LogowanieZarejestruj się
News

Następcy serii M1 Musical Fidelity: nowy DAC, nowy słuchawkowy amp…

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
MX-DAC-Angle-Right-Hi-Res

Seria budżetowa M1 firmy Musical Fidelity doczekała się następców. Od zeszłego roku charakterystyczne, duże, kanciaste pudełka zastąpiły nowe, mniejsze urządzenia linii MX. To nowe, przystępne cenowo produkty MF, które pozwolą, podobnie jak w przypadku poprzedników, na budowę systemu audio do 10 tysięcy złotych. Nowy DAC, przykładowo, kosztuje 3795 złotych. MX-DAC to reprezentant najnowszej generacji audiofilskich przetworników cyfrowo- analogowych: jest w pełni zbalansowany, pracuje w domenie DSD, przetwarza sygnał w maksymalnej jakości 32 bity/192kHz a przy tym oferuje pełną obsługę formatów DSD DOP64/128. MX-DAC to pierwszy produkt MF, który pracuje w domenie DSD, a przy tym oferuje upsampling materiału PCM do 32 bitów i 192kHz. Garść informacji z materiału dla prasy…

Pomiary MX-DACa pokazują, że mamy do czynienia z produktem klasy aspirującym do klasy pre hi-end: bezkonkurencyjny w swojej cenie stosunek sygnał szum na poziomie 116 dB, praktycznie perfekcyjna linearność pasma przenoszenia +- 0.2dB, niesłyszalne dla ludzkiego ucha zniekształcenia THD<0.00025% oraz zapewniająca audiofilską scenę separacja kanałów na szokującym poziomie 110 decybeli! Znakomite parametry MX-DAC wynikają z zastosowania w pełni zbalansowanej konstrukcji analogowej oraz sekcji cyfrowej opartej na 32-bitowym przetworniku DAC o charakterystycznym delikatnym analogowym brzmieniu: Burr-Browna PCM1795 w trybie Multi-bit Sigma-Delta.

W celu korekcji górnego pasma zastosowano dwa tryby filtrowania z ostrzejszym i łagodniejszym „roll-offem”. Całość zamknięto w obudowie wykonanej z aluminium typu Mil-spec. Front urządzenia szczegółowo informuje jaki sygnał jest aktualnie przetwarzany oraz jakie gniazda są zajęte. Tył MX-DAC posiada podwójny komplet wejść optycznych, koaksjalnych, asynchroniczne wejście USB 32/192 oraz komplet wyjść analogowych, w tym XLR. Brzmienie Musical Fidelity MX-DAC należy określić jako bardzo neutralne, gęste i szerokie ze znakomitym podziałem planów głębi sceny oraz wyraźnie wysuniętymi do przodu, wybitnie obciążonymi wokalami, które dopełnia perfekcyjne zróżnicowanie barw.

Odnośnie wzmacniacza słuchawkowego, oferowany jest w tej samej cenie co przetwornik. To konstrukcja zbalansowana w klasie A legitymująca się następującymi parametrami dźwięku: zniekształcenia na poziomie 0.005%, stosunek sygnału do szumu lepszy od większości przetworników DAC na rynku – 120 dB oraz ciągła moc na poziomie bliskim 2W z możliwością chwilowego obciążenia nawet do 10W! MX-HPA posiada 2 tryby wzmocnienia: LOW dla słuchawek o impedancji niższej niż 200 Ohm oraz HIGH, kiedy poziom impedancji przekracza tę wartość. Z przodu wzmacniacza znajdują się 2 wejścia XLR połączone ze złączem jack 6.3mm. Możliwe jest używanie dwóch par słuchawek jednocześnie przez wyjścia jack lub pojedynczej pary, podłączonej przez dwa 3-pinowe złącza XLR męskie.

 

 

Dodaj komentarz