LogowanieZarejestruj się
News

Samsung rozwija narzędzia dla developerów tworzących aplikacje dla Smart TV

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
smart tv

To właśnie Koreańska firma ma największe obecnie udziały w Polsce oraz wiodącą pozycję na globalnym rynku producentów Smart TV. Firma rzetelnie zapracowała sobie na to miejsce, tworząc odpowiednie warunki rozwoju usług i aplikacji dla swojej platformy. To właśnie Samsung najmocniej wspiera developerów tworzących oprogramowanie dla inteligentnych odbiorników. Samsung zapowiedział udostępnienie pakietu Samsung Smart TV Software Development Kit (SDK) 4.0, który umożliwi tworzenie oprogramowania na platformę Smart TV dla systemów operacyjnych Linux i Mac. Oficjalna premiera odbędzie się w dniach 8-11 stycznia 2013 roku podczas targów 2013 International Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w USA.

Dotychczas oprogramowanie dla platformy Samsung Smart TV można było tworzyć jedynie w środowisku Windows. Nowy pakiet SDK 4.0 umożliwia projektowanie aplikacji Smart TV również w środowiskach Linux i Mac. Pozwoli to na aktywniejsze tworzenie oprogramowania dla platformy Smart TV w obszarach, w których popularnością cieszą się systemy inne niż Windows.

Samsung jako pierwszy producent telewizorów oferuje środowisko programistyczne działające w lokalnej chmurze. Umożliwia ono tworzenie treści w oparciu o połączenia między usługami internetowymi z wykorzystaniem otwartego interfejsu API (Application Programming Interface). Pakiet Smart TV SDK 4.0 udostępnia środowisko programistyczne działające w lokalnej chmurze, które pozwala użytkownikom systemu Mac połączyć siły z użytkownikami Windows. W rezultacie, w pracach zespołowych może brać udział większa ilość deweloperów, co przekłada się na wyższą efektywność tworzenia oprogramowania, a także niższe koszty.

Rozszerzenie obsługi standardowego języka HTML5 w pakiecie Smart TV SDK 4.0 pozwala deweloperom łatwo przyłączyć się do tworzenia aplikacji Smart TV. Poprzez wykorzystanie języka HTML5, Samsung zdołał także stworzyć zintegrowane środowisko, które wspiera tworzenie aplikacji konwergentnych. Dzięki temu telewizory Samsung Smart TV mogą wchodzić w interakcje i komunikować się z urządzeniami zewnętrznymi.

Aby promować aktywne tworzenie oprogramowania Smart TV wykorzystujące funkcje Smart Interaction, firma Samsung rozbudowała mechanizmy rozpoznawania głosu i gestów w swoich telewizorach Smart TV.

Samsung nieustannie pracuje nad zbudowaniem ekosystemu, w którym deweloperzy z całego świata będą mogli łatwiej tworzyć oprogramowanie na platformę Smart TV. Ich kreatywne pomysły w połączeniu z innowacyjnymi funkcjami telewizorów Samsung Smart TV, pozwolą zaoferować jeszcze ciekawszą rozrywkę i więcej treści  – powiedział Hyogun Lee, starszy wiceprezes działu Visual Display Business w Samsung Electronics (Senior Vice President, Visual Display Business).

 

Dodaj komentarz