LogowanieZarejestruj się
News

Samsung szkoli i nagradza najlepszych deweloperów tworzących aplikacje na platformę Smart TV

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
aplikacje-samsung-smart-tv-05

Firma Samsung rozbudowuje środowisko developerskie i inwestuje w rozwój programistów tworzących aplikacje na platformę Samsung Smart TV. W tym celu zorganizowała szkolenie dla firm deweloperskich oraz konkurs, w którym trzy najlepsze firmy otrzymały nagrody pieniężne o łącznej wartości 90 tysięcy złotych. Szkolenie poprowadzili eksperci warszawskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Samsung Electronics Polska. Firmy uczestniczące w  szkoleniu, których aplikacje pozytywnie przeszły proces certyfikacji, zyskały prawo do posługiwania się do końca 2013 roku tytułem „Developer aplikacji na platformę Samsung Smart TV rekomendowany przez Samsung Electronics Polska”.

Użytkownicy urządzeń Samsung Smart TV mogą już dziś korzystać z ponad 50 aplikacji w języku polskim oraz setek globalnych, które są do pobrania ze sklepu Samsung Apps. Za tworzenie i wdrażanie zarówno lokalnych, jak i globalnych aplikacji dla urządzeń Samsung Smart TV oraz urządzeń mobilnych odpowiadają eksperci warszawskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Samsung Electronics Polska. W marcu br. odbyło się szkolenie dla deweloperów aplikacji na platformę Samsung Smart TV, które było jednym z elementów wspierania rozwoju platformy oraz rozwoju programistów tworzących nowe, polskojęzyczne aplikacje na urządzenia Samsung. W szkoleniu uczestniczyli przedstawiciele 11 firm, które zainteresowane były pozyskaniem cennego know-how oraz uzyskaniem tytułu „Developer aplikacji na platformę Samsung Smart TV rekomendowany przez Samsung Electronics Polska”. Uzyskanie certyfikatu i rekomendacji Samsung pozwala firmom tworzącym aplikacje skutecznie pozyskiwać zamówienia od klientów zainteresowanych publikacją swoich treści na platformie Samsung Smart TV.

Uczestnicy szkolenia wzięli też udział w konkursie, w którym jury złożone ze specjalistów z Samsung Electronics Polska oraz ekspertów Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Samsung wyłoniło i nagrodziło najlepsze aplikacje. Pierwsze miejsce oraz nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych przyznano firmie Codepill Sp. z o.o. za stworzenie aplikacji Odgłosy Zwierząt, dzięki której najmłodsi użytkownicy Smart TV mogą uczyć się przez zabawę, wykorzystując do tego nie tylko pilota ale i smartfona, gdyż aplikacja zintegrowana jest z mobilną aplikacją Samsung Remote. W telewizorach z serii E7000 i wyższych mogą też zdalnie sterować aplikacją za pomocą gestów. Drugie miejsce oraz 30 tysięcy złotych otrzymała firma Kalicińscy.com s.c. za aplikację Przepisy.pl. Na trzecim miejscu uplasowała się firma Infor IT Sp. z o.o. Przyznano jej 10 tysięcy złotych nagrody za aplikację MAS – The Puzzle – ciekawą grę logiczną. Nagrodzone aplikacje będą promowane i dostępne na zasadzie wyłączności przez 12 miesięcy na wybranych telewizorach Samsung Smart TV i odtwarzaczach Smart Blu-ray. Już dziś polscy programiści i inżynierowie z Centrum Badawczo-Rozwojowego firmy Samsung są w światowej czołówce twórców aplikacji na platformę Samsung Smart TV oraz urządzenia mobilne. Uczestnicy szkolenia i konkursu dla deweloperów aplikacji wykorzystują szansę, by pozyskać wiedzę od tego elitarnego grona.

Dodaj komentarz