LogowanieZarejestruj się
News

Deezer odsłania karty…

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
deezer-logo

Dzisiaj, o 11, odbyła się konferencja, jednego z pierwszych zagranicznych serwisów streamingowych na naszym rynku. Jakie nowości czekają na klientów serwisu Deezer? Po pierwsze startuje usługa Freemium – 6 miesięcy darmowego dostępu do muzyki na PC wraz z 2 tygodniami na smartfonach/tabletach. Do tej pory można było korzystać z okresu próbnego, który trwał cztery tygodnie (z dodatkową możliwością rozszerzenia o kolejne 16 dni). Teraz przez pół roku będzie można korzystać z pełnej funkcjonalności na PC (konto premium), dodatkowo przez 2 tygodnie wypróbować dostępu do serwisu na handheldach (jak w premium +).

Poza tym Deezer rozszerza współpracę z Orange. Usługa trafi do nowych abonamentów, będzie można wybrać elastyczny plan, zgodnie z własnymi preferencjami, scenariuszem korzystania. Inną nowością, tym razem nie tylko dla użytkowników, ale także dla twórców, muzyków, jest Deezer4Artist. To narzędzia umożliwiające zrozumienie potrzeb fanów, ich potrzeb oraz „możliwość stworzenia własnej, twórczej przestrzeni” w serwisie. Użytkownicy będą mogli skorzystać ze specjalnych opcji wyszukiwania oraz śledzenia artystów. Do tego dostęp do ekskluzywnych treści. Generalnie chodzi o stworzenie narzędzia komunikacji między słuchaczami a artystami, w ramach Deezera (pytanie, czy artyści oraz fani będą z tego elementu aktywnie korzystać, mając w zanadrzu Facebooka?).

Termin konferencji nieprzypadkowy – na dniach wystartuje Spotify, potencjalnie największy konkurent francuskiego serwisu. Z nieoficjalnych przecieków wiadomo, że będzie oferował dostęp w niższej cenie, pojawią się nowe funkcjonalności… O nowościach wspomniany jeszcze później, aktualizując niniejszego newsa.

Dodaj komentarz