LogowanieZarejestruj się
News

Wysyp tabletów z NVIDIA Tegra 3 na pokładzie

Podziel się na:
 • Wykop
 • Facebook
 • Digg
 • Google Bookmarks
 • Blip
ASUS Transformer Prime (NVIDIA Tegra 3)_1

ASUS, Acer, Lenovo, Fujitsu i ZTE to tylko wstępna lista producentów, którzy w niedługim czasie wprowadzą na rynek swoje tablety bazujące na platformie NVIDIA Tegra 3, pierwszym czterordzeniowym procesorze przeznaczonym dla urządzeń przenośnych.  Podczas CES 2012 światło dzienne ujrzało kilka modeli, w tym wiele bardzo ciekawych propozycji, jak choćby Eee Pad MeMo ME370T z Tegrą 3 i siedmiocalowym ekranem, który ma kosztować zaledwie 249 USD, czyli tylko 50 USD drożej niż znacznie słabszy Kindle Fire. Podobny produkt, ale jednak już z ekranem 10.1 cala będzie miał Acer pod postacią Iconia Tab A510 i wydaje się, że to może być bardzo dobre połączenie. Do tego cała gama high-endowych produktów z matrycami 1920×1200 pikseli, które będą zapewne konkurować z iPadem 3. Nie dziwią już teraz chyba nikogo prognozy, o kolejnym świetnym roku jeśli chodzi o sprzedaż tabletów. Dokładniejszy przegląd tabletów z Tegrą 3 na pokładzie znajdziecie poniżej, wraz z kilkoma informacjami na temat aplikacji i gier, które w najbliższym czasie trafią na tą platformę.

Urządzenia z procesorem Tegra

Na targach CES 2012 zapowiedziano następujące urządzenia z procesorem NVIDIA Tegra 3:

 • ASUS Eee Pad MeMo ME370T – siedmiocalowy tablet z systemem operacyjnym Android w cenie 249 USD.
 • ASUS Transformer Prime TF700T – tablet z wyświetlaczem o rozdzielczości HD – 1920 x 1200, nową dwumegapikselową kamerą skierowaną na użytkownika, a także nową obudową.
 • Acer Iconia Tab A700 – tablet z systemem operacyjnym Android zamknięty w obudowie o rozmiarach 10,1 cala i wyposażony w wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości 1920 x 1200. Urządzenie wyposażono również w gniazdo kart microSD, gniazdo HDMI oraz moduł Bluetooth.
 • Lenovo IdeaPad K2 – tablet z systemem operacyjnym Android wyróżniający się matrycą IPS o rozdzielczości 1920 x 1200, dwiema kamerami – jedną zamontowaną z tyłu urządzenia i jedną skierowaną na użytkownika, wyposażony w wysokowydajną pamięć DDR3 i technologię dźwięku przestrzennego SRS.
 • Firma Fujitsu zapowiedziała również własny supertelefon (model Arrows) z najnowszą wersją systemu operacyjnego Android 4.0 „Ice Cream Sandwich”.

Na stoisku NVIDIA, uczestnicy targów mogą zapoznać się osobiście z następującymi modelami tabletów z procesorem Tegra 3:

 • Tablet Acer Iconia Tab A510 z systemem Android, wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,1 i rozdzielczości 1280 x 800.
 • Najnowszy tablet firmy ZTE z systemem Android, który łączy wysoką wydajność mobilnego procesora Tegra 3 z wyjątkowo przenośnym, siedmiocalowym formatem wyświetlacza o rozdzielczości 1280 x 800.
 • Nie zabrakło również tabletu ASUS Transformer Prime TF201 z systemem Android 4.0 ICS. Aktualizacja oprogramowania do wersji ICS jest już rozsyłana do urządzeń użytkowników przez Internet.

NVIDIA prezentuje również inne, ciekawe urządzenia, takie jak TelyHD – wideofon do Skype firmy Tely Labs, które korzysta z mocy procesora Tegra 2. To urządzenie przesyła obraz wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości prosto na ekran dowolnego telewizora, przekształcając go w wideofon obsługujący protokół Skype.

Nowe oprogramowanie dla urządzeń z Tegrą
Dzięki współpracy deweloperów oprogramowania dla urządzeń mobilnych i firmy NVIDIA stworzono wiele aplikacji wykorzystujących atuty wielordzeniowego procesora Tegra.

 • Deweloperzy ze studia Nik zademonstrowali aplikację Snapseed do retuszu i współdzielenia zdjęć, przeznaczoną dla urządzeń z systemem operacyjnym Android w wersji Ice Cream Sandwich (ICS). Aplikacja w wersji dla iPada otrzymała tytuł Aplikacji Roku 2011, a w wersji dla systemu operacyjnego Android zadebiutuje wyłącznie na urządzeniach z procesorami Tegra 2 i Tegra 3, które pracując pod kontrolą „lodowej kanapki”.
 • Na stoisku firmy NVIDIA zobaczymy również dwie nowe wersje popularnej gry Shadowgun firmy Madfinger Games. Najnowsza z nich – Shadowgun: DEADZONE – umożliwia unicestwianie mutantów zombie nawet ośmiu graczom grającym jednocześnie przez Internet. Gra jest przeznaczona wyłącznie dla urządzeń z procesorem Tegra 3 i będzie dostępna już wkrótce. Oprócz tego prezentowana jest gra Shadowgun THD, zoptymalizowana dla czterordzeniowych procesorów Tegra 3 i prezentowana w stereoskopowym trójwymiarze.
 • Nowa aplikacja Splashtop THD zapewnia coś dotychczas niespotykanego – możliwość zdalnej rozgrywki w gry PC na urządzeniu przenośnym, wykorzystując do tego celu funkcje akceleracji sprzętowej procesora Tegra 3. Uczestnicy konferencji prasowej na targach CES 2012 mogli zobaczyć tę aplikację w działaniu na tablecie ASUS Transformer Prime, który po połączeniu z komputerem wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX posłużył do gry w Elder Scrolls V: Skyrim.
 • Zapowiedziano również nową aplikację PowerDirector Mobile for Android firmy CyberLink. Jest to narzędzie do edytowania materiału wideo, które wykorzystuje wysoką wydajność procesora Tegra 3 w kompatybilnych urządzeniach z systemem operacyjnym Android.

Dodaj komentarz