LogowanieZarejestruj się
News

To już pewne, iPad 3 zadebiutuje 7 marca w San Francisco

Podziel się na:
  • Wykop
  • Facebook
  • Digg
  • Google Bookmarks
  • Blip
ipad3_zaproszenie

Apple rozesłało już zaproszenia do mediów na swoją najbliższą konferencję, na której pokażą „Coś co naprawdę musimy zobaczyć. I dotknąć.”, a wszystko zilustrowane jest obrazkiem, który pokazuje ekran o naprawdę dużej rozdzielczości ;-) . Konferencja odbędzie się 7 marca o godzinie 10:00 czasu miejscowego (19:00 w Polsce) w San Francisco i wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują na to, że głównym bohaterem konferencji będzie iPad 3  (choć nie jest nawet pewne, czy będzie się tak nazywał… ;-) ).

Co wiemy na temat samego tabletu? Na pewno nie wiadomo nic, od kilku miesięcy krążą po sieci jednak różne podejrzenia, prawie pewne jest, że Apple zafunduje nam ekran o znacznie większej rozdzielczości, 2048×1536 pikseli to niemal pewnik, co po części potwierdza też poniższy obrazek. Przekątna pozostaje ta sama, 9,7 cala, choć są plotki o mniejszym modelu, który może pojawić się w późniejszym czasie (7 lub 8 cali). Poza tym będzie na pewno nowy procesor, zdjęcia przedstawiające rzekomą płytę główną prezentują układ A5X, czyli nieco poprawiony chip obecny w iPad 2, ale czy dwu czy czterordzeniowy, tego jeszcze nie wiadomo. Na pewno będzie lepszy układ graficzny, bo wyższa rozdzielczość to także spore wyzwanie dla tego elementu. Plotki mówią też o obecności modemu w standardzie LTE, czyli pojawieniu się wersji 4G.

Nowa wersja będzie także nieco grubsza, wyposażona zostanie w aparat o rozdzielczości 8MPix (taki sam jak w iPhone 4S?), a niektórzy wspominają nawet o tym, że poza standardowymi wersjami 16 GB i 32 GB, pojawi się także model wyposażony w 128 GB wbudowanej pamięci NAND (to nie może być tanie…). I to chyba tyle domysłów, wszystkiego dowiemy się za nieco ponad tydzień (w środku targów CeBIT, jak widać Apple się tym nie przejmuje…).

Dodaj komentarz