LogowanieZarejestruj się
News

Sapphire 23 dostępne. Premiera podłogówek Pylon Audio

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
sapphire_23_wenge_pylon_audio_3

Podczas naszej relacji z AVS 2015 wspominaliśmy o tym produkcie, o rychłej premierze. Producent dotrzymał słowa i jeszcze w listopadzie wprowadził do oferty nowe podłogówki. Jakie to konkretnie kolumny? Ano, tak je opisuje Pylon Audio na swojej firmowej witrynie: „Sapphire 23 to najmniejszy 2,5 drożny zestaw podłogowy serii Sapphire. Kolumny dedykowane są do niedużych pomieszczeń, po których możecie się Państwo spodziewać wszystkich odpowiednio zalet dźwięku znanego z linii Sapphire. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi kolumn, zbliżeniu centr akustycznych osiągnęliśmy doskonałą spójność podczas odsłuchów w polu bliskim. Dolny skraj pasma jest odpowiednio wyartykułowany dając podstawę do pełnej reprodukcji niskich składowych dźwięków fortepianu czy muzyki elektronicznej. Wyższe zestawy serii Sapphire obiektywnie dysponują większymi możliwościami w zakresie reprodukcji basu, ale w małych pomieszczeniach ze względu na charakter dołu pasma i możliwości jego rozciągnięcia to właśnie Sapphire 23 będzie optymalnym wyborem. Podobnie jak w całej linii Sapphire zastosowany został głośnik wysokotonowy norweskiego Seasa, natomiast przetwarzanie średnich i niskich rejestrów powierzono parze 13cm celulozowych przetworników niemieckiego Visatona. Po Sapphire 23 możemy spodziewać się monitorowej precyzji a przy tym doskonale wysyconego oraz barwnego brzmienia instrumentów doskonale osadzonych w przestrzeni. Zestaw głośnikowy Sapphire 23 świetnie sprawdzi się w roli bazy zarówno dla wysokiej klasy systemu stereo ale także w konfiguracji Kina Domowego. Kolumny dedykowane są pomieszczeniom 12-20 m2 w których odnajdą się optymalnie.

Jak widać, w konstrukcji skrzynek zastosowano świetne przetworniki od Norwegów oraz Niemców. Nie jest to produkt z własnymi głośnikami, te pojawią się w zupełnie nowych liniach (patrz link powyżej). Oczywiście nie omieszkamy przetestować nowości, te kolumny gabarytowo dobrze będą pasować do naszego redakcyjnego pomieszczenia odsłuchowego. A jak ceny?

Ceny, poniżej:

Zestaw Głośnikowy Sapphire 23                                2 490,00 zł 1kpl./2 sztuki czarny, wenge, orzech,
Zestaw Głośnikowy Sapphire 23                                2 890,00 zł 1kpl./2 sztuki okleina naturalna wenge,czarny, orzech
Zestaw Głośnikowy Sapphire 23                                2 990,00 zł 1kpl./2 sztuki biały HG
Zestaw Głośnikowy Sapphire 23                                3 090,00 zł 1kpl./2 sztuki czarny HG + paleta RAL

 

W rozwinięciu zdjęcia, prezentujące nowy zestaw…

Dodaj komentarz