LogowanieZarejestruj się
News

Książeczka „Yellow Submarine” dostępna w iTunes za darmo

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
yelow

Jak wiadomo Apple ma pełne prawa do spuścizny po legendarnych Brytyjczykach.  The Beatles „Yellow Submarine” to materiał zarówno dla młodszych jak i starszych czytelników, który doczekał się pamiętnej ekranizacji, która jest kwintesencją tego wszystkiego, co się nam z Beatlesami kojarzy. Warto, naprawdę warto pobrać to wydawnictwo, szczególnie że jest ono dostępne za darmo. Interaktywna książeczka na pewno spodoba się dzieciom. Niezwykle kolorowe, animowane ilustracje z dodatkiem fragmentów filmu tworzą fantastyczny spektakl. To jedno z  tych, elektronicznych, wydań, które pokazują ogromny potencjał jaki drzemie w nowych technologiach. Pozycję można ściągnąć na wszystkie jabłkowe handheldy z iBookstore, dostępny jest także dla wszystkich trailer pod adresem http://www.iTunes.com/iBookstore. Jeszcze raz serdecznie polecam i zachęcam do pobrania. Poniżej informacja prasowa dotycząca książeczki oraz albumów Beatlesów dostępnych w muzycznym sklepie Apple.

Dostępna wyłącznie w iBookstore książka „Yellow Submarine” zabiera czytelnika w oszałamiającą, wypełnioną muzyką podróż po magicznej podwodnej krainie, w której znajdziemy również samych Beatlesów. „Yellow Submarine” zawiera animowane ilustracje oraz teksty z wydanej w 2004 r. książki pod tym samym tytułem, jak również 14 pełno-kolorowych wycinków z oryginalnego filmu z 1968 roku, klasyczne przeboje The Beatles w wersji audio, oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu autorstwa Sir George’a Martina, oryginalne dialogi z filmu, funkcję „czytania na głos” pozwalającą na śledzenie przebiegu historii przy akompaniamencie głosu aktora Deana Lennoxa Kelly?ego, a także interaktywne funkcje pozwalające użytkownikowi na ożywienie plejady motyli, rozgwiazd i potworów morskich pojawiających się w fabule.

Tętniące życiem ilustracje zawarte w książce zaprojektowane zostały przez Fionę Andreanelli przy wykorzystaniu oryginalnej grafiki stworzonej przez Heinza Edelmanna na potrzeby filmu. Fabuła została zaś zaadaptowana przez Charliego Gardnera na podstawie oryginalnego scenariusza filmu, którego autorami byli Lee Minoff, Al Brodax, Jack Mendelsohn oraz Eric Segal.

Zainspirowana słynnym utworem The Beatles pod tym samym tytułem, książka „Yellow Submarine” zabiera czytelnika 80 000 mil pod powierzchnię oceanicznych wód do miejsca zwanego Pepperland, muzycznego raju, w którym zespół Sierżanta Pieprza nieustannie gra, aby obronić swoją rajską krainę przed inwazją ze strony nienawidzących muzyki Sinych Łobuzów. Niestety, złoczyńcom udaje się dopaść muzyków i zamknąć ich w muzyko-szczelnej bańce, czyniąc Pepperland smutną i cichą ziemią jałową. Jednak Stary Fred, kapitan Żółtej Łodzi Podwodnej, udaje się w podróż do Liverpoolu, aby przekonać Ringo – oraz jego druhów Johna, Paula oraz George’a – do udzielenia mu pomocy i udania się wraz z nim na magiczną przygodę, której celem będzie przywrócenie muzyki i miłości w krainie Pepperland.

Cyfrowa kolekcja The Beatles, dostępna wyłącznie poprzez serwis iTunes, miała swoją premierę 6 listopada 2010 r. Obecnie kolekcja obejmuje 13 zremasterowanych, legendarnych albumów studyjnych zespołu; specjalną cyfrową edycję „Beatles Stereo Box Set” – wydawnictwo, które w tym roku otrzymało nagrodę GRAMMY; dwuczęściową kompilację „Past Masters”; klasyczne kolekcje „1962-1966″ (tzw. „Czerwona” kolekcja) oraz „1967-1970″ (kolekcja „Niebieska”); album „LOVE”, który również jest laureatem nagrody GRAMMY; „All Together Now”- pełnometrażowy film dokumentalny opowiadający historię powstania albumu „LOVE” we współpracy z Cirque du Soleil; poddane masteringowi kompilacje muzyczne z serii „Anthology”; a także bijącą rekordy popularności kolekcję przebojów grupy zatytułowaną „1″. Dotychczas za pośrednictwem sklepu iTunes Store sprzedano ponad dziesięć milionów utworów oraz 1,8 miliona albumów zespołu The Beatles.

Dodaj komentarz