i Twitter. Wśród serwisowych tematycznych platforma oferuje dostęp do Eurosport Player i The World Heritage (owoc współpracy z National Geographic). Najnowsze gry natomiast to m.in. Star Battallion i Dungeon Hunter.

Panasonic przygotował również aplikację SmarTViera Remote App, dzięki której możemy przekształcić smartfon albo tablet w pilota do zdalnego sterowania lub kontrolera gier. Oprogramowanie umożliwia również wyświetlanie materiałów ze smartfona na ekranie telewizora oraz na odwrót – z telewizora na mniejszy ekran. Na razie funkcja ta ma pewne ograniczenia (sprawdziłem – można wyświetlać zdjęcia, na muzykę oraz wideo trzeba będzie jeszcze poczekać (?)). Poza telewizorami, platforma internetowa dostępna jest także w najnowszych odtwarzaczach Blu-ray.

Dodaj komentarz